Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Trzy lata temu miałem swój pierwszy i ostatni outdoor. Zero profesjonalizmu po prostu na spróbowanie. Chciałbym zacząć z indoor. Oczywiście przeczytałem już dużą ilość tematów, fotorelacji itd.

Mam pytanie co do hydroponiki , ponieważ w teorii wydaje się to ciężkie  do zrobienia. Nawozy, dobre ich dawkowanie, nawadnianie.. I pytanie brzmi czy na pierwszą i kilka kolejnych plantacji lepiej zacząć uprawiać w ziemi tak aby wszystkiego nauczyć się z większym zasobem na błędy? Wiadomo pierwsze 3 a nawet 5 razy itd (a nawet 10) nie będzie najwyższej jakości , lecz będę sie starał rozwijać. Nie chce też rzucić się na głęboką wodę i w ogóle nie ogarnąć tematu. Maksymalny czas jaki mnie nie ma w domu to 1-2dni.. Pytanie laika co polecają koledzy po fachu.

Dodam , że mam lekkie pojęcie na temat hydroponiki i roślin przez pryzmat studiów w podobnym kierunku . Ale takie powierzchowne.

Box- 120x60x180 (marshydro) chyba , że polecicie coś innego. Resztę jakoś dobiorę. Lampa ledowa myślę , że podłużna 300w. Chciałbym włożyć 5/6 krzaczków(sezonowych) , zredukować tak , żeby zrobić 3plantacje w roku. Jeżeli chciałby ktoś pomóc w doborze całego osprzętu to jak najbardziej odwdzięczę się po 1 zbiorach (jeżeli się udadzą bo tego nie mogę zagwarantować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem w Twoim punkcie niedawno.Wszystko jest logiczne tylko trzeba pomyśleć.Ile masz kasy na wszystko?

I jak nie chcesz sie rzucać na głęboką wodę to może lepiej 2 do 3 roślin niż 5/6.

Na start postawiłbym jednak na ziemię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Początki są najgorsze. A teoria nie zawsze ma zastosowanie w praktyce. Myślę , że tak 3-4 tysiące mógłbym zainwestować. Też nie chcę kupić czegoś za 1/4 ceny a za dwa miesiące wyrzucić do kosza. Właśnie chciałem więcej z racji tego , że czasu mi nie zabraknie a mam większe prawdopodobieństwo , że wyrosną chociaż 2 krzaki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że lepiej obserwowac powoli 2 planty, niż nie nadążać za pięcioma.ale moje zdanie to moje zdanie.chcesz 120 na 60.policz lumeny potrzebne i możesz sie za lampą rozglądać.

Możesz 1 mocny panel lub 2 mniejsze dobrać.ja na 100×50 mam marshydro ts 1000.troszkę mało ale jednak się sprawdza jak narazie.

Są panele Lumatek.Co czytałem to wszyscy raczej zadowoleni z nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ziemi lepiej, bardziej wybacza błędy.

Ale nie powiedziałbym że hydro to coś specjalnie skomplikowanego i że nie powinno się tak zaczynać.

Na pewno potrzeba więcej sprzętu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ja na twojim miejscu startował bym w trochę nizszą pułke, jesli nie masz wystarczającej wiedzy na temat hodowli to mozesz mieć problem ogarnąć 2 krzaki a dopiero taki metraż, chyba ze jestes bogaty albo glupi😁

Masz mase udanych fotorelacji naprawde z przeróżnych odmian, oswietleń,kubatury boxa.

Przejrzyj na spokojnie kilka wyciągnij wnioski przeanalizuj miejsce. Outdoor a indoor to dzień do nocy jak to ktoś napisał " jebane iglo" bez wiedzy mozesz mieć sprzet za 30k ojro. ☺

I napewno nie kupuj gotowych zestawów bo to najgorszy bubel jaki być może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK Tutaj chodziło o mnie nie o kolegę 😄 Właśnie oglądam , studiuje , przetwarzam i uczę się teorii. Wiadomo , niebo a ziemia. Chciałem wszystko oddzielnie. CO myślisz o boxach typu hydro-mars? Myślałem też początkowo o automacie ale myślę , żeby zacząć z sezonem.. jedynie coś się nie uda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei na swojim przykladzie powiem Ci tak zaczynałem od jakiegoś panela za 30zl z lomba wyszla kicha. Ogarnąłem boxa herbgarden 60x60x180 ( nie polecam) i CFL 250dual, na wegu cfl sprawdza sie wysmienicie mojim zdaniem.

Upierałem sie na automaty bo prosciej łatwiej, huja! Finalnie wyglada to tak ze zainwestowalem w ts1000 Marsa, i teraz z tych pestek co zostaly autosy niech se rosną ale to ostatnia przygoda z automatem. 

 

@Sensei jesli masz pomieszczenie uprawne i masz mozliwość kontrolować wszystkie warunki typu

Oswietlenie(jakość,cykl)

Temperatura i wilgotność

Jesteś w stanie kontrolować PH i EC to dlaczego finalnie masz nie mieć wplywu na to kiedy roślina z stanu wegetatywnego przejdzie w stan kwitnienia?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, ArteK napisał:

@Lasir ja na twojim miejscu startował bym w trochę nizszą pułke, jesli nie masz wystarczającej wiedzy na temat hodowli to mozesz mieć problem ogarnąć 2 krzaki a dopiero taki metraż, chyba ze jestes bogaty albo glupi😁

Masz mase udanych fotorelacji naprawde z przeróżnych odmian, oswietleń,kubatury boxa.

Przejrzyj na spokojnie kilka wyciągnij wnioski przeanalizuj miejsce. Outdoor a indoor to dzień do nocy jak to ktoś napisał " jebane iglo" bez wiedzy mozesz mieć sprzet za 30k ojro. ☺

I napewno nie kupuj gotowych zestawów bo to najgorszy bubel jaki być może.

Czemu piszesz taki metraż?1.2 na 0.6 ja myśle że to spoko powierzchnia.powiedziałbym luksus.jak masz na reszte osprzetu to chyba lepiej niz 0.3 na 0.3.

P.s pojęcie mieć dobrze o roślinach ogólnie nie tylko o Mary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Lasir napisał:

 

I jak nie chcesz sie rzucać na głęboką wodę to może lepiej 2 do 3 roślin niż 5/6.

Bardziej to miałem na mysli 😉

@Sensei ja uwazam wysokość 180 za minimum przy ts1000, ja za swojego wyrzygałem jak za dobry rower bo zamowilem z oficjalnej strony wolałem być pewien ze mam orginał z gwarancją itp

@Lasir dobrze prawisz! Wiedze ogolną trzeba mieć trzeba! Co nie zmienia faktu ze Człowiek uczy sie całe życie 

@Sensei co do hydroponiki to próbowałem domowym sposobem i tsk sie zlozylo ze musialem przerwac projekt.  Na pierwszą uprawe ja osobiscie wybrał bym glebe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir No właśnie o roślinach jako takie mam, więc zobaczymy 😄 

@ArteK ja myślę , że może i zacznę od gleby. nie jestem urodzonym majsterkowiczem a widzę , że na start z 1000zł więcej ( nie znam się). do tego tak jak mówiliście ziemia bardziej wybacza błędy. Także zacznę się za składanie podzespołów do boxa 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Sensei dobry namiot i wentylacja z filtrem. Naistotniejsze chyba ze nie potrzebujesz filtra. Oswietlenie przejrzyj sobie Ledam ten akurat jest z Polski wiec trudno chyba o podjebke. marshydro ,vipraspectra,spider-farmer, lumatek attis, migro aray.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lampa jest ważna.Seria TS Marsa jest już chyba starsza, są nowsze wersje lamp tej firmy.jakbym dzisiaj składał boxa to kupiłbym pewnie inną lampę.Jedno jest pewne, na wentylacji nie warto oszczędzać (kupować ponad swoje potrzeby też nie).Z filtrem czy bez to wg. uznania, ale dobry mieszający musi być, o roli wyciągającego już nie wspominam bo to aksjomat nawet dla amatora co już coś poczytał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co czy działa?tez mam wyciag z filtrem i wlot pasywny.chodzi mi o to że filtr musi być albo nie musi.zależy kto i gdzie uprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Lasir napisał:

ale dobry mieszający musi być,

Nie widziałem czegoś takiego u kolegi co od lat uprawiał i miał 3 boxy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że krzaczki lubią podmuchy jakby na łące rosły.Ja mam chyba odpowiedni wyciągający ale aż takiego ruchu to on nie zrobi.

@Ważniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...