Skocz do zawartości
Luigi

HPS do Leda, temperatura, sprzęt

Rekomendowane odpowiedzi

Siema 

Uderzam z zapytaniem. Box 60x60x140, mam Marsa TS600, walczę aktualnie z temperaturą. Chciałbym dokupic jakiegoś hpsa żeby lepiej doświetlić Boksa + z tego co wiem HPS też wydziela ciepło jakieś, więc istnieje szansa, że temperatura mi trochę wzrośnie. Pytanie co to by miał być za HPS i czy potrzebuje do niego jakiegoś sprzętu typu cooltube albo odbłyśnik, jaka barwa światła na cały cykl? jeśli ma spełniać funkcję opisaną wyżej?

 

 

 

 

 

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi moze być cięzko z wysokością i temperaturą.

HPS daje bardzo wysoką temperature.

Do doswietlenia jakis mały led.

Trudno bedziesz miał sie zmiescic jesli planujesz cooltub. Wyzszy namiot?

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ArteK napisał:

@Luigi moze być cięzko z wysokością i temperaturą.

HPS daje bardzo wysoką temperature.

Niech daje, ja mam tragiczne temperatury w boksie, na zimę to będzie dobre. Tylko jaki ten hps i czy potrzebny sprzęt do niego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Luigi Z Hps bez szans, jak już masz problem z temperaturą, bo po dołożeniu HPS będzie tragedia, lepiej już inwestuj, w jakiś CFL, lub jakiś tańszy panel led, typu Ledam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Luigi  Wszystko, co wytwarza energie świetlną będzie podwyższało temperaturę w boxie, ale HPs to zabójstwo, jak już masz problem z temperaturą, bo jak dołożysz HPS to dasz tam dodatkowy grzejnik, jaki ci temperaturę podbije o parę stopni. CfL też podbije temperaturę, ale nie o tyle, co HPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luigi skoro tak mówisz. 150W najlepiej jakiegos lumateka, tych w huj drogich balastow nie musisz kupować. Mozesz kupić w sklepie eletrycznym balast i rozjarzacz wyjdzie bapewno mniej chyba ze sie nie chcesz pitolic to kupuj zestaw.

Poczeba HPS 150W

Balast

Cooltube

Odbyśnik nie wiem jaknsie nazywa ale taki wygięty podwojnie w kształcie lecącej mewy. To tyle.

Rzecz jasna z marsem wyjazd z boxu bo bedzie zbędny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@ArteK  Niby tak, ale do cooltube potrzeba podłączenia pod wentylacje, bo ciapło z hps musi być odprowadzane w połączeniu z wentylatorem wyprowadzającym, jak tak zrobi to i tak to czarno widzę, bo TS 600 i HPS na cooltube będą wspólnie raczej i tak słabo wyglądały, jak chodzi o temperaturę w boxie, jak z samym ts 600 ma problem. Musiałby mieć znacznie mocniejszy wyciąg niż ma, więc wiele rzeczy w tym wariancie wymaga zmiany, więc wydałby więcej niż wyda za panel Ledam.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @ArteK no właśnie chodzi o jak najmniejszy wydatek. Ja mam w boksie przez dzień 17 stopni, w nocy nawet 10-12 więc coś by się przydało. A jeszcze słabszy HPS? 70w np. ? Obejdzie się bez jakichś cooltubow? Odbłyśnik można z puszki zrobić ewentualnie. Nie wiem, mam wrażenie już poza tą temperatura, że ten mars nie wydala jakoś mocno w tym boksie, a może mi się wydaje. No i przede wszystkim walczę z temperaturą, ale niską, nie wysoką 😄

Edytowane przez Luigi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Luigi Najmniejszy wydatek w tym wypadku to według mnie Ledam, aby miało to sens i byś nie ugotował roślin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy  Zapytał o HPS i co do niego potrzeba. Osobiście mam takie samo zdanie jak Ty Mordeczko,to by była pustynia nie hodowla. 

@Luigi uwazam tak samo jak @Zielone krainy 

Mozesz tam dać zamiennik jako HPS ale musisz przerobić caly box praktycznie. 

@Luigi zawsze mozesz boxa obłożyć matą termo,styropianem,wełną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 @ArteK  @Zielone krainy 

Kabel grzewczy już mam, z HPSa zrezygnuję. Może jeszcze jeden kabel grzewczy pomoże. Aktualnie mam roślinki nastawione na klimat cold, wybierając z FastBuds. A co powiecie na takie coś? 

https://zielony-parapet.pl/lampa-i-zarowki-do-roslin/2047-zarowka-do-uprawy-roslin-led-grow-7817137122160.html#/moc-100w_150xled

Zdaje sobie sprawę, że to pewnie chińczyk jest, a raczej na pewno. To moje pierwsze żarówki, mam takie dwie. Wątpię, żeby to miało 100w o tyle lumenów ile w opisie, ale może to coś pomoże?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK to się robi taki mini piecyk, świeczka i na to gliniana doniczka. Mógłbym kupić termowentylator ale to zjada masę prądu.

 

Jakby ktoś mógł się wypowiedzieć o tych żarówkach, czy warto w ogóle próbować to dokładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Luigi  Każdy ma prawo do swoich prób i błędów, ale moim zdaniem warto iść w rzeczy sprawdzone, jakie są przetestowane przez innych, sam tak zrobiłem, bo Ledman, nie wybrałem na oślep, ale w wyniku przemyśleń dokonanych na podstawie ocen innych jednostek, chciałem, by był zakupiony dyskretnie i niezauważalnie, sprawdzał się na mojej powierzchni wliczając w to wysokość boxa i ten panel spełnia w pełni moje indywidalne zapotrzebowania uprawne, ale ja uprawiam na swój użytek, więc mi wiele nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy no niby tak. Spróbuję z tymi ledami. Idąc za Twoją teoria że każde źródło światła podniesie temperaturę o trochę, to chyba krzywdy to nie zrobi jak będzie na tej wysokości co mars. Ogniem to ziać nie będzie chyba 😄

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na flo kolejne źródło światła czemu nie. Tak jak pisał Ci @ArteK obudować boxa, w środku kabel grzewczy i nie sądzę że będziesz miał problem z temperaturą. Pytanie jaki wyciąg masz i czy musi chodzić cały czas? Jak kiedyś pytałem o kabel grzewczy to @Zielone krainy doradził coś mocniejszego. Mam kwadrat 35cm, zabudowany zwykłym kartonem, box w boxie i mam nawet niższe temperatury na zewnątrz boxa niż Ty a w środku spokojnie i do 30 podbije jak będę chciał. Na chwilę wyłączam wyciąg, zmniejszam obroty, kombinuje. Ale z temperaturą nie mam problemów. A kabel grzewczy 80w i termostat do tego. 

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 a jeśli to światło dołożę już teraz? Jaki mam wyciąg? Jeden zwykły mieszak ustawiony na pierwszy bieg i wylotowy mały, najprostszy do filtra węglowego. Nic więcej prócz jeszcze odsłoniętego wlotu pasywnego na nawilżacz. 

Co do kabla i obudowy to można spróbować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...