Skocz do zawartości
Damianeek

Problem z zapachem choć planty pięknie pachną.

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko mam problem, bardziej dylemat i potrzebuje fachowej rady. 

Wiec zacznę od początku obecnie mam 5 plantow, które już prawie dojrzaly tylko jedna potrzebuję dodatkowo tydzień dluzej posiedzieć żeby na spokojnie dojrzeć, ale reszta ma najlepszy moment na ścięcie. Miałem plan suszyć wszystkie w boksie ale jedna będzie musiała w nim zostać.

Na biegu wymyśliłem zebt suszyć w karton, ale nie dokońca bylem do niego przekonany więc scialem małego topka, z tremowalem go i powiesiłem.

Po 2 dniach suszenia top smierdzi sianem, proszę pomóżcie, dziewczynki zaraz dojdą pachna pieknie, a w kartonie kawałeczek śmierdzi sianem najgorszym świtem..

Jestem w kropce, kompletnie nie wiem juz jak ususzyc plony, prosze pomozcie

Pozdrawiam 360!

 

16372650524074077085843432516903.thumb.jpg.7a942ba2b1f65925d70a077eb8e77aeb.jpg

16372650806974035808680934782749.thumb.jpg.f25ef42937c0c21a48d56243d48b1868.jpg

20211118_212726.jpg

20211118_212738.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych technik i dla mnie karton to totalna lipa. Najlepiej pachniały suszone na wolno w box'ie, i to jako cała roślina do góry nogami. Także chcesz to kombinuj, ale pytanie czy dla jednej chcesz sobie spierdolić cztery pozostałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet napiszę więcej, bo sam ostatnio zjebałem.
Suszenie:

20 stopni, 50% wilgotności - jako cała roślina schnie 3-4 dni, zapach spoko, ale jeszcze nie na takim poziomie jak chcemy
                                                 - pocięte na siatce schną w 24h do 48!!!! (zależy czy to mały topek czy szczyt) Zapach siana!!!

18 stopni, 50% wilgotności - pocięta na siatce schnie 3-5 dni, zapach mocno zanika, wyczuwalny tylko po rozłamaniu topa.

Wniosek jest jeden. Im dłużej schnie, im dłużej zachowuje wilgoć tym lepiej. Podobno profesjonaliści, hurtownicy mają specjalnie zrobione boxy lub pomieszczenia do suszenia, by optymalnie wydłużyć tren proces (klimatyzacja, nawilżacze). 

Porada mojego znajomego który zęby na tym zjadł: "Najlepiej wychodzi: koniecznie box, wentylacja, 15-16 stopni, 50% wilgotności, odpowiednie sterowanie wentylacją, nawet 10-14dni suszenia."

 

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...