Skocz do zawartości
Damianeek

Problem z zapachem.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich mam problem, planty pięknie pachniały a przy scieciu jak włożyłem do suszarki zaczęły śmierdzieć jak zwykle Rośliny, boje się że taki zapach juz zostanie i pytanie brzmi czy jak na spokojnie poczekam z tydzień zanim do włożę temat do słoików pozbędę się tego zapachu zwykłego krzaka? 

Za wszystkie informacje z góry dziękuję, zaczynam i trochę panikuje. Pozdrawiam 360

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damianeek ile czasu i w jakich parametrach to suszyłeś?

Obstawiam ze za szybko wysuszyłeś i poprostu zrobiło sie siano@Piotr111111 w tym przypadku nawet chyba curring nie zmieni tu wiele? 

Moze water curring?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie to nie tak mam 5 plantow jeszcze dojrzewają , uciąłem kawałek rozgałęzienia żeby spróbować swojej pracy. Drugi dzień się suszy i śmierdzi sianem a planty elegsncko pachną ladamoment ścinam i nie wiem jakie kroki zastosować. 

Zuszarke mam własnej roboty, dokładnie taka 

16372650524074077085843432516903.jpg

16372650806974035808680934782749.jpg

Topy zaczynają wyglądać pięknie ale zapach bardzo nie przyjemny. 

16372651431764293241304203420833.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damianeek z taką suszarką nie mialem styczności.

Jesli turbi sianem schnie zbyt szybko, karton wyciąga wilgoć wykleił bym to taśmą chociaz nie wiem czy zapach kleju by nie wplynął na to, jesli wysuszysz poprawnie wysuszysz to bedzie zapach i smak uczuć lekko dopiero curring zmieni jakośc smaku i zapachu( szybkie suszenie nie pozwala chlorofilowi całemu odparować)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem.

A co powiecie o metodzie cięcia całego krzaka?Bo miałem plan awaryjny wyciągnąc lampy i w boksie suszył cale krzaki na sznurkach, i przystrzyc je dopiero jak wyschną i do sloikow wrzucić, tylko obawiam się jak mogę tego zapachu, coś mnie podkusiło żeby scial kawalek i spróbował. 

Ewentualnie jak ktoś ma sprawdzony sposób domowy, chętnie wysluchalbym sprawdzonej rady. 

@ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Damianeek a dojdą wszystkie Ci w tym samym czasie jak trichomy?

Ja osobiscie staram sie suszyć calego wytrymowanego krzaka. 

Ewentualnie rozcinam na piętra

Zmiescisz 5 plantow ?

To ze sciąłeś kawalek to dobrze masz sampleka na testa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mordko czekaj odtworze nowy temat wrsuce zdjęcia krzaków i może coś razem wymyślimy jak to dobrze suszyć, boje się że spierze a dziewczynki są już piękne i prawie przekwitają 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...