Skocz do zawartości
ArteK

Adwa ad11-ad12

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko Morduchny wkoncu dotarł do mnie miernik PH(skalibrowany) pierwsze otwarcie sonda była w takim kondonie z jakimś plynem i teraz pytanie zakladac to spowrotem i skuwke czy co zrobić bo instrukcji plyn do czyszczenia sond plyn do przechowywania sond plyn do mycia kuciapy sond... jobla idzie dostać, tak samo z buforem moge to w sloiczek przelać czy to takie jednorazowe bufory ? I ocb z tymi nacięciami ? 

16370959756997575173586889290933.jpg

16370960232991596984687342242631.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy racja. Ph z biobizz minus jakie ma pierdyknięcie 1 ml na 1l i z 8ph spadlo na 4,9 xD udało mi sie trzema czterema kroplami zbic na 5,7 wydaje mi sie że to chyba dobry początek. Troche dlugo mierzy tak jak Pisałeś

Ale ogarnięte prawie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK  Ja mam minus od Plagron i jest to samo, znam to , ja podlewam około 700-750 ml na roślinę i na moją wodę daję w zależności od nawozów, jakie też modyfikują ph roztworu, od 3-4 kropel. Tak Adwa się zbiera dość długo nie raz, ale ważne, że mierzy precyzyjnie.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie chcialem kombinować jak dałem za duzo ph- to chcialem zobaczyć ilw trzeba ph+ zeby podnieść prawie 1,5ml podniosło o 0,7 wylałem tą wode bo stwiwrdzilem ze nawale tam tyle tych plusów i minusów to EC mi w kosmos wystzeli (chyba dobrze to rozkminilem) co do wody to tragedia. Woda do nawilzacza filtrowana dwa razy przez filtr brita, kamienia tyle ze mozna pustaki zbijać tragedia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy tak coś czułem ze taki mix moze byc dobry jako randap nie wiem jak to sie pisze ^^ zbijałem po kropelce.

Kropla, wymieszać, odczekać,zmierzyć i tak dobilem do 5,7 a wlasnie  Moglbyś mi jeszcze napisać jaka jest dobra temperatura wody bo bylo chyba 24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK  No to jest przetestowane przez @Dobry_Człowiek!, on tak zrobił i to dobrze się nie skończyło, więc skoro ktoś na swojej uprawie pokazuje nam ile kosztuje taki błąd, to nie warto go powielać. Temperatura wody pokojowa, czyli zbliżona do temperatury powietrza, mniej więcej oczywiście, nie musi być, co do stopnia idealnie tak, jak w pokoju, ale zbliżona, by nie było szoku termicznego dla rośliny. Ja leje taką w temp 23-24 C , a w pokoju, mam jakoś 26-27 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy w boxie mam 22-23 wiec jest woda też si.

Szerze chcialem uzyskać ph równe 6, ale czytałem tu na forum taki artykuł przy jakim ph jaka jest najlepsza przyswajalność poszczegolnych pierwiastków, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK  Ja trzymam się 6.0 , czasami leje mniej, a czasami więcej do 6.2 ph i dobrze na tym wychodzę, ale warto patrzeć w glebę , zobaczyć, co w niej siedzi, jak chodzi o ph, a dopiero wtedy tworzyć roztwór o danym ph , a szczególnie jest to ważne, jak ktoś korzysta ze środków obniżających ph organicznych, ale nie tylko, bo nawozy typu calmag też mogą ph podnieść, więc dobrze jest monitorować też ph ziemi, co jakiś czas, by się upewnić, że dobre ph się leje, bo przykre niespodzianki mogą się zdarzyć, a jak się zdarzą to oberwie roślina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy nie mierzylem gleby narazie chce ogarnąć dobrze regulacje ph Jutro spróbuje z ziemią albo pojutrze bo dzisiaj podlane.

Btw mialem kupic czysty cal-mag a canna ma azot jeszcze -.-ale tak hujowego dnia dawno nie mialem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Queen Of Cookies wyglada to tak fabrycznie byl zapakowany tak jak na 1 foto a ta gumowa końcówka jie pasuje do plastikowej foto nr 2

Co do przechowywania elektrody poczytałem troche i juz jakieś zdanie mam wyrobione zobaczymy czy sluszne.

16371597796082769825974724379873.jpg

16371598971134504659189624528610.jpg

Ale jaja xD jeden plant zwariował, oba liscie zrośnięte i brak następnego stożka xD

16371606676177230695397667036022.jpg

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...