Skocz do zawartości
Tomasztomasz

Wystarczające Oświetlenie Led?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanko zamierzam coś wyhodować. Rzecz jasna nie w Polsce 😁😁.

Wcześniej chodowalem Ale outdoor małe plony więc przechodzę do indoor. Mam zamiar kupić na początek taki zestaw https://ajzu.pl/pl/mini/5069-mini-zestaw-do-uprawy-growbox-royalroom-40x40x80cm-led-grow-45w.html

W tym chorować 4xautomaty(średnia wysokość bo namiot mały) Ale teraz pytanie dla Was czy w tym zestawie co oferuje lampa led jest wystarczająco dobra? Pieniędzy mogę więcej wyłożyć to nie problem Ale na ledach się nie znam i nie ogarniam tych lumenów w ledach sie to inaczej liczy. Prosze o pomoc czy takie oswietlenie starczy czy moze jest totalnie do du*y. 

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum

9 minut temu, bingobum napisał:

 

A jakby faktycznie ten box 40x40 i dowalic lepsza lampe Ale koniecznie led jaką byś polecił albo ktoś z Was jakie by polecił do takiego Boxa? I ile wat minimum oraz z tego co czytałem lepiej lepsza Marka niż chińczyka z dużą ilością W.

Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - nigdy nie kupuj gotowych zestawów. Zawsze najebią tam jakiegoś gówna za ktory płacisz jak za kukurydze w skupie xD

2 - w box 40x40 nie wejda 4 rosliny. Posadz 2 albo kup większy .

3 - ja mam w microboxie 20x40cm 50W led, wiec na 40x40 pewnie bez 80-100w sie nie obejdzie. Ale tak jak pisałem wcześniej - 4 roślin tam ciezko wepchnąć bo wychodzi 20cm x 20cm na krzak, zmierz sobie to linijką i sam ocen jak w kwadracie 20cmx20cm bedzie sie czuł krzak.

Edytowane przez Niemedyczny_Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra dajmy Na To kupię osobno box (sam box) mac 50x50 oraz wysokość max 100cm. 

Na 3 albo 4 rośliny i lampę kupię osobno budżet na lampę to ok. 700-1000zl możecie mi podać jakieś marki oraz ilość W żeby naprawdę duże plony były?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem po kosztach i kupiłem diody COB, do tego zasilacz, wszystko na stronie led-byt ale moza na wielu innych stronach kupic. Kombinując w ten sposób za oświetlenie w twoim wariancie powinno wyjśc okolo 500zł (COB + zasilacz + radiator).

Edytowane przez Niemedyczny_Użytkownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomasztomasz 100 cm wysokości to trochę mało. O ile możesz to ogarnij sobie lub zrób jak największego boxa. Mam 50x60 i miałem tak 2 krzaki i szczerze mówiąc to miejsca miałem "tyle o ile" 😂 wsadzisz na vegu nawilżacz powietrza czy później nawet mieszający + jakiś trening i miejsca 0. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mirecki  Wszystko jest do zrobienia, ja mam niecałe 90 cm na uprawę, a tylko 60-65 cm w górę dla roślin, ale się spokojnie da, a wystarczy wiedzieć, co się robi, ale ktoś kto zaczyna owszem lepiej by miał więcej do góry niż mniej. @Tomasztomasz Jak nie chcesz się bawić w ograniczanie wzrostu roślin, to bierz wyższy namiot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co według ciebie znaczy:  

11 godzin temu, Tomasztomasz napisał:

żeby naprawdę duże plony były?

 

W tych pieniądzach co założyłeś czyli 700-1000zl kupisz dobrą lampę. Budżet się nie zmienił? 

https://viparspectra.eu/products/xs1000-100w-cover-76-2x76-2cm-samsung-diodes-mean-well-drive-led-grow-light-qb-version-full-spectrum-for-indoor-plants

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@mirecki Dokładnie, odpowiednia wielkość doniczki , odpowiednia długość wega, a także odpowiednie treningi i nawet przy niskim boxie wszystko wyjdzie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...