Jump to content
Sign in to follow this  
zwyklynick

LED dla 60x60

Recommended Posts

Cześć,

mam box 60x60x160, żarówkę Sunmaster Dual Spectrum 250W, filtr, balast GIB 250W, cooltube primaklima L2010, wiatrak axial-flo-150 turbo 298 m3/h i jest za głośno i za gorąco. Chciałbym zmienić oświetlenie na LED i mieć wiatrak z regulacją obrotów. Domyślam się, że temperatura przy LEDach nie jest problemem i wiatrak jest potrzebny do wyciągania odfiltrowanego powietrza z boksa. 

Widziałem, że do boxa moich rozmiarów polecany jest Lumatek 200W lub Mars Hydro TS-1000. Różnica w cenie jest spora. Czy one obydwa są chłodzone pasywnie, tzn. bez żadnych wiatraczków?

Co do wiatraka, widziałem że polecany jest Mars Hydro 4 inch Inline Duct Fan with Speed Controller. Czy można dostać cos sensownego w niższej cenie? A może dałoby się zmniejszyć obroty wiatraka, który już mam? Próbowałem to robić ściemniaczem, ale buczenie zagłuszało przyciszenie wiatraka...

Czy lampy LED wymagają balastu jak HPS, czy jest zwykła wtyczka do gniazdka plug & play?

Share this post


Link to post
Share on other sites

@kubus425 z wielu powodów wybrałbym lumatek,  głównym jest stosunek jakości do ceny. W czym bije tą drugą lampę? W cenie, i w jakości. Lumatek ma przynajmniej obudowę, ten jackson jest na aluminiowej płycie, druga sprawa to ten Jackson podaje na stronie jakies informacje z dupy ze ta lampa zastępuje 600w HPS i oświetli na boost 1m2, podczas gdy lampa ma 60x30cm wymiaru, oświetli 80x80 max i to jest ekwiwalent 400w hps. Do zestawu nie ma nawet wieszaków a za potencjometr trzeba dopłacić. Wygląda jak każdy tani Led. A lumatek jest tańszy, w obudowie, 50x50 wymiar, linki w zestawie, potencjometr też, 200w, wiesz za co zapłaciłeś przynajmniej, i zlych opinii na temat tej lampy nie znam. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...