Skocz do zawartości
zwyklynick

LED dla 60x60

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam box 60x60x160, żarówkę Sunmaster Dual Spectrum 250W, filtr, balast GIB 250W, cooltube primaklima L2010, wiatrak axial-flo-150 turbo 298 m3/h i jest za głośno i za gorąco. Chciałbym zmienić oświetlenie na LED i mieć wiatrak z regulacją obrotów. Domyślam się, że temperatura przy LEDach nie jest problemem i wiatrak jest potrzebny do wyciągania odfiltrowanego powietrza z boksa. 

Widziałem, że do boxa moich rozmiarów polecany jest Lumatek 200W lub Mars Hydro TS-1000. Różnica w cenie jest spora. Czy one obydwa są chłodzone pasywnie, tzn. bez żadnych wiatraczków?

Co do wiatraka, widziałem że polecany jest Mars Hydro 4 inch Inline Duct Fan with Speed Controller. Czy można dostać cos sensownego w niższej cenie? A może dałoby się zmniejszyć obroty wiatraka, który już mam? Próbowałem to robić ściemniaczem, ale buczenie zagłuszało przyciszenie wiatraka...

Czy lampy LED wymagają balastu jak HPS, czy jest zwykła wtyczka do gniazdka plug & play?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kubus425 z wielu powodów wybrałbym lumatek,  głównym jest stosunek jakości do ceny. W czym bije tą drugą lampę? W cenie, i w jakości. Lumatek ma przynajmniej obudowę, ten jackson jest na aluminiowej płycie, druga sprawa to ten Jackson podaje na stronie jakies informacje z dupy ze ta lampa zastępuje 600w HPS i oświetli na boost 1m2, podczas gdy lampa ma 60x30cm wymiaru, oświetli 80x80 max i to jest ekwiwalent 400w hps. Do zestawu nie ma nawet wieszaków a za potencjometr trzeba dopłacić. Wygląda jak każdy tani Led. A lumatek jest tańszy, w obudowie, 50x50 wymiar, linki w zestawie, potencjometr też, 200w, wiesz za co zapłaciłeś przynajmniej, i zlych opinii na temat tej lampy nie znam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...