Skocz do zawartości
Lasir

Kiedy mogę przełączyć światlo na 12/12?

Rekomendowane odpowiedzi

20211112_153724.thumb.jpg.eb85a9f381578c807b0a8378a82981d4.jpgMam 2 pytania:

1. Kiedy najlepiej przełączyć światlo na cykl 12/12?Roślina ma 48 dni i 30 cm wysokości.

2. Jakbym dzisiaj przełączył światło to jakich rezultatów mogę się spodziewać na koniec?Chodzi mi głównie o wysokość krzaczka.

20211112_153703.jpg

20211112_153814.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.Mam jeszcze 2 oprocz tej w boxie.Wstawiłem zdjęcie najzdrowszej.Niestety 3 dni nie miałem możliwości ich podlac ostatnio i wykazały małe braki.A wygląda to tak:

20211112_161308.jpg

18 minut temu, KlausKörner napisał:

Ze 30 cm na pewno może i 60.

Możesz już przełączyć, fajny zdrowy krzak masz

Masz na myśli, że urośnie 30 a może 60cm.Rozumiem, że może do 90cm dojść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to tak zrobie.To moja pierwsza uprawa (nie licząc 3 automatów które średnio wyszły) i nie mam wyczucia jeszcze :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze się, że tak piszecie. Ćwiczę cierpliwość przy nich jak nigdy w życiu :)

Więc dziś im dzień normalnie zakończe a od jutra 12/12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile od przełączenia światła należałoby zacząć lać nawozy na bloom?Mieszać bloom z grow w fazie kwitnienia czy przestać z grow?mam nawozy od biobizz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir należy zacząć lać blooma od momentu wystąpienia niedoborów, nie ma po co ryzykować przenawożeniem 

Ewentualnie zapobiegawczo od czasu do czasu calmag można zapodac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK.Przesadzać nie mam zamiaru.Calmag leje dosyć często.Sprawdzałem jakość wody i podobno jest bardzo miękka.

@onyx

W sumie lekkie niedobory widać.Azotu i CaMg się domagają troszkę.Lecz i tak nie przekarmiam ich.

Jeden problem jaki mnie czeka to za wysoka wilgotność.Macie jakieś sposoby na jej obniżenie?Czy dostępne pochłaniacze się na coś nadają?Mam namyśli te badziewka z allegro za pare złotych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

65-75% dobija.

Mam słaby mieszający.Dzisiaj zamówiłem na necie mocniejszy.Pewnie troche pomoże ale wątpie że wyeliminuje problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby 200m3 przefiltruje na godzine.

Tak to wygląda.Filtr do niego podłaczony wentylator dalej przewód wychodzacy poza box.

20211120_123709.jpg

@Barney's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir ja mam lekki problem w swoim boxie. Od 3 dni mam problem z temperatura i nie wiem czy to moze byc od podlania rośliny? Nic nie zmieniałem w boxie a z dnia na dzien z Mac 27.5 stopni zaczęło dochodzić do 31. Moze mi sie wydaje ale jakby mieszający zaczal słabiej działać a on jest tylko 5w. Podstawione wiatrak domowy na niego i zbiło znow do 27 ale tak mysle czy kupic mocniejszy wyciągający czy drugi mocniejszy mieszający ? Box 40x40x120 3 panny w 2 donicach. Zauwazylem to po dorzuceniu drugiej donicy do boxa.pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wyciągający musi być więc lepiej ten wymień.Pozniej zobaczysz czy pomogło.Przy dobrym wyciągającym mieszak już nie musi być taki mocny...

@kubus425

3 panny w dwoch donicach.hmm lepiej 3 panny w 3 donicach by było.a w boxie 40 na 40 to najlepiej 2 krzaki w 2 doniczkach.masz za ciasno troche.jakie odmiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wilgotnosc mi dobija do 70%.lampa na wysokości 60cm ustawiona na 100% mocy.poza boxem temp. pokojowa.nie wiem ze 25 stopni powinno być.

@kubus425  możesz mieć za gęsto z 3 krzakami ..

@Barney's

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lasir wzialem to pod uwagę ale moja strawberry przeżyła juz ciężki szok od poczatku mojej zabawy i jest w fazie kwitnienia a za duza nie jest i dlatego postanowiłem dorzucic dwie na donice bo 3 dobic bym nie zmieścił. Co wyjdzie to wyjdzie bo i tak w planach mam kupic lumateka i zmienić boxa na m2 a to traktuje bardziej juz jak naukę 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...