Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień 12. Niestety leci na żarówkach.. 

 

IMG_20211127_004622.jpg

plan jest taki, że główny topek zatoczy 360 stopni dookoła doniczki, a wszelkie rozgałęzienia będą szły przez przekątne lub średnicę doniczki do przeciwległego punktu, na ile się to uda osiągnąć nie wiem, póki co główna łodyga jest gruba i niska

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień 14. Zmiana planów wszedł topping albo fim, 4 szczyty udało się uzyskać. Delikatne popalenia od zbyt częstego oprysku rhizotonikiem. Roślina nie wyciąga się ani trochu. W boxie 0,16m2 aktualnie są 4 żarówki które łącznie dają około 7 tys lm

3x1530 + 1x2460

Na flo myślę że wjedzie panel tylko nie wiem jeszcze jaki

IMG_20211130_000817.jpg

IMG_20211130_002425.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx szkoda gadać haha 😄 Celem jest za wszelką cenę osiągnąć 200g z wszystkiego

Projekt w tej fotorelce z założenia miał być bezbłędny, a już popaliłem rhizotonikiem liście, jednak w głównej mierze chcę zwrócić uwagę na nawozy, nie mając miernika ec postaram się dokładnie lecieć 1/1 zgodnie z tabelą biobizz all mix. Np. pojęcie "ciemne liście" dla mnie może być różne, czasami wystarczy że są zielone i już teoretycznie jest źle, bo powinny być jasno zielone. Ja widzę tylko podstawowe kolory jak czarny, biały czerwony, niebieski, zielony, różowy, fioletowy, potrafię rozróżnić zielony od jasno zielonego (sraczkowatego po wypiciu yerba mate), ale jakieś odcienie typu mniej zielony bardziej zielony, jaki zielony powinien być liść żeby nie było w plancie nadmiaru azotu - to w tym temacie nie mam już takiego rozeznania.

 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz jak dla mnie nie da się zrobić zrobić uprawy idealnej bez pomocy profesjonalnych sprzętów pomiarowych oraz rozległej wiedzy na ten temat bo każdy krzak różni się od siebie genetycznie i często płata figle nawet kiedy ma zapewnione idealne warunki, dodatkowo mocno podniosłeś sobie poprzeczkę bez ec i chcąc dodawać według tabeli producenta nawozy niemniej jednak życzę ci jak najlepszych efektów twojego eksperymentu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx da się zrobić uprawę bez sprzętów pomiarowych, dosłownie w ciemno. Light Mix na weg, przed flo przesiadka na batmix lub Royal Mix i non stop deszczówka. 

Nic ci więcej nie potrzeba tak naprawdę. 

Możesz zrobić to też na Biotabs zestaw srartowy. Light Mix Biotabs i cała reszta nie wymaga żadnej ingerencji z twojej strony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz Dla tej jednej LSD zły kierunek gięcia obrałeś, próbuj inaczej pokierować jej stożkiem wzrostu, aby wykorzystać odpowiednio obszar doniczki, by na jej powierzchni się rozrosła i rozbudowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz To żarówki wyżej, bo za blisko roślin jest światło, niech roślina się nie zbija, ale idzie do góry, a ty kieruj jej stożek wzrostu w niezajęte obszary doniczki i powoli naginaj główną łodygę do ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@konopny_janusz  Jak masz , jak ja z 70 cm do najwyższego ustawienia światła, to musisz uważać, bo ona do pewnego etapu będzie się pięła do góry i główną łodygą i wszystkimi odrostami, musisz wszystko przybijać do ziemi , by szło nisko i przełączać góra w 30 dniu kwitnienia, jak wszystko będzie szło dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a dobrym pomysłem będzie całkowite pominięcie bio blooma po przełączeniu na kwitnienie, lanie samej wody z cannazymem do momentu pojawienia się pierwszych oznak kwitnienia po czym podawanie pk 13/14 zaczynając od połowy dawki czyli 1 ml na litr wody? do tego jakiś booster np. Top max, chociaż on ma 0,2% azotu

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...