Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka wszystkim 🖐️

 

Na początku chciałbym zaznaczyć ,że jestem laikiem, to mój pierwszy krzaczek i liczę na rady doświadczonych kolegów.

 Sprzęt:

Box: 50x50x120

Lampa: HPS 150W + Odbłyśnik 

Wentylacja: wentylator wyciągający 185m3/h + wlot pasywny 

Ziemia: BioBizz light mix

Pestki od Royal Queen Seeds

Nawilżacz powietrza

Nawozy: HESI PACK

 

19 dzień od postawienia pod lampą. Wydaje mi się być zbita. 

 

 

20211107_134723.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AndiPrzedwczoraj podlana okolo 400ml , ogolnie walcze z wilgotnością na poczatku oscylowała w granicach 70% , a teraz jak podrosła skacze do 99 i ciężko mi utrzymać te 70 %

 

 

@Brazil Munster nawilzacz ma pokrętło i ciezko wymierzyć, aktualnie rh wynosci 75% wiec nie ma tragedii

Edytowane przez Tevadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doradzilby ktos jakis maly pochlaniacz wilgoci, wczesniej mialem problem z za mala a teraz ze zbyt dużą w "nocy" oscyluje w granicach 90% w dzien sobie radze poniewaz hps robi swoje

 

[Edit] Albo jakieś alternatywne np domowe sposoby walki z wilgocią 

Edytowane przez Tevadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy wilgotności 90+ to żaden standardowy pochłaniacz ci nie pomoże, raczej maszyna budowlana. Ewentualnie musisz manipulować warunkami otoczenia, tj temperatura, przepływ powietrza i wtedy dokładać dobrej jakości pochłaniacz. 

Dobrze Wilku napisał. 

Srogo u ciebie z rh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner właśnie sprawa jest o tyle dziwna , że na początku rh mialem na poziomie 30-40 w nocy a teraz po 2 tyg oscyluje tak jak wyzej pisalem ,w pokoju rh na poziomie 60 i spada ,ewentualnie zepsuta stacja pogody? 

 

[Edit] przyjmijmy,że w moim wypadku nic trwa od 15-21

Edytowane przez Tevadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner  faktycznie wychodzi na to , że kolega @Udyr miał rację, że pomiar byl źle wykonywany, zrobiłem tak jak napisałeś wilgotność spadła, apropos te liście nie powinny sie unosić? Dodam ,że przez jakis tydzień rosła jak szalona w oczach pod tym wielkimi liściami jest mnóstwo mniejszych 

Edytowane przez Tevadze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...