Skocz do zawartości
Aga

Cześć jestem nowa i zielona w temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

@Aga  Oczywiście, uczynisz , jak zechcesz, ale z własnego doświadczenia wiem, że nie warto tracić światła, jakie konopi jest potrzebne, bo to roślina światłolubna, jaka wymaga odpowiedniego natężenia światła szczególnie na kwitnieniu, na jakim od tego, jak dobre jest świetlne pokrycie powierzchni uprawnej zależy wielkość, jakość i moc plonu, a także wpływa to na to, jak szybko będziesz miała zbiory. Oczywiście wszyscy uczymy się głównie na własnych błędach, jak chcesz zrób po swojemu i wtedy rozsądzisz, czy warto było posłuchać , czy nie warto było. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy mam jeszcze jedna lampe właśnie na kwitnienie i jak obuduję nie założę jej dlatego wole tego nie robić. Zobaczymy co wyjdzie moja pierwsza próba.  Kupiłam ta folie co mówiłeś będę próbować założyć. Nie chciałam namiotu bo ja mam legalnie i policja nic mi nie zrobi, nie mam się przed kim kryć ani zapachu mieszkamy w domu. Kontroluje wilgoć, dodaje jedzenia do kwiatów. Narazie wyglądają na zadowolone sam zobacz. Nie chce przesadzić 

 

@Szym piękne ma okazy i to w łazience 

684828D8-0338-4D46-9C00-D0593C42E8D9.jpeg

205C0A0C-EA96-4F7F-A059-DECB60F5D295.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Aga  Ja cię w pełni rozumiem, ja nie mówię, że ty tą konstrukcje musisz wsadzić do namiotu, zrób sobie ekrany świetlne , jeden na tylną ścianę, a dwa, po jednym na boczne ściany i wystarczy. Przodem będzie uciekało światło dalej, ale rozumiem, że chcesz je móc widzieć. Ja przynajmniej bym tak zrobił. Sam bawię się tak powiedzmy bardziej "prymitywnie" jak chodzi o sprzęt, ale z dobrymi wynikami. Tutaj ci rzucę fotkę moich roślin w 12 dniu kwitnienia, a u mnie są tylko dwie roślinki i to w stosunkowo małych doniczkach 8 l.

let.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy piękne roślinki, ja wole hydro bo nawet zioła i warzywa są bardziej aromatyczne a u nas marihuana premium jest bardzo droga właśnie z tych urządzeń. One są małe ja wiem ze będą się pojawiać różne rzeczy i będę musiała robić zmiany. Pewnie tak zrobię jak mówisz tylko jak całkowicie podniosę lampy. Nie jest to takie proste dużo elektroniki nie chce zaparzyć. One musza mieć przestrzeń a jak lampy są niżej nie ma możliwości teraz. Pewnie zbiory są ważne dlatego to robię. Dziękuje jeszcze raz i nic nie masz prymitywnego ja sobie chciałam ułatwić i mam możliwości dlatego nie zdecydowałam na taka opcje. Idzie Ci wspaniale, dużo sukcesów życzę 😘😘😘

@Zielone krainy mam taka lampe jeszcze jedna potrójna dam jak mówiłeś po bokach i tył 

E40A827B-87FC-43CB-B68F-144C16A8B082.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Aga Technologicznie dzieli nas przepaść, jak chodzi o uprawę, więc tego sprzętowo nie da się porównać, ale to czasami pokazuje, że nie sprzęt jest najważniejszy, ale wiedza i umiejętności uprawne. Palenie, jakie mi z tego wychodzi raczej nie rozczaruje nawet najbardziej zaawansowanego palacza, jak chodzi o moc i efekty, bo na tym polu mam bardzo dobre efekty, smakowo też wychodzi dobrze, ja przynajmniej nie jestem rozczarowany smakiem. Dzięki i wzajemnie, fantastycznej uprawy i bogatych zbiorów ci życzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ja jestem taka nowinkowa lubię raz zapłacić a porządnie jak działa. Moje pierwsza próba jest zobaczymy jak wyjdzie. Wiem czeka mnie wymiana wody, mam tez automatyczny uzupełniasz wody do tego co się przyda jak roślina będzie większa bo zioła czasami trzeba dolewać codziennie. Tylko właśnie Twoje doświadczenia mi brak. Hoduje łatwe roślinki filodendrony i hoje bardzo rzadkie odmiany polecam sprawdzić. Piękne pieniążki są na tym, nie mam szczęścia z monsterami albo już druga mi pada 🤯😂 niektóre odmiany kosztują 20,000$ za szczepke filodendronów sprawdź etsy. Dodatkowy ładny dochód i w pełni legalny. Pozdrawiam 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Aga  Jasne , ja cię w pełni rozumiem, ja lubię prostotę, w jakiej też potrafi się gnieździć geniusz, bo wydaje mi się, że sama prostota bywa jednym z jego oblicz. Zrobiłem u siebie wszystko prosto i stosunkowo niedrogo, choć nie blokował mnie budżet, ale taki miałem właśnie pomysł, jaki jak na moje własne potrzeby, bo nie uprawiam dla handlu, a tylko na własny użytek, a w tym wypadku wszystko, co sobie tak skrupulatnie obmyśliłem i zrealizowałem według własnego pomysłu jest dla mnie rozwiązaniem optymalnym i choć zewnętrznie też według mnie wszystko w pełni estetycznie wygląda, to ty jako kobieta mogłabyś się z tym nie zgodzić, bo widzę, że masz dość wyrafinowany gust.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy marihuanę uprawiam dla siebie bo wydaje ponad 700$ miesięcznie, jestem na medycznej ponad 6 lat a mogę uprawiać dlaczego nie spróbować. Dla handlu tylko kwiaty hoduje ale u nas w illinois mamy legalna marihuanę i dostępna w sklepie tylko podatki masakryczne na niej. Dlatego mam nadzieje ze mi wyjdzie i nie będę musiała ciagle kupować i płacić krocie. Paczka 28 gram jak maja kosztuje 340$ to taki tydzień półtorej dla mnie 😂😂 pale codziennie pare razy dziennie. Ostatnio nie mieli i za 3,5 grama 60$ płaciłam także jesteś zdany na sklepy co maja a u nas towary w zastraszajacym tempie uciekają z polek i nikt ich nie dokłada bo nie ma 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Aga  Jasne w pełni rozumiem, 700 $ na marihuanę miesięcznie to dość spory wydatek. Pomyśleć, że ja mam jej taki nadmiar, że z obaw domyśl się sama, jakich, muszę je spłukiwać do ubikacji, jak uznaje, że jest tego, co posiadam za dużo. Wiem, że dla ciebie to może być wielkie marnotrawstwo i zgodzę się z tym, że tak jest, ale takie prawo. Związku z tym pójście w uprawę to świetny pomysł, sama zobaczysz ile frajdy i korzyści także w samym plonie na tym uzyskasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jak podniosłam lampy, większy przewiew zrobiłam widzę ze rosną w oczach. No coś wspaniałego, naprawdę ekscytujące każdego dnia. Dziękuje za dzieleniem się doświadczeniem dużo pomaga 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Aga  Nie ma sprawy, po to jest to forum, by się dzielić wiedzą i doświadczeniem uprawnym, a propos twoich roślin, ty masz tam automaty czy fotoperiody? Pewnie automaty skoro masz nieosłoniętą powierzchnie uprawną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Aga Jest dobrze, ale z tego, co widzę zaraz ta powierzchnia, na jakiej rosną będzie dla nich za mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy super, dziękuje odsunę je troszkę od ściany. Teraz jest 5 tydzień wsadzalam 9 października. Codziennie coraz większe kupiłam już następne nasiona 🍾 dołączyłam nazwy, może będziesz miał jakieś wskazówki. Z góry dziękuje, dzięki Waszej pomocy moje roślinki zdrowo rosną. Kupiłam tez specjalne odzywki ale zobaczę następnym razem. Chce porównać ile gram jest na odżywce aerogarden a ile specjalistycznych dodaje link. Nie wiem nawet ile dać tego. Pozdrawiam https://www.amazon.com/FoxFarm-GLCMBX0006-Nutrient-Trio-Pints-Fertilizer/dp/B01C0PEBES/ref=asc_df_B01C0PEBES/?tag=hyprod-20&linkCode=df0&hvadid=198093960169&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=10177492527689077663&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9021765&hvtargid=pla-347963446067&psc=1

3AD3C1FE-7326-406D-945F-39EA11143D22.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@Aga  Nie uprawiałem tych odmian, więc nie zbyt jestem w stanie się na ich temat wypowiedzieć, ale raczej jak chodzi o uprawę to standard.  Masz jakiś miernik ec ? W hydro miernik ec do zrobienia odpowiedniej mieszanki jest praktycznie niezbędny, bo na oko to się da lać do ziemi nawozy, a w hydro trzeba mieć odpowiednio przygotowaną mieszankę z właściwym dla danego etapu rozwoju rośliny ec. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aga którą z odmian jesteś w stanie "polecić" wracajac do filodnendronów co do najczęściej poszukiwanych i kupowanych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK najczęściej nabywana i rzadka jest pink princess, z droższych white wizard, strawberry Shake, Floryda beauty variagated. Mam tez kilka odmian pink princess od różnych hodowców bo masz grade co zależy od ubarwienia. One są bardzo łatwe z hodowaniu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aga właśnie rozglądam sie i robie mały szpering w necie. W polsce znalazlem jedną strone typowo z kwiatami kolekcjonerskimi, ceny nie powalają ale strawberry shake za jednego liacia , Tu w polszy za maly rynek zbytu na to tak mi sie wydaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...