Skocz do zawartości
Aga

Cześć jestem nowa i zielona w temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem nowa w tym temacie, zdecydowałam się na aerogarden xl 24, używam ich światła i jedzenia dla kwiatów tez. Macie jakieś sugestie co mam zmienić jestem wdzięczna za każda. Hoduję jeszcze rzadkie odmiany roślin 

93BE101B-3D92-428A-A758-56A09E94B363.jpeg

AAB5CBF4-612F-4F49-A343-B92F0A225486.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aga  Pierwszy raz coś takiego widzę, ale jak to automaty i nie przeszkadza ci zapach to powinno być w porządku, jak te panele świetle generują odpowiednią ilość światła dla konopi, ale problem w tym, że ci to światło na wszystkie strony ucieka z tej uprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy zapach nie przeszkadza mogę mieć legalnie 5 dorosłych roślinek i pare małych, mam jeszcze jedno światło czerwono niebieskie na wzrost. Narazie dają radę widzę ze jest ok ale może później będzie potrzeba przy kwitnięciu. Tak to urządzenie ma pompy i przelewa wodę w korzenie, używam wody RO, lampy się unosi w miarę potrzeby ale to pierwsza uprawa i stres jest. Dziękuje serdecznie kupię taka folie na tył żeby zatrzymać światła więcej. Pozdrawiam 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aga Fajna sprawa , na boki też bym zamontował, jakieś takie panele np. zrobione z foli mylar diamond, bo na wegu wyglądają ładnie, ale faza kwitnienia marihuany wymaga odpowiedniego mocnego naświetlenia, aby rośliny mogły się rozwijać prawidłowo, a ostatecznie, abyś miała dobrze zbite duże topy, a nie "popcorn". Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myśle ze te są wystarczająco mocne tymbarskiej ze codziennie o polowe większa. Te panele zamówię z aerogarden powinny być tez na boki. Dziękuje 

962A203B-C71B-45E9-9221-33CDA6180522.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aga  Teraz zauważyłem, podnieś panele do góry, bo rośliny lekko się zbijają, co świadczy o za mocnym natężeniu światła na wegu, albo skręć moc paneli, jak masz taką możliwość, albo podnieś panele do góry.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Tak zrobię za 5 dni jak będę dokarmiać, dziękuje akurat z ta roślinka nie mam doświadczenia 

image.jpg

Na ile skręcić?

image.jpg

Mogę podnieść i takie są opcje 

6A726703-424C-4E71-8E24-38FDD5237778.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz No bo myślisz po swojemu, czyli tak, że byś wziął sprzęt, z jakiego byś, jak najwięcej wyciągnął za ten hajs. No, a ona sobie leci na lajcie, ma fajną zabawkę, jaka też swoje zrobi, a wszystko uprawia się niemal samo, klika sobie w ekran i leci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Tego to nie wiem, ale jak tam są sondy od razu do pomiaru ec i ph, to byłaby konkretna zabawka. Co do podaży nawozów, jakby jeszcze był pojemnik na nie, a maszyna sama sobie nimi gospodaruje, jak tylko klikniesz odpowiednią wartość, to byłoby już całkiem fajnie. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy ta technologie używa NASA i aerogarden ja dla nich stworzyła. Mam kilka ich produktów wyśmienite są 

@Zielone krainy przychodzi z takim jedzeniem dla roślin i pokazuje kiedy dodać. Niestety nie jest taki automatyczny. Mam 4 inne jeszcze ale w małych nie miałam sukcesów 

B11F4FDD-1B86-46A4-8E5B-896171D64761.jpeg

DBCD5C58-B06D-4D6F-85F5-ABCD0051F835.jpeg

ABC7F5ED-66CC-4B2F-A0D7-0B8CCF87BBEB.jpeg

@konopny_janusz no niestety musisz używać testów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Aga  Nie znam tej "zabawki", ale do takiej zabawy w uprawę, gdzie nie chodzi o maksymalny wynik, ale o świetną zabawę, to się na pewno nadaje. Tyle, że warto ją obudować, bo masa światła ucieka bokami. Jesteś kobietą, widząc, jak wygląda twój pokój, rozumiem, że mocno stawiasz na estetykę, ale estetycznie też da się to zabudować, a wiele na tym zyskają twoje rośliny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy za dużo wydaje na marihuanę tutaj alternatywa. Zobaczymy jak się sprawi kupię jeszcze dwa takie urządzenia. Mi zapach nie przeszkadza ani nie muszę mieć filtrów nie chce obudowywać. Kolega uprawia w ziemi w łazience pod jedna lampka i 10 słoików litrowych zapełnił po pierwszym zbiorze. Dam znać jak mi poszło. Te parkometry najgorsze ale miałam akwarium słonowodne ponad 12 lat to tez podobne. Nic nie tracę jak coś będę zmieniać. Dziękuje serdecznie za porady. Zamówiłam na tył folie i boki tylko się obawiam ze rośliny mogą mieć ciasno jak podrosną dlatego one są otwarte a podnosisz lampy i obniżasz. Technologia fajna i używam wody RO także to tez jest myśle ważne. Pociła się roślinka jedna zwiększyłam nawiew jest ok ale dzięki Waszym poradom. Super forum. Pozdrawiam 

@konopny_janusz ja wydaje więcej w miesiąc na marihuanę także taniutko sprzęt jak dla mnie. Jestem na marihuanie 6 lat, normalnie chodzę i funkcjonuje dzięki niej. Medycznie używam i polecam, najlepsze lekarstwo i jaki luzik w życie wszedł 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Aga napisał:

Kolega uprawia w ziemi w łazience pod jedna lampka i 10 słoików litrowych zapełnił po pierwszym zbiorze.

to ile z 0,5kg musiał by wyciągać z takiej lampki coś mi się wierzyć nie chce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...