Skocz do zawartości
NapstersS

Pierwszy box, pomoc w doborze sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej hej.

Składam swojego pierwszego boxa i czym więcej czytam, tym bardziej jestem zagubiony.  Generalnie budżet jest elastyczny.

Box - wybrałem rozmiar 60x60, taki nie za duży na start. Aktualnie stanęło na Secret Jardin Dark Room, chociaż HomeBox tez wygląda dobrze. Jakieś inne sugestie?

Oświetlenie - LED. MarsHydro TS1000 przemawia do mnie najbardziej (widziałem fotorelację i efekt końcowy był wspaniały) ale Spider Farmer SF-1000 też nie brzmi źle. W dobrym kierunku idę czy to za mocne/złe lampy?

Wentylacja kanałowa - tutaj poległem. Chciałbym żeby było w miarę cicho. Jesteście w stanie coś polecić?

Póki co doszedłem do tego momentu i nie mogę ruszyć dalej póki ktoś obeznany nie przyklepie mi projektu 🙂 

Z góry dzięki za pomoc!

Edytowane przez NapstersS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o box to bardzo polecam HomeBox, ewentualnie w mniejszym budżecie Royal Room. Z Secret Jardin nie mam dobrego doświadczenia.

Co do lampy to ja bym Ci polecał dorzucić parę złotych do niemieckiego Lumateka 200W, na tym na prawdę nie warto oszczędzać (światło i kwestia grzania). 

Wentylacja z najwyższej półki to AC Infinity- mają gotowe zestawy ze sterownikiem i filtrem. Wadą jest cena i problem z dostępnością. Ja do takiego boja kupiłem "Mixed-Flo 100 P z regulacją obrotów" i na niskich obrotach jest cichy, a wysokich póki co nie miałem potrzeby zastosować dzięki dobrej lampie i boxowi. 🙂 

Do tego potrzebujesz jeszcze wentylator mieszający (np. RAM), pH-metr (np. Millwakee), regulator czasowy i jakiś prosty miernik pogodowy. 🙂 opcjonalnie nawilżacz powietrza

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się tak szybkiej odpowiedzi 🙂 

Nie masz dobrego doświadczenia w sensie nie korzystałeś długo czy nie polecasz?

Oglądałem też Lumateki. Rzeczywiście będzie różnica między tym a Marsem1000 czy SF1000? Zwykły wystarczy czy 'pro' coś zmienia oprócz ceny?

Widziałem te AC Infinity ale zgubiłem się na ich stronie... Zajrzałem tam jeszcze raz i rzeczywiście wygląda to dobrze, pomijając dostępność.  Jutro dokładnie się im przyjrzę bo muszę rozszyfrować czego mi dokładnie trzeba 😄 

Generalnie zależy mi na wentylacji w zestawie z porządnym filtrem bo marny ze mnie majsterkowicz.

'Do tego potrzebujesz jeszcze wentylator mieszający (np. RAM), pH-metr (np. Millwakee), regulator czasowy i jakiś prosty miernik pogodowy.' - dziękuję za listę następnych zakupów!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, NapstersS napisał:

Oglądałem też Lumateki. Rzeczywiście będzie różnica między tym a Marsem1000 czy SF1000? Zwykły wystarczy czy 'pro' coś zmienia oprócz ceny?

no lumatek to wyższa półka, zwykły starczy na tą powierzchnię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@NapstersS  Adwę d11 lub d12 bierz, jak chodzi o miernik ph, a co do panelu to Mars hydro ts 1000, jest panelem wystarczającym, by uzyskać na danej powierzchni dobry plon, a na box 60x60 jest w pełni wystarczalny, ale jasne możesz mierzyć wyżej, to już twój wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 11/1/2021 at 6:53 PM, bingobum said:

Wentylacja z najwyższej półki to AC Infinity- mają gotowe zestawy ze sterownikiem i filtrem. Wadą jest cena i problem z dostępnością. Ja do takiego boja kupiłem "Mixed-Flo 100 P z regulacją obrotów" i na niskich obrotach jest cichy, a wysokich póki co nie miałem potrzeby zastosować dzięki dobrej lampie i boxowi. 🙂 

Jeszcze raz dzięki za pomoc, dzięki Tobie stałem sie posiedaczem Homeboxa i Lumateka 200w 🙂 utknąłem niestety na wentylacji, znowu. Byłem już na etapie zamawiania AC Infinity ale koszt przesyłki to drugi wentylator, jakies 130$... Polecisz mi coś jeszcze do tego boxa 60x60? Cisza i brak zapachu to moje priorytety 🙂 

Edytowane przez NapstersS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...