Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 @Tomaszszym będziesz pan zadowolony z tego wentylatora.

Tak jak mówiłam też dałam do skrzynki drewnianej na to jeszcze miałem stara pierzyne i jedynie co słyszę z namiotu to mieszajace które lekko bzycza

Edytowane przez Brazil Munster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UP!!!

 

Witam w kolejnym upie dziś krótko i na temat.

Zmian brak, poza delikatną defloracją, po której roślinki zapałzowały na 1 dzień... a wyciąłem tylko po 4 liście/planta?!

 

 

Warunki w grow:

 

Temperatura;

-dzień: 27 - 31

-noc: 20 - 22

Wilgotność;

- 50%

Lampa;

- 60% mocy  (43cm od najwyższego szczytu i 55cm od najniższego)

Co2;

- 750 - 1500ppm

 

Dzisiaj planuję pierwszy raz użyć nawozów, także poleci;

- pół dawki: Canna flores 

- cała dawka: cal-mag 

- woda jak zwykle pH 5.8 - 6.0

 

Na dzień 35 (13 FLO) wyglądają mniej więcej tak...

 

IMG_20211201_093954.thumb.jpg.b24ed142a772a7a5b4e8cfb25ddae87b.jpg

 

IMG_20211201_093900.thumb.jpg.fcee74062377596d7fa7069af9305ac3.jpg

 

IMG_20211201_093911.thumb.jpg.c0b774ba684921ccce72d74c1e0da0a8.jpg

AK  ^

IMG_20211201_093918.thumb.jpg.4e71dc464709ae995abdb12b53a14af2.jpg

AK  ^

IMG_20211201_093924.thumb.jpg.4e3cf63bd9ff93fa27d5f3f441e2f6cd.jpg

CBD  ^

IMG_20211201_093938.thumb.jpg.7f6e8957b1a87139ea648a9fbf9c56cc.jpg

ten akacz ma 44cm i jest najwyższy z kolekcji

 

a tu na koniec.... na prawie każdej łodydze liścia (tylko od strony lampy) jest taki czerwony kolor ????? nie wiecie co to może być???

dodam że od spodniej strony liścia (tej zacienionej) jest zdrowo zielona.

 

IMG_20211201_094124.thumb.jpg.5b1573d9fe47d7fdd9141652a1507213.jpg

 

OK. jak na razie to tyle do następnego!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#ジャクぶ# Wyglądają na zdrowe, jeśli liście nie zaczną usychać to nie ma czym się stresować. Zmiany temperatury albo stres mogły to wywołać. Równie dobrze może być lekki niedobór lub genetycznie ma czerwone łodygi. 

Poradzę jak mechanik: jeździć, obserwować 🙂

Btw. Życzę grubych pałek 😄

Pozdro 🐺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr

No cóż o stres u mnie nie trudno, szczególnie jak coś grzebie w boksie... wiesz panny w środku mają 29stopni a tu otwieram boksa i bang powietrze 13 stopni z zewnątrz,

albo zwykle RH jest na poziomie 50% ale jak mi się osuszacz zapełni i wyłączy to chwila nieuwagi i 80% RH ostatnio jak się tak stało to w momęcie oklapły... naszczeście tylko na chwilę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#ジャクぶ# u mnie mają czerwone łodygi od samego początku, dwie różne odmiany. Dopóki nie będzie widać żadnych krytycznych zmian to bym to olał, może na koniec Ci fiolet na kwiaty wywali 🙂

A z tą wilgotnością to trzeba trzymać rękę na pulsie, szczególnie w okresie zimowym jak widać po fr u chłopaków.

Niech im ziemia żyzna będzie a szarą trzyma z daleka 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Odpowiem bardzo w skrócie, ponieważ nie mam zbytnio czasu. Jeśli nie jest to uwarunkowane genetycznie to najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest niedobór fosforu. Na początku kwitnienia jest to bardzo częsta przypadłość której nie trzeba się obawiać, w tym czasie roślina zużywa duże ilości fosforu które zgromadziła na wegu. Ważne, aby zacząć powoli suplementować fosfor razem potasem i mikroelementami. Polecam poczytać o fosforze na etapie wegetacji, jego odpowiednia ilość pozwala zdrowo wejść w okres kwitnienia. Jeśli pojawi się niedobór fosforu, to znaczy że spóźniliśmy się z suplementacja około tygodnia max dwa albo ziemia jest zbyt "light".

Jeszcze azot i magnez mogą mieć wpływ na takie zabarwienie łodyg, ale raczej stawiałbym na fosfor.

Taki problem to jeszcze nie problem, ale musisz być czujny.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niewiemalesiewypowiem

Dzięki za konkret !!! 

 

Co do ewentualnych niedoborów... 

Podlałem je przed chwilą taką kombinacją:

1l wody na 1 planta pH 6.0 - 6.2

- canna flores 1.5ml

- canna pk13/14 0.5ml

- calmag 2ml

EC wody z nawozami ok 1450

Po tym dodatkowo 1l czystej na planta

Cóż zobaczymy jak zareagują 

@Udyr

Dzięki !

Hehe liczę na "ogromne topy z ogromnych drzew" <ale to chyba prędzej przy sezonach>

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę panowie chyba zjebałem z tymi nawozami wczoraj, podlewałem pierwszy raz!? Ale chyba im do szczęścia nie było potrzebne Nic... 

 

Podlewałem je wczoraj a dzisiaj coś takiego...  Jak myślicie przenawożenie??? 

IMG_20211202_145747.thumb.jpg.37ae6be2569436493984fe3c9dc0dec0.jpg

Na każdej z roslin, ale tylko na paru lisciachIMG_20211202_145759.thumb.jpg.fdb473eec7d05027da07169cfed5261a.jpg

IMG_20211202_150146.thumb.jpg.9dae2415e53f4794ebaa74967655304d.jpgIMG_20211202_150111.thumb.jpg.5ec896a5b7b9286d6cb30fe8946c9d5c.jpgIMG_20211202_145658.thumb.jpg.afc9d7833ae414723ceb47838eb18e18.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@#ジャクぶ# Pięknie wyglądało to po coś Pan to lał? Podłoże które używasz jest pięknie naładowane witaminami...dopiero jak są jakieś oznaki trzeba coś dać ewentualnie jak kwitnie ale to i tak mi się wydaje że z tym pk to za szybko poleciałeś. Końcówki nie są popalone więc spokojnie lej wode i obserwuj panika nie wskazana. Z gorszych sytuacji się wychodzi👊

ps. Miałem podobne objawy jak rozregulowało mi się urządzenie do mierzenia ph. Więc może i coś z ph? Kalibrujesz co jakiś czas? 

V. 

Edytowane przez Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krzysztof_Krzys

heh heh... no cóż stało się, od teraz bede lał tylko wodę, myślałem że te czewone łodygi mogą mieć coś wspólnego z niedoborami, ale jak widać źle myslałem...

Miernik regulowałem 3 dni temu (kalibruję co 3tyg.)

No nic będę lał wodę (z dobrym pH) i NIC poza tym a na następny raz będę mądrzejszy:classic_unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Słuchaj, jeśli będziesz lał wode to będzie gorzej!

Znowu zaczyna się pierdolenie że to przez nawozy, ludzie znów doradzają a pojecia nie mają o czym piszą.

 Moim zdaniem jest głodna, i wychodzą niedobory które teraz akurat sie uwydatniły. Już na poprzednich zdjeciach, gdy się przyjżeć widać pierwsze oznaki problemów.

Na poparcie moich domysłów stwierdzam:

-Używasz co2, przy suplementacji dwutlenku węgla roślina pracuje na dużo wyższych obrotach i wtedy potrzebuje wyższego EC.

- Podałeś że EC mieszanki którą podlałeś to było 1,45 -normalnie jest to idealna wartość i nie ma możliwości żeby takim ec cokolwiek złego zrobić roślinie.(nawet bez co2)

Tabla-1-foto-2.png

- ziemia canna terra profesional plus (chruper super ultra hd mix srututututut) i co że ma taką wyjebaną w kosmos nazwę? EC tej mieszanki to 1,2 - POWARZAM 1,2 - to nie jest nakoksowana ziemia.

terra-pro2-800x800.jpg

-wg. mnie niepotrzebne było te dodatkowe 1l czystej wody na planta co rozrzedziło mieszankę nawozów.

problem mogło stworzyć pH,  powinno być ciut wyższe, choć ziemia powinna szybko to zbuforować, z drugiej strony ona ma pH6,0 więc ja bym starał się podwyższyć aby przyswajalność składników była optymalna zakres (pH6,4-6,5 szczególnie na kwitnieniu)

-ważne są opryski mikroskładników (najlepiej z godzinę przed załączeniem lamp, i najlepiej spryskiwać spodnią strone liści) pomoże to zapobiec problemowi z nieprzyswajalnością składników przez korzenie gdzie jest nieodpowiednie pH. Nie ma takiej wartości pH dla wchłaniania wszystkiego idealnie. Dlatego w nawozach są chelaty, wtedy roslina nie jest uzależniona od właściwego pH, i odstępstwa od normy moga być dużo większe.

Jeszcze coś ważnego chciałem dodać, ale zapisało się na dziurze i umknęło.

Niestety z braku czasu tylko tyle, i tylko poboerznie przeglądałem twój wątek więc pewnie coś jescze przeoczyłem ważnego.

aaaa Enzymy, bardzo pomocne są enzymy- gdy nie mamy pewności co roślina przyswoi a co zostanie w glebie, i się będzie odkładać i zasalać podłoże wtedy są bardzo pomocne.

 

O której godzinie zapala Ci się światło?

Czy masz miernik Co2?

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

i jeszcze to

post-52349-1295030065.jpg

nie tyczy się chelatów, inaczej sprawa się też ma gdy używamy bakrerii...

 

 

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niewiemalesiewypowiem

Hej, po raz kolejny wyczerpująca odpowiedz, blunt za poświęcony czas:acigar:

 

Kurczę mam spory dylemat...    bo z jednej strony przekopałem internety i to wygląda na przenawożenie,

też rośliny się ''zbuntowały'' akurat dzień po podlaniu ich pierwszą dawką nawozów (przypadek)

nawet tu na tym forum jest takie zdj. może nie do końca przedstawia moją sytuację ale u mnie to zaczyna dopiero wychodzić... wczesna faza

przenawożenie-marihuany-konopi.jpgprzenawożenie-marihuany-konopi.jpg

 

a z drugiej strony to co napisałeś to same trafne spostrzeżenia !!!

rośliny 35dni z co2 (prawie od początku) a co za tym idzie szybszy metabolizm (nawet o 40%)

nawozów nie widziała i jeszcze to niskie EC ziemi...

 

Kurwa nie lubię takich sytuacji (niejasnych) ale wiem że muszę się zdecydować na jeden ze sposobów...

albo

sama woda i obserwacja

albo

odpowiednie dokarmianie, doglebowo i dolistnie (z pH 6.5) świetne tabelki!

 

światło startuje od 6am

miernik co2 mam i jak wcześniej pisałem utrzymuję pomiędzy 750 a 1500ppm  no czasami się zdaży 2200ppm ale nawet takie wartości nie powinny mieć żadnego wpływu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niewiemalesiewypowiem Weź sobie na wstrzymanie jakieś pigułki jeżeli piłeś do mnie z Tym "pierdole niem".  Czytaj ze zrozumieniem napisałem że końcówki nie są popalone więc nic strasznego się nie stało i zapytałem o ph.. zresztą czytać umiesz widzisz co napisałem tylko chyba nie do końca rozumiesz. 

ph gleby pierw niech sprawdzi i skalibruje urządzenie do ph wody. 

Weź kolega 3 głębokie oddechy bo Ci serce stanie. 

 

V. 

Edytowane przez Krzysztof_Krzys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

cytaty od kolegi:

- po coś Pan to lał\\

bardzo dobrze że lał, tylko gdzieś została zaburzona równowaga, już troche wcześniej

-podłoże które używasz jest piękni naładowane witaminami\\

witaminy to np. supervit dodatkowo jescze aminokwasy, więc wyrażaj się jaśniej, a jeśli miałeś na myśli pierwiastki to również nie jest nimi naładowana, wręcz przeciwnie co nawet opisuje producent.

 

 

reszta skasowane, nie wazne. Do widzenia.

Mam nadzieje że nie zdązył nikt przeczytać. :)

Kończe sie udzielać.

 

 

 

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@niewiemalesiewypowiem

Powiem szczerze, że szkoda by było jak byś miał się już nie wypowiadać... 

jeszce za wcześnie żeby to oceniać ale wierze że możesz mieć racje i tak jak @Dobry_Człowiek!  szkoda by było stracić obserwującego który daję dobre rady. (najwyraźniej płynące z jego doświadczenia lub(i) wiedzy)

 

oki

2 dni temu podlewałem więc jest jeszcze za wcześnie na regulację pH gleby, (donice nie są jeszcze lekkie)

więc dzisiaj rano zmniejszyłem moc lampy do 20% i spryskałem kobitki taką mieszanką

2ml. CALMAG

- 5ml. Canna Flores

mieszanka miała pH 6.2 i ec 1.7    Nie wiem czy ph wody ma znaczenie przy oprysku, ale przezorny...

 

Plany na przyszłość:

jak gleba trochę przeschnie to podleję ją połową dawki nawozu na FLO + jednorazowo Węglan wapnia, bo moja woda może być zbyt uboga w ten pierwiastek a jak przeglądałem tematy o niedoborach to zauważyłem że może to być element braków u moich panienek...

i zdjęcie rośliny z niedoborem wapnia

kkk.jpg.2f39f23c43c360b4d71cd42fdec6a73e.jpg

 

Dodam że moc lampy ustawiłem ponownie na 60% jak cała woda zniknęła z powierzchni liści

zbiłem też trochę temperaturę do tych stałych 28-29 bo ostatnimi czasy się rozszalała i do 32 dobijała.

 

Dzięki za wszystkie komentarze i pomoc!, i niechaj wam nigdy świeżego ziela nie zabraknie...amen

Edytowane przez #ジャクぶ#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...