Jump to content
sahara

Nalewki z konopii

Recommended Posts

Witam,dużo się naczytałem,że jedyną bezużyteczną częścią po ścięciu konopii jest korzeń. Niedawno rozmawiałem z ludźmi z Azji,a konkretnie Indochiny.Od słowa do słowa ,okazało się ,że potrzebują bardzo korzenia z konopii oraz głównej łodygi.Całe szczęście ,że ścinkę robiłem z outdooru i nie zdążyłem zrobić z resztą porządku.Zioło hodowałem tylko dla bliskich , ale jakie było moje zdziwienie ,jaką kasę  dali za korzeń.Szok.Okazało się,że robią nalewki oraz lekarstwa właśnie z korzenia ,podobno mają niesamowity efekt w chorobach reumatologicznych ,silnych bólach, działanie znieczulające ,migreny.Widziałem te słoje z pływającymi korzeniami.Goście robią z tego ogromną kasę .Podobno większość ,zwłaszcza seniorów dożywa ładnego wieku zażywając ten specyfik.

A teraz pytanie do Was bo słyszałem ,że z reszty liści ,zamiast wyrzucać robi się nalewki ,oczywiście już po dekarboksylacji zioła . Czy ktoś próbował już tego specyfiku? Ponoć doznania gwarantowane,niektórzy mówią na to zielony smok.Ktoś może się wypowiedzieć ?Pozdro

@mirecki Brzmi z jego słów , że chodzi mu o zrobienie green dragona z liści i łodyg, jak makumbę. Liście i łodygi też zawierają thc , więc wrzucenie ich do mocnego alkoholu, typu spirytus, nawet bez dekarbo , jak liści i łodyg będzie dużo zrobi swoją robotę, ale potrzeba będzie więcej czasu. 

czytałem, że powoli nagrzewa się korzenie przez dłuższy czas, po kilku godzinach ma się wytworzyć substancja, którą dodaje się do bazy nalewki np cydr albo spirytus

obraz.thumb.png.3dacf6a5a4f58cfd7cb3cdec3a27e4c1.pngciekawa sprawa

Edited by konopny_janusz

@konopny_janusz No właśnie coś takiego u tych ludzi widziałem zalane jakimś alkoholem i jeszcze kawałki tej grubej łodygi pływały.Kupa kasy za butelkę.Jestem ciekaw.Żałuję, że już korzenia nie mam,ale na przyszły sezon już nie ma opcji,żebym nie zrobił tego specyfiku,tylko jeszcze nie wiem ,czym to zalewają. Tak na marginesie cały czas jakieś nowości na temat roślinek mnie niezmiernie zaskakują.