Skocz do zawartości
sahara

Nalewki z konopii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,dużo się naczytałem,że jedyną bezużyteczną częścią po ścięciu konopii jest korzeń. Niedawno rozmawiałem z ludźmi z Azji,a konkretnie Indochiny.Od słowa do słowa ,okazało się ,że potrzebują bardzo korzenia z konopii oraz głównej łodygi.Całe szczęście ,że ścinkę robiłem z outdooru i nie zdążyłem zrobić z resztą porządku.Zioło hodowałem tylko dla bliskich , ale jakie było moje zdziwienie ,jaką kasę  dali za korzeń.Szok.Okazało się,że robią nalewki oraz lekarstwa właśnie z korzenia ,podobno mają niesamowity efekt w chorobach reumatologicznych ,silnych bólach, działanie znieczulające ,migreny.Widziałem te słoje z pływającymi korzeniami.Goście robią z tego ogromną kasę .Podobno większość ,zwłaszcza seniorów dożywa ładnego wieku zażywając ten specyfik.

A teraz pytanie do Was bo słyszałem ,że z reszty liści ,zamiast wyrzucać robi się nalewki ,oczywiście już po dekarboksylacji zioła . Czy ktoś próbował już tego specyfiku? Ponoć doznania gwarantowane,niektórzy mówią na to zielony smok.Ktoś może się wypowiedzieć ?Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sahara  Ja robiłem nalewki z topów, wyszły mocne. Liście i łodygi wyrzucam , bo nie chce mi się z nimi bawić, ale jak jest ich dużo, to oczywiście też da się z nich zrobić nalewkę.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Brzmi z jego słów , że chodzi mu o zrobienie green dragona z liści i łodyg, jak makumbę. Liście i łodygi też zawierają thc , więc wrzucenie ich do mocnego alkoholu, typu spirytus, nawet bez dekarbo , jak liści i łodyg będzie dużo zrobi swoją robotę, ale potrzeba będzie więcej czasu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytałem, że powoli nagrzewa się korzenie przez dłuższy czas, po kilku godzinach ma się wytworzyć substancja, którą dodaje się do bazy nalewki np cydr albo spirytus

 

obraz.thumb.png.3dacf6a5a4f58cfd7cb3cdec3a27e4c1.pngciekawa sprawa

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz No właśnie coś takiego u tych ludzi widziałem zalane jakimś alkoholem i jeszcze kawałki tej grubej łodygi pływały.Kupa kasy za butelkę.Jestem ciekaw.Żałuję, że już korzenia nie mam,ale na przyszły sezon już nie ma opcji,żebym nie zrobił tego specyfiku,tylko jeszcze nie wiem ,czym to zalewają. Tak na marginesie cały czas jakieś nowości na temat roślinek mnie niezmiernie zaskakują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728  Artykuł jest na forum na ten temat, nic trudnego, musisz mieć zioło po dekarboksylacji, jakie wrzucisz do spirytusu, ja użyłem spirytusu 98 % oczywiście spożywczego, dawka na początek to 1 g na 35 ml spirytusu. Czyli na 350 ml nalewki minimum 10 g tematu, ale oczywiście więcej dać można, będzie mocniejszy efekt. Nalewka jest mocna , można doświadczyć innych lotów niż po samym paleniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki  Chodzi o green dragon to nalewka konopna , nie trzeba palić zioło jest rozpuszczone w alkoholu, klepie z taką mocą, że można stracić normalne poczucie rzeczywistości, a także przestać czuć swoje ciało, jako swoje, na green dragon trzeba uważać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy wiem, robiłem już 2 razy to wiem co potrafi zrobić 1 kieliszek i na jak długo. Masełko wolę bo lubię pichcić 😃

Mi o te korzenie chodziło teraz. W czym podgrzewać, jak długo, z jaką temp i wgl. Nooo ciekawy temat ale chyba wolę zostawić korzenie jako naturalny kompost pod następny sezon. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@mirecki Ja wolę masło, ale z innego powodu, a mianowicie takiego, że na nie nie trzeba czekać 2 miechy, jak na green dragon,  by działało, ale zaraz po zrobieniu jest gotowe do tworzenia z niego wypieków, jakie klepią też konkretnie.

Korzenie mają działanie prozdrowotne, tam nie ma z tego haju, bo w nich thc nie ma, więc taka nalewka by nie klepała, jak green dragon, a tylko była czymś w rodzaju nalewki babuni , jaka by posiadała prozdrowotne właściwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @mirecki tu w tym temacie zaciekawiło mnie zużycie korzeni. Macie może jakieś inne zastosowania na nie? Jeśli się cokolwiek da z nich zrobić to szkoda wyrzucać. O nalewce z korzenia muszę dobrze jeszcze poczytac ale green dargona zrobię 😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bogdan17728  Korzenie nie dają haju , możesz szukać w nich prozdrowotnych właściwości, takie rzeczywiście posiadają. Robią nalewki z tego, ale nie by się tym spruć, ale łyk dziennie , by służyło zdrowiu , a nie temu, by mieć samoloty i latać w swoim pięknym świecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...