Skocz do zawartości
Luznyyy

Ile roślin i jakie doniczki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cze

Mam 1m² i planuje posadzić 6-7 roślinek.

Każdą odmianę chce inną, dlatego chciałbym jak najwięcej różnorakich odmian a także przy tym w miarę dobre zbiory. Ostatnio miałem 5 roślinek (fot poniżej) na 1m² i ledwo co sie miesciły a to było z lampą 150w led teraz zmieniam na 300w led. Donice były 12L lecz gdy ziemia sie ubiła, było na oko 10L. 

Moje pytanie jest następujące:

Żeby na spokojnie zmieściło się 6-7 roslinek i żeby nie było dżungli jak na fotce poniżej, mam zmniejszyć donice (chociaż czytałem że 10-12L to idealna wielkość dla auto a poza tym różnice w wielkosci zrobią dopiero chyba 5Litrówki) czy może w ostatnim etapie veg około 4-5 tyg przyciać wszystkie liście wiatrakowe żeby potem nie było problemu z miejscem czy może pomoże tutaj LST? 

Reasumując: 

Na 1m², 6 roślin w  12L czy może 9 roślin w 7 litrowych lub 10 roślin w 5L ale to chyba małe plony beda już..Uprawiał ktoś już w różnych donicach? Ktoś ma wiedze jakie urosną np w 3L i w 7L powiedzmy?

20210929_143453.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luznyyy Ja uprawiam w 8 l , uprawiałem też w 1 l i 2 l donicach. Na taką powierzchnie 1 m2, w mojej ocenie wystarczy 6 plantów w 11 l, ale nawet w 8 l spokojnie, by wystarczyło. Sam posadziłem obecnie 2 rośliny w doniczkach 8 l i po LST , Fim i Topping po 30 dniowym wegu mam dość szczelnie wypełnioną powierzchnie 0,32 m2 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...