Skocz do zawartości
Magik88

Uprawa do oceny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam za sobą dwie próby wyhodowania czegoś ładnego, ale efekty były dwukrotnie bardzo niezadowolające. Wydaje mi się, że poprawiłem błędy, ale byłbym wdzięczny, gdyby ktoś mi to potwierdził.

Na start technikalia!

-Box 60x60x160 cm

-trzy doniczki 17 L

-wentylator 170m3/h z filtrem węglowym 240m3/h

-lampa Lumatek Attis 200w, ustawiony na 80%, około 30-40 cm nad czubkami roślin, pracujący 18/6h

Do tego w środku wiatrak mieszający, oraz nawilżacz powietrza.

Wszystko podlewam Muszynianką, próbowałem wody z kranu, ale była ona powodem niepowodzenia pierwszej uprawy. 

Jako papu będą dostawać Biobizza - Biogrow, Biobloom oraz Top maxa.

Ponizej zdjęcia jak to wygląda. Dojdzie jeszcze jedna doniczka.

 

Z góry dzięki za każdą radę!

 

IMG_20211017_191824.jpg

IMG_20211017_191816.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 moze Ci wysokosci braknąc, Na tym etapie  80% mocy to za dużo.

Miernik ph jest dobrze mieć w zestawie(płyn heliga jest dobry ale nie dokladny)

Ja leje dobrowianke ale tak czy siak potrzebuje kupic miernik ph/ec. ogolnie zestaw bardzo dobry 😉

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, mam miernik, taki lepszy. Moja pierwsza uprawa była porażką, wrzucałem fotki na forum, to każdy mówił, że zle pH. Potem okazało się, że pH kranówko było dobre, ale EC już niewłaściwie. Stąd teraz leję sklepową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88  Pewnie u mnie wstąpił problem z forum, teraz jest już normalnie, wcześniej wyświetlały mi się tylko linki do kliknięcia.

@Magik88 Led wyżej na 60 cm  i na 50 % mocy. Doniczki moim zdaniem wypełniłeś nie dostatecznie ziemią, ale jak nie masz zamiaru robić lst, to może tak zostać. Woda mineralna to pomyłka, jaka ci łatwo może zepsuć uprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 sama Muszynianka ma ec jakoś 2.0 więc jak dodasz tam nawozy to się robi liczba z kosmosu.

Plus z biobizz pH nie reguluj normalnie kranówkę lejesz taka jak masz w kranie, chyba że masz jakąś mega wysoka powyzej 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo podlewalem już kranówką i rośliny cały czas miały problemy z liśćmi. Mierzyłem pH wiele razy i zawsze było dobre, ale EC tragiczne. Kranówką niestety odpada... 

Szukałem już pomysłu na najlepszą wodę do podlewania na tej i innych forumkach, ale niestety każdy leję z kranu. U mnie to odpada 😕

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Magik88  Kup filtr do wody Brita czy inne Britopodobne , obniżysz EC i wyeliminujesz metale ciężkie i sole . Woda mineralna sie nie nadaje , ma zbyt dużo minerałów jako baza , a szczególnie sodu. Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 zrób tak jak radzi Ci @Vampidrut Bo to powinno uzdatnić twoją kranówe do podlewania 

Ogólnie widzę że teraz się przygotowałem do tego i nie poddałeś się więc oby ci się udało i wyszedł ładny plon powodzenia 🙂

Najlepiej też założyć fotorelacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Vampidrut @Piccolo @onyx ale ja mam problem z kranówką taki, że EC jest zdecydowanie zbyt niskie, nie wysokie.  Mógłbym kupić jakieś proszki i sypać do wody z krani, ale to trochę robota głupiego, już bardziej się opłaca kupić odpowiednią wodę z butelki. Gdzieś wyczytałem, że właśnie Muszynianka jest super, bo na mnóstwo tych minerałów.

Ale praktyka mówi co innego. Pierwsza hodowla z kranówką była porażką, druga uprawa z Muszynianką również lipa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Magik88 masakra , ludzie walczą by zbijać EC co daje większy zapas na nawozy , a ty na odwrót 😅 

Skoro masz niskie EC znaczy że powinieneś suplementować calmag w 1/4 dawki co podlewanie. A problemu raczej nie szukaj w wodzie , tylko gdzieś indziej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo Bo z mojej pierwszej uprawy miałem 8/9g z rośliny oraz cały czas miałem żółknące liście itp. Na forum tutaj wszyscy mi pisali, że na bank mam złe pH i żebym wypierdolił papierki lakmusowe za okno i kupił porządny miernik. Posłuchałem rad konopnej braci i kupiłem miernik za 130 zł, który badał pH i EC. Okazało się, że pH wody z mojego kranu jest wymarzone dla roślinek, ale EC z kolei jest o wiele za niskie.

Może coś innego było powodem, może wodę w kranie mam ok, ale jak nie woda, to co innego? Rośliny nie mają za ciepło ani za zimno, lampę dostały porządną, nie od chińczyka, wentylator wybiera powietrze z boxa, jak cygan drobne z ulicy, a doniczki są na tyle duże, że każda roślinka może tam ogłosić niepodległość.

Z ważnych zmiennych zostaje mi tylko woda. Mogę się mylić, jestem totalnym laikiem, jak masz pomysł to będę bardzo wdzięczny za radę.

 

@Vampidrut słyszałem też o calmagu, ale nadal, uparcie, staram się znaleźć informację w necie, czy może jakaś woda butelkowana, dostępna w sklepach, nie ma akurat doskonałych warunków dla roślinek. Łatwiej zamówić 12 zgrzewek takiej wody we Frisco za grosze i samemu się też na nią przerzucić również.

Edytowane przez Magik88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@Magik88  kup sobie bio tabsy i zapomnij o EC, pH itd. Nie kombinuj z wodą butelkowaną bo nie ma sensu . Biotabs i lecisz na kranówce bezproblemowo , to nawóz w formie dużych tabletek (sprasowane nawozy w proszku) tam jest wszystko czego ci trzeba na cały okres uprawy . Postępuj zgodnie z tym co na opakowaniu. Nie ma lipy by na bio tabsach coś poszło nie tak , jeżeli będziesz sie trzymał podstaw jeżeli chodzi o warunki . Pozdr. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Magik88 co ma ec wody bazowej do żółknięcia liści? Nic widać, nie dawałeś im wystarczająco żarcia. Tak jak Ci napisał wyżej albo biotapsy, albo normalnie ten 3pack z biobizza. I jak one kwitną to śmiało z tymi nawozami one są organiczne, pełna dawka ich podbije ec może o 0.6?

To, że będziesz miał wodę z kranu o ec 1.0 nie jest równo temu jak weźmiesz wodę ro i zrobisz tam ec1. 0. 

W tej wodzie z kranu jest ec takie ale są tam rzeczy które roślinie nie są potrzebne. Czym niższe ec wody tym lepiej, bo możesz je podbić do takiego poziomu jak chcesz tymi pierwiastkami co chcesz. 

To, że ci się poprzednia uprawa nie udała, na pewno nie jest wina tego że Twoja woda w kranie ma za małe ec xd. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piccolo pomyślałem o ec, bo na innym forum wyczytałem, że niewłaściwe EC działa tak, jak złe pH - roślina nie ma jak przyswajać jedzonka.

Podobnie wypowiadali się w jednym artykule na **************.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do nawozów lepiej filtrowana woda z brita. wejdź na allegro i kup jakiś dzbanek po zwrocie czy powystawowy. za jeden zapłaciłem 30zł. ten filter brita jest najlepszy kosztuje trochę ale masz przefiltrowanej wody na miesiąc podlewania. jak wolisz tanie to kup aquaphor, w aldi widziałem promocje za 40zł dzbanek i 5 filtrów za 50 zł z groszami.

a muszyniankę najlepiej 1 przefiltrować przez dzbanek. ja jak leje muszyniankę to daje 400ml muszynianki a resztę przefiltrowaną wodę + 7 kropel ph minusa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...