Skocz do zawartości
Dumel89

Budowanie zestawu growbox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Poniewaz przeprowadzam sie do nowego domu bede mial troche dodatkowego miejsca na postawienie grow boxa. Wybralem juz zestaw Mars Hydro TS600 https://marshydroled.co.uk/products/mars-hydro-ts-600-led-grow-light-full-grow-kits60x60x140cm-tentfan-carbon-filter-ir/ . Teraz moje pytanie brzmi co jeszcze bede potrzebowal do tego zestawu? Im wiecej szukam po forach tym bardziej sie gubie w tym wszystkim. Najbardziej mnie interesuje zbudowanie zestawu w pelni autonomicznego do uprawy max 2-3 drzewek. Jezeli chodzi o budzet to nie mam jakiegos limitu, chcialbym zeby wszystkie dodatki byly dobrej jakosci w miare przyzwoitej cenie. To ma byc uprawa wylocznie dla wlasnego spozycia. Mam dosc palenia tego g@*%a robionego na ilosc. Z gory dzieki za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 jak nie masz limitu to zamów sobie boxa z z AC infinyty podobnie wentylator, na 2,3 krzaki to raczej nierealny zestaw który podałeś tu zmiescisz max 2 przy dobrym treningu. Nie rozumiem co masz na mysli autonomicznego? W sensie kladziesz pestke i za 3 miechy wyciągasz nabite w samarke?

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 swiatlo zwykly timer analogowy

Temperatura i wilgotność wentylator najlepiej z regulacją obrotów i sondą(do mierzenia temp i wilgotnosci)

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dluzszym namysle i dlugich negocjacjach z partnerka zdecydowalem sie na propozycje ArteK i zamawiam ten zestaw https://ledgrowshop.co.uk/collections/ac-infinity-grow-combos/products/trial-combo-bundle . Jakie polecacie oświetlenie do tego? Najbardziej mnie interesuja LEDy w jakiejs przystepnej cenie. Myslicie ze Mars Hydro TS100 wystarczy czy potrzeba czegos mocniejszego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK namiot ma wymiary 91cm x 91cm. Lampy o ktorych myslalem 60cm x 60cm. Na stronie producent zapewnia ze lapmy wystarcza do namiotow nawet 100cm x 100cm tutaj link: https://ledgrowshop.co.uk/collections/ac-infinity-grow-combos/products/trial-combo-bundle

Jezeli chodzi o wentylacje to nie wiem. W takim wypadku rozumiem ze wentylator w zestawie pelni inna role? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 nie klikam w linki wiec nie bardzo wiem co tam wyslałeś, jesli masz wentylator w zestawie i filtr to baja, co do takiej powierzchni bys potrzebował dwie lampy mars hydro ts1000 na taką powierzchnie, czy lampe tez masz juz upatrzoną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na taką powierzchnie M-H tsw2000 jedyne co mi przychodzi do glowy moze jeszcze jakiś spider powierzchnie masz 0,82m2

Edytowane przez ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam z powrotem. Troche to trwalo ale namiot zamowiony. Teraz nastepne pytania: 

1. Do zestawu dostane lampe  HLG 100 RSPEC https://ledgrowshop.co.uk/products/hlg-100-v2-3000k . Obstawiam ze na poczatek wystarczy ale czy polecacie cos dokupic albo wymienic w pozniejszych fazach? Ogolnie w planie jest dokupic badz tez zrobic odzielny namiot na sadzonki. Chodzi mi o to zeby sadzic tak zebym plony mial tak raz w miesiacu. 

2. Potrzebuje zrobic liste zakupow jezeli chodzi o doniczki, nawozy i akcesoria na wszystkie fazy od sadzonek po suszenie.  Oczywiscie rozumiem ze wszystkiego sie nie da tak od razu wyliczyc i tak duzo jeszcze w trakcie trzeba dokupic. 

3. Ostatnie i najwazniejsze oczywiscie jakie nasiona na poczatek? Szukam czegos prostego w uprawie ale nie automaty no i fajnie by bylo jakby plony byly w miare duze ale wiem ze to bedzie zalezec jak sie bede opiekowal. Wysylam link do sklepu w ktorym moge sie zaopatrzec https://www.iceheadshop.co.uk/ 

 

Dzieki z gory i prosze o wyrozumialosc 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr namiot jest 90x90. Na pewno dokupie lampe MH tsw2000 pytanie tylko czy ta HLG 100 starczy na pierwsze tygodnie dla sadzonek? 

Dzieki za info co do namiotu. Czy masz moze jakis link hak to wyglada? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  wielkie dzieki. Jeszcze mam pytanie na temat sprawdzania I regulacji pH ziemi. Jak wyglada jej regulacja? Mam zamiar kupic ziemie Biobizz all mix. Jezeli bede musial obnizyc lub podwyzyc pH czy na produktach jest jakas tabela jak wyliczyc ile trzeba wlac preparatu czy sam bede musial to liczyc?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dumel89 ph+ i ph- regulujesz sobie wodę. Lepiej się trzymać niższych wartości podlewania typu 6.2-6.5 bo w górę jest łatwiej zmienić pH ziemi niż w dół.

Kup miernik do wody, i np. płyn heliga do ziemi. Chyba że masz kwit na wydanie na coś lepszego to są i elektroniczne do ziemi. Adwa albo Milwaukee, zależy od środków jakie chcesz wydać na hobby.

Jeśli będziesz podlewać wyregulowaną wodą z nawozem to nie powinno być wielkich problemów z pH.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr  prawdopodobnie kupie miernik elektroniczny. Czyli lista zakupow na poczatek:

1. Donice 10l powinny wystarczyc.

2. Ziemia Biobizz all mix

3. Ukorzeniacz Bio Root

4. Mierniki pH do wody i gleby

5. Zainwstuje rowniez w mate grzewcza

6. Oczywiscie nasiona

7. Donice torfowe 

 

Czy jeszcze bede czegos potrzebowal na pierwsze tygodnie?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maga grzewcza jest zbędna, o ile nie produkujesz przemysłowo. Podobnie jak moim zdaniem pHmetr do ziemi. Lepiej tą kasę zainwestuj np. w lepszą lampę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...