Skocz do zawartości
judaasz

Rozmieszczenie roślin

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Jakie rozmieszczenie plantów jest najbardziej efektywne i wydajne?
Nie wiem jak szybko kwiaty wzrastają, ale chce po prostu dobrze wykorzystać miejsce i warunki. Wolałbym, żeby był weg umiarkowany tzn. nie więcej niż miesiąc.
Porównałbym to do pakowania dużo rzeczy w mały samochód - ładnie, składnie poukładać na tyle ile starczy miejsca, ale bez upychania nogami i wkładaniu bagaży na dach tak żeby się nic w czasie jazdy nie zwaliło.
Wrzucam fotki podglądowe w kontekście rozmieszczenia plantów - ich gęstości
1/ 120x120. 16 plantów
AW416V2 Wilma XXL 16, 11L-500x50
2/ 120x120. 9 plantów
AW409V2 - Wilma 9, 18L-500x500.j
3/tutaj to chyba bym musiał robić wega 2 miechy, ale jak pisałem znam się tyle co na relacje sobie popatrzyłem dlatego to pytania do ogarów | 5 plantów
wilma-5-pot-complete-system-p209-2901_me

4/ jest jeszcze takie coś, ale zgaduje że to będzie jeszcze mniej efektywne, dwa rzędy i do końca boxa. | 6 plantów 
alien-system-rdwc-pro-silver-series-6-x-

Edytowane przez judaasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym hmm, przez ten czas jeszcze doszedłem do wniosku, że opcja mnóstwo doniczek jest poroniona, bo za dużo roboty przy tym będzie, z kolei 1 doniczka to mnóstwo czasu na veg, coś żeby wypośrodkować? coś z doświadczenia podpowiesz? przy takim ekwipunku, ile byś na 120x120 włożył?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy to Hydro, tu więcej można zepsuć, tak mi się wydaje. Jakby ktoś początkujący nie zaczynał od ziemii tylko od razu od Hydro to ciężko chyba

Po sobie mogę powiedzieć że raczej już na wegu by mi planty zdechły. Ale może kiedyś spróbuje się pobawić w hydroponikę 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz To projekt przyszłościowy, bo masz z głowy ziemie, masz sprzęt, jak lampę, jaka długo ci posłuży i zrobisz na tym wiele czystych upraw, jakie jak ogarniesz temat to będą w 100% skuteczne, bez błędów i pomyłek, czyli doskonała powtarzalność uprawy bez większego wkładu pracy. Opłacalna akcja, ale nie każdego na nią stać i nie każdy ma do tego warunki. Mnie stać, ale nie mam warunków mieszkalnych, nie wstawię namiotu i nie włożę tam systemu hydro, jaki wymaga odpowiedniej powierzchni uprawnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...