Skocz do zawartości
Udyr

Holy Grail Kush, Kripple Roulette / 100w Led

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zgromadzonych.

Po dłuższym namyśle stwierdziłem, że przy moim pierwszym grow przyda się pomoc od bardziej doświadczonych forumowiczów. Chociaż mam nadzieję, że obędzie się bez większych problemów 🙂

Box: 40x40x140

Światło : Led Phlizon 100w (realnie ok 97,3w)Went wyciągający : Black Orchid Mixed-flo/Black Orchid Hobby Carbon Filter 100-150m3/h

15w mieszak w środku.

Nawilżacz odpowiedni do rozmiaru boxa.

Pestki: Holy Grail Kush - Dna Genetics

             Kripple Roulette - Dr. Krippling

Docelowa donica 16l na 2 (ciężko mi było dobrać rozmiarowo do mojego boxa doniczki).

Ziemia bio-bizz light mix z perlitem + mikoryza

Odzywki: Jak narazie tylko liquid seaweed, zamówione cal-mag i zestaw plagron na flo.

 

Holy grail pokazał się 4 dni wcześniej ( ten po lewej) i radośnie się buja czesany wiatrem 😄 Poniżej jego 8 dzień życia.

🙂Kripple jak przystało z nazwy, jako niepełnosprytny bardzo nieśmiało wychylił się spod ziemi 4 dni później 

Będę dodawać up w co tydzień, lub w przypadku pojawienia się problemów.

 

 

img_20211014_130653_3.jpg

Holy Grail po lewo , Kripple goni brata 🙂

img_20211014_130817_0.jpg

Edytowane przez Udyr
Dodawanie zdjęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Zdaje sobie sprawę, że powinienem. Postaram się podzielić ten pojemnik przegrodą. Szukałem na Amazonie i w moim growshopie, lecz niestety mam dosyć nietypowy box. 

Dostępność takich wymiarów doniczek w mojej części wysp jest trudny 🙂

Ale dziękuję za podpowiedz i postaram się coś z tym zrobić. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr ja na mojej podstawie 35cm miałem 12l growbaga, trzymałem tam w pewnym momencie kilka mniejszych doniczek i spokojnie wszystko się mieściło. I tak przy dwóch krzakach przy flo będziesz miał gąszcz, jeżeli chodzi o liście. 16l jak planujesz to po 8 Ci wyjdzie na krzaka. Uwierz, że lepiej będzie posadzić oddzielnie w 8l (a one już na bank się tam zmieszczą), jest je przecież łatwo modelować. Decyzję podejmujesz sam. Z farcikiem ✌️

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Muszę korzystać z dostępnych "doniczek". Nie jestem w stanie jeździć do sklepów na tą chwilę, mam zakaz prowadzenia samochodu po przeciwbólowych 😄 Zobaczymy jak będzie się moim pannom podobać to rozwiązanie. 

Jako pierwsze rośliny będą skazane na poligon bojowy prób i błędów 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minął tydzień na zielonym poligonie, więc czas na up.

Panny mają się względnie dobrze, odrobinę podrosły i nie krzyczą o papu 🙂

Holly Grail dostał chyba zbyt dużo wody i na jednym liściu pokazała się brązowa plama. Nie ma powodów do paniki jak mniemam.

Warunki na dziś 26'C dzień/ 21'C noc.

Wilgotność 68 dzień /77 noc.

Jutro dostanę mój calmag to podam im mała dawkę dla pewności i sądzę że dziś czeka je przesiadka do docelowej, bo zaraz nie będę mieć jak jej wygiąć 😄

Holly Grail dzień 15.

Kripple dzień 11.

Poniżej ogólny zarys jak to wygląda, wszelką krytyka i opinie mile widziane.

Peace, Wilk 🙂

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1634811625198_6856896938814643081.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1634811641857_6856897008687555709.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1634811670582_6856897129172952456.jpeg

USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1634811607844_6856896866029757937.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Udyr one na tym etapie napewno nie potrzebują cal mag. Jak bedziesz przesadzał je do docelowych nie faszeruj je nie potrzebnie odzywkami. Braki cal mag najczęściej pokazują sie podczas flo.

Na jakieś wysokości masz lampe? Chyba jest troche za nisko bo liście robią sie jak sałata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie popierał ani nie negował przesadzania więc dziś wpadły do nowej donicy.

Muszę je powoli szykować do lst chociaż wega będą mieć długiego, to chce żeby już powoli formowały odrosty. 

Mikoryza jak widać poniżej daje dobre efekty już po nieco ponad 2 tyg w doniczkach.

Peace, Wilk 🙂USER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1634820152588_6856932705283410563.thumb.jpeg.86d0e1c3ab390b1fda9ff48e217711a4.jpegUSER_SCOPED_TEMP_DATA_MSGR_PHOTO_FOR_UPLOAD_1634813650298_6856905432699724545.thumb.jpeg.375be444b1b46efc30db4afe8d3f6a1d.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Grow Mate Rootmax, bo taka mam w ogrodniczym dosłownie 20 minut od domu.

Wogole patrząc na to co można znaleźć w stacjonarnyvh zwykłych ogrodniczych sklepach w UK, to pojęcie przechodzi 😄

5l butle Canny, Plagron każdego sortu, odżywki do hydro i inne cuda.

Ale pH i ec metrer to już nie ma 😄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Już eBay dostał zamówienie na zestaw pH, ec, Tds. 

Może jak doczytam więcej na temat hydro to kiedyś jedną wielką bulwę na siatce rozciągne, ponieważ możliwości odżywek mam wręcz ogromne do tego. Chociaż moja druga połowa krzywo na to patrzy 😄

Miałem już 2 roślinki na chińskim ledzie ale to aż żal to pokazywać 😄 Dlatego uznaje ta fotorelacje jako pierwsza prawilna uprawę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...