Skocz do zawartości
konopny_janusz

Co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

@konopny_janusz Haha ty to jesteś niewyuczalny, ile to się mówiło na forum, by żadnej wody mineralnej nie lać, ktoś tu mierzył, jak się zmienia ph w ziemi po laniu takich mineralnych biedronkowych wód do ziemi :D To był o ile pamiętam nick coś w rodzaju :"niewiemalesięwypowiem" coś takiego,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner To jest sprawdzone miernikami, te wody z biedy skaczą z ph na ponad 8. Powodzenia z laniem tego do ziemi, nie mierząc , nie sprawdzając, a wierząc, że ta woda ma odpowiednie ph, i że w ziemi się wszystko zgadza. @konopny_janusz  Kup ten płyn heliga, a najlepiej zainwestuj w miernik Adwa D 11 lub d 12 , jak ci to już wiele razy radziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówię. Wiem że wiele osób leje tą oazę i nic się nie dzieje. Nie namawiam do lania oazy. Nie wypowiem się na temat jej pH bo go nie znam, ani na świeżo po badaniu ani nawet po odstaniu. Wiem natomiast że ludzie leją wody mineralne, wody gazowane nawet, leją piwo, leją nawet osobiście w donice i nic zlego się nie dzieje. 

11 minut temu, konopny_janusz napisał:

@Zielone krainy ta roślina w 1l doniczce tu poszło w cholere tej oazy, leje jej dokładnie to samo i nic jej nie jest, dziwne

IMG_20211013_230411.jpg

No nie wygląda na przenawożenie oazą

13 minut temu, Zielone krainy napisał:

To jest sprawdzone miernikami, te wody z biedy skaczą z ph na ponad 8.

Rozumiem, ja nie wiem jakie ona ma pH ta woda. Ale zakładając że pH gleby jest blisko 5 to elegancko by te 7-8 z oazy pasowalo

Destylowana też ma wyjściowo 6 a jak postoi 2minuty to ma 7 bo chlonie zabrudzenia z zewnątrz. Jak wlejesz ją do ziemi to ma pH w odczynie ziemi. 

Może ta oaza w szklance i na mierniku ma po odstaniu 7 czy 8 ale być może już w glebie ma odczyn odpowiedni. Tego też nie wiem ale biorę i taką możliwość pod uwagę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner  Ziomek on pryska liście za moją podpowiedzią, silniejsza genetycznie roślina, jaka wcześniej leciała nie na oazie, może jeszcze nie zdradzać oznak, że w ziemi coś dzieje się nie tak, jak powinno, ale to kwestia czasu, jak też na niej ukażą się "niedobory" jakie wynikają z zablokowania prawidłowego "wchłaniania" się niektórych pierwiastków, jakich przez złe ph roślina nie jest w stanie prawidłowo pobierać z ziemi. To się na forum przewijało wiele razy. Jednak oczywiście ja się o nic "wykłócał" nie będę, bo wiadomo, że mówimy co myślimy, a każdy może mieć własne zdanie na dany temat.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy @KlausKörner oceńcie to proszę. Próbka ziemii pobrana z głębokości około 2 cm

IMG_20211014_181958.jpg

IMG_20211014_182411.jpg

IMG_20211014_183113.jpg

Natomiast uwaga, druga z roślin. Tu chyba pH koło 7 stan lisci jest gorszy niż w poprzedniej

 

IMG_20211014_184005.jpg

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...