Skocz do zawartości
konopny_janusz

Co to może być?

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko, górne liście przy najwyższych partiach na wegu robią sie delikatnie jaśniejsze na brzegach co to może być?

Bez lampy i z lampą zdjecia 

IMG_20211013_201849.jpg

IMG_20211013_202255.jpg

Występuje to tylko w roślinach posadzonych w ziemii z marketu, w roślinie która ma biobizz nie ma tego 😄

Jeżeli to jakiś niedobór azotu to pierwszy raz w mojej karierze 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na górnych liściach się pojawia, więc albo początek chlorazy albo brakuje manganu, żelaza, cynku skoro w biobizz jest ok to jebac ziemię z marketu. Ja by. Wsadził kilka gwoździ ocynkowanym albo podkładek i kilka zwykłych póki co. 

Screenshot_20211013_213708.jpg

Na brak azotu to sam widzisz że to nie wygląda. Ja za to się borykam z nadmiarem azotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Future jest normalna a też ma ziemię z marketu leje jej to samo co LSD, dziwne, wpierdole te gwoździe. 

Ale i tak od początku tej uprawy nie mierze w ogóle pH ziemii więc warto profilaktycznie to sprawdzić 

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo reakcja na tą chemię co lałeś. 

Mam jednego krzaka w tym humusie z lasu i takie różne Voodoo do tego, liście żołędzie, kilka gwoździ ocynkowanych, trzy zardzewiałe, dwa druty miedziane i pół paczki zapałek. Jeszcze jej nic prócz wody nie nalałem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, KlausKörner napisał:

Na górnych liściach się pojawia, więc albo początek chlorazy albo brakuje manganu, żelaza, cynku skoro w biobizz jest ok to jebac ziemię z marketu. Ja by. Wsadził kilka gwoździ ocynkowanym albo podkładek i kilka zwykłych póki co. 

Screenshot_20211013_213708.jpg

Na brak azotu to sam widzisz że to nie wygląda. Ja za to się borykam z nadmiarem azotu. 

Ziom Ty z tymi podkładkami serio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy a ty co o tym sądzisz po tych zdjęciach, to przez pH? 

Na razie tragedii nie ma, ale lepiej działać za wczasu. Wolałbym żeby pH było zbyt niskie niż zbyt wysokie ale jutro się zobaczy. Jeśli żelazo to gwoździe pomogą może

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, konopny_janusz napisał:

Jeśli żelazo to gwoździe pomogą może

Będziesz widział, postęp deficytu żelaza będzie się pokazywał na większych liściach idąc ku dołowi. Ale nie będzie się pokazywał. Gwoździ napchales, będzie dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner @Zielone krainy przygotowałem sobie w razie czego 6,5l wody, która będzie sobie leżeć 24h. Tereny nie zaludnione kompletne odludzia i totalne bezdroża nie powinno być problemu z złym pH wody. Ale ostatnio lałem oazę z biedronki. Tylko co dziwne plant w 1 litrowej doniczce nie ma tych objawów, pojebane to wszystko 😄

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...