Skocz do zawartości
Danczan

Proszę o pomoc nie wiem może jej dolegać

Rekomendowane odpowiedzi

Ph wody około 6 nie ukrywam ze mam w niej problem z korzeniem zgnilizna go dopadła leje cały czas wodorotlenek wodoru 

Liście się do góry po zawijały ninte plamy na początku myślałem że  to nadmiar azotu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan jaką masz temperature wody w zbiorniku i ec? Najlepiej jak bys przeplukal te korzenie w jakims oddzielnym zbiorniku wodorotlenkiem. I wydaje mi się ze tez za duzo trochę tego jedzenia dostała bo niektóre liście sie świecą od nadmiaru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!temp wody z 17-18 stopni ec według tabelki z 2.1 a w tabeli chcą 2.4 ale w jaki sposób przepłukać zostawić w samej wodzie i wodorotlenku z pompka? Na jaki okres czasu 

Uważasz tak jak @onyx ze te plamy to brak cal mag? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Danczan no jak masz problem ze zgnilizna korzeni to bym tak zrobił. Do oddzielnego zbiornika sama woda z wodorotlenkiem 12% z wyregulowanym ph. Wydaje mi sie ze przez te gnicie korzeni moze pokazywać braki, tez tak miałem tylko ze w ziemi gniły mi korzenie od zbyt częstego podlewania i pokazywała braki, ale to bylo nie możliwe bo była w nowej dobrze nawożonej ziemi. Kiedy do ziemi dodałem samej wody z OxyPlus12% roślina sie ogarnęła bardzo szybko.

Ale mogę się mylić i mogles wyleczyć korzenie i moze byc brak cal mag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi korzeniami borykam się juz od dłuższego czasu. Używałem aptusa clean na przemian z tym liquid Oxygenem ale mieszałem to z normalna pożywką a teraz kombinowałem trochę z canna boosterem i atami bloombastic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak nie wygląda brak wapnia ani magnezu. Najbliżej będzie brak fosforu, albo to jakiś patogen zaatakował liście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem do czystej wody z wodoro tlenkiem zobaczymy co będzie zostawię ja tak na kilka dni moze korzeń trochę odżyje przy okazi 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...