Skocz do zawartości
Piotr111111

LSD/Phantom OG/Jamaican Dream/AMG Amnesia Mac Ganja

Rekomendowane odpowiedzi

Roślin w takim stanie nie przełącza się na kwitnienie, bo po co? 

Przełączamy tylko wtedy kiedy roślina jest zdrowa, pełna wigoru, stabilna chemicznie i hormonalnie. Od tego masz sezony, to jest Twoje ułatwienie, masz czas dużo naprawić i przygotować rosliny na kwitnienie.  Jak takie kasztany przełączysz, to nie wiadomo czy w ogóle coś zbierzesz. One zalane, ph nie stabilne, zblokowane, naładowane azotem a jak przełączysz to roślinie zmieni się zapotrzebowanie na składniki a tych nie pobierze sobie przy obecnym stanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Piotr111111 ja ci nie powiem czy wystarczy bo nie wiem co tam się dzieje tak naprawdę. Kup nową ziemię i przesadź to

A zresztą, może tam już wszystko jest po malu w porządku, może one tak wyglądają jeszcze mizernie ale się im poprawi. 

Podlewaj tylko gdy to konieczne, nie za dużo, sama woda z dobrym pH i rób tak przez dwa tygodnie i nie ma chuja żeby się jej nie poprawilo

@Piotr111111 a jaka masz wilgotność i jaka wentylacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, Piotr111111 napisał:

@fxxx1337 mam przecież daje 6ph tak jak pisze żeby poddawać dzisiaj zamówiłem takie coś że dowiem się czy mam zakwaszoną glebę 

A jakim mierzysz te 6? Elektroniczny? Znanej marki czy no name? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Piotr111111 napisał:

@konopny_janusz mam od dołu podlać 😆?

@grolsch3 adwa

No to jak masz dobrą kalibrację to kilka innych możliwości. Bo ja na Twoich liściach widzę chloroze. 

1.Zbit ubita ziemia, korzenie się duszą, nie wchłaniają dobrze żelaza. 

2. Wysokie stężenie wapnia, fosforu, miedzi lub manganu .Blokuję żelazo 

3. Chloroza spowodowana brakiem magnezu - zbyt obfite podlewanie. 

Na Twoim miejscu szukałbym tutaj, w sensie w jednej lub kilku z tych 3 przyczyn 

https://poradnikogrodniczy.pl/chloroza-lisci.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
8 godzin temu, Piotr111111 napisał:

Tak wyglądają na dzień dzisiejszy temp: 26-28 wilgotność: 55-76

jak na razie leje samą wodę bez żadnych nawozów 

 

258507166_1035903807192030_6338307292910272598_n.jpg

 

 

 

 

 

 

O kurwa. Ojaciepierdole.jpg

Typie masz setup o którym marzy 3/4 forum. Ale ni chuj nie jesteś w stanie rozsądnie podejść do sprawy. Walisz na oślep, słuchasz każdego po trochu dodając swoje wariacje na temat uprawy. Proponowałem Ci abyś zbierał kamienie, lecz zawzięcie ruszasz z uprawą która zmierza..... no własnie gdzie? Obserwuje ten wątek od początku i miałem cień nadzieji, że tym razem będzie lepiej.  

Wracając kilka stron wcześniej... odnośnie podlewania- pojawiały się wątki że masz rośline przelaną, za sucho, przelaną itd... Za 20 pln masz wage kuchenną, która załatwi co w 100% problem z podlewaniem. Nie owijając w bawełnę bez zbędnego pierdolenia:

Przykład:

weźmy np. donice 9l -średnio, waga pełnej donicy, ziemii umiarkowanie wilgotnej, nie zbitej wynosi ok, 2900-3300g i to jest twój punkt wyjścia. Podczas przesadzania do donicy docelowej walisz wagowo po tyle samo ziemii np. 3000g.  i lejesz rośline 200-300ml. Przy hps, po pierwszym dniu lejesz po powierzchni tylko 100 ml, bo w głębi ziemia może być wilgotna a z wierzchu schnie na wiór.  Za każdym razem przed podlaniem ważysz donice. (Jeśli masz 4 rośliny w późniejszym etapie zobaczysz że będą potrafiły pić różnie, czasami przyda się dolać po 200-300ml by dotrwała do normalnego podlewania razem z resztą bądź sytuacja gdzie np. 3 będą ważyły po 2800g a jedna 3400g)  stopniowo z czasem podlewasz coraz obficiej. Raz na kilka podlań warto delikatnie podsuszyć zejść np. do 2700g. Trzeba też mieć na uwadze że podczas kwitnienia roślina sama w sobie przybiera na masie i bierze się to pod uwage, jak już topy coś ważą to sucho będzie przy wadze donicy 3200g a waga rzędu 2700 to już raczej będzie więdła w oczach z przesuszenia.

Jeśli masz donice 11l to postępujesz analogicznie, tylko bazowa liczba się zmienia i może podlania obfitsze o 10-20%

Miałem Ci tyle kiedyś do przekazania a ty w to wbiłeś. I jescze po czasie na mnie nasmarkałeś.

O opryskach chciałem pogadać, o tym kiedy robić dzień a kiedy noc, za rączkę mogłem prowadzić z tym setupem co masz.... jakbyś jescze zainwestował 200pln to miałbyś pałki conajmniej jak butelki 0,3l.

Tyle sztuczek chciałem zdradzić :) Moja wiedza jest jescze bardzo dziurawa, ale jestem w chuj dociekliwy i jak coś mnie zainteresuje to staram się to logicznie rozkminić.  Od czasu domniemanych kłopotów z podlewaniem/przelaniem pojawiło się jescze kilka pytań na które miałem ciekawe spostrzeżenia.

Obecnie proponuje- wypierdol to bo szkoda czasu. Szkoda że na forum zaglądam jak się upale, a jak się upale to potrafie się obrażać jak pięcioletnia księżniczka, i jak patrze na twoje problemy z pannami przypomina mi się jak na mnie nasmarkałeś i obrażam się i nie mam ochoty pomagać :) 

Bardzo podstawowa porada na początek, jeśli nie masz miernika EC to go czym prędzej kup, i nie słuchaj pierdolenia że nie trzeba bo ludzie nie mają i plony zbieraja... to jest podstawa do grubych pałek.

Napisz mi czy masz rośliny w tym samym pomiesczeniu co śpisz?

 

ps. Miałem siedziec cicho i obserwować, ale z szacunku do tej rośliny nie mogłem siedzieć z zamkniętą mordą.

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Chuj nie ważne, powodzenia w dalszych poczynaniach. Jeśli ciężko odpowiedzieć Ci na pytanie to będę uważnie obserwował twoje dalsze losy, z tą, czy innymi uprawami. A miałem kolejny ciekawy protip do sprzedania (jeśli nie teraz to może w przyszłości byś skorzystał), ale obraziłem się jak jebana księżniczka, bo nie szanujesz mojego czasu i wolisz dochodzić sensu moich pytań zamiast odpowiedzieć.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...