Skocz do zawartości
PereZi

2x White Widow Automatic + Royal Gorilla Automatic RQS

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj kropelkowym jeszcze zmierzyć ph gleby. Bo ten miernik do gleby moze  być chujowy. 

7 to stanowczo za dużo, takie ph blokuje pobieranie micro jak kolega wyżej mówi. Podlewal bym tak młode panny ph 5,5-6 . 

 

 

Od.poczatku z nimi się coś dzieje, więc myślę że medium ma spierdzielone  PH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi zawsze lałem odstaną kranówką, nigdy bezpośrednio wodą pobraną z wodociągu. Jak najbardziej lepiej ją też przefiltrować. Power roots ma 1-0-2 npk, spróbuj wyregulować do ph 6-6.5 tym stymulatorem. Chyba że ten ph down też jest organiczny. Poczytaj sobie o nim, nie znam się na tych regulatorach ph. 

W sumie pisze Ci jak ja bym to zrobił tym co masz 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, grolsch3 napisał:

@PereZi zawsze lałem odstaną kranówką, nigdy bezpośrednio wodą pobraną z wodociągu. Jak najbardziej lepiej ją też przefiltrować. Power roots ma 1-0-2 npk, spróbuj wyregulować do ph 6-6.5 tym stymulatorem. Chyba że ten ph down też jest organiczny. Poczytaj sobie o nim, nie znam się na tych regulatorach ph. 

W sumie pisze Ci jak ja bym to zrobił tym co masz 🙂

Taak, pH down jest organiczny. W takim razie leje przefiltrowaną jak wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Flush zrobiony, pod podstawkę doniczki podkładam ręczniki papierowe żeby chłonęły wodę. Zrobiłem wszystkim trzem flusha, małe ww od trzech dni było zablokowane, gorille pewnie na tej samej wodzie czekaloby to samo co większe WW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 W sumie możesz mieć rację, chociaż było mierzone mało precyzyjnym przyrządem. Jak się nimi opiekować po flushu? Z małym WW od początku źle się dzieje i nie wiem czy nie padnie, na razie ją trzymam. Jak lekko wyschną podlać dużemu WW i gorilli coś na wega?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi nie wiem czym mierzyłeś, ale jak sam mówisz, że mało precyzyjnym przyrządem to nadal nie masz pewności co tam tak serio wypłynęło. Nie odp Ci czymś ją będziesz musiał nakarmić, jeżeli dobrze zrobiłeś flusha to raczej odblokujesz przyswajanie, nie sądzę żebyś wszytko wypłukał jednym flushem, ale tak naprawdę tylko ona (roślina) Ci to powie. Obserwuj. Daj jej odpocząć od wody. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 nie nie nie, na początku posiadałem krople heliga, którymi mierzyłem pH wody, ph ziemi mierzyłem takim oto czymś (patrz zdjecie nizej). Teraz zakupiłem do mierzenia ph wody coś bardziej dokładnego firmy milwaukee

syf1.jpg

Edytowane przez PereZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi przestań ziomek słuchać wszystkich i wszystkiego co ci tu piszą. Bo jedyne co z tego masz to 20 dniowego planta po flushu. To się w głowie nie mieści, roślina 21 dni po flushu, huj wie po co. Pomyśl sam lepiej. Wsadziłeś do ziemi bizon coś tam profesional, pH tam jest dobre, optymalne, ziemia dedykowana, npk 14-16-18, buforuje sobie pH sama. Autopilot masz w zasadzie, tylko podlewać. A słuchasz tego pierdolenia tutaj, to jakieś nawozy,niedobory, flush, to 8 mierników, luksmetry, pH tego pH tamtego, obłędu idzie dostać, bo jak można tak skomplikować coś co jest proste jak budowa cepa. Źle podlewasz od początku, ja przeglądałem tą relacje, przesuszyles tez z samego początku, potem źle podlałeś tą suchą ziemię a potem zaczęły ci się jaja i postanowiliście to flushem wyleczyć na przemian z nawozami i badaniami wszystkiego gdzie się miernik zmieści. Oto wielka tajemnica 

A to jest dopiero 20 dzień uprawy twojej. Jeszcze z 80 przed tobą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...