Skocz do zawartości
PereZi

2x White Widow Automatic + Royal Gorilla Automatic RQS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
3 godziny temu, PereZi napisał:

posiadałem krople heliga, którymi mierzyłem pH wody,

Ten płyn służy tylko do gleby,do wody kup sobie papierki lakmusowe ze 3 zł kosztują a jest ich w cholerę i starczy.

Co do zbijania ph nie używał bym żadnych octow itp, ocet rozkłada wapń na nie przyswajalne związki, których roślina NIE przerobi. 

Moim zdaniem lepiej fusy z kawy przygotować... fusy od kawy(5.0ph mają+/-) dodajesz je do wody i mierzysz papierkiem lakmusowym. Kawe pewnie pijesz a ocet? Nie dawał bym roslinie tego czego sam bym nie wypił(oprócz nawozów) Organiczne regulatory są na bazie kwaskow,octow itd, TYLKO kasę biją na tym. Jak  jest takie ph jakie chcesz, to podlewasz. Szkoda kasy na drogie mierniki i regulatory ph jeżeli nie jesteś komercyjnym growerem.

Zobacz jakie pierwiastki zawiera kawa poniżej...wszystko czego potrzeba roslinie.

Na litr wody potrzeba tych fusów z ok 5 kaw żeby zbić ph z 7 na 6. Plus minus oczywiscie i lejesz tylko wodę a fusy później weg, gdyż pleśń może się pojawić  na fusach w doniczce.

 

Screenshot_2021-10-21-21-13-08.png

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja!

Największa White Widow ma dzisiaj 23 dzień, za nią 15 dniowa Gorilla. Najmniejsza WW jest 12 dniowa, przez problemy z większym plantem nieco nią zaniedbałem (prawdopodobnie była za nisko i dostawała za mało światła). Podłożyłem dzisiaj pod doniczke dwie szklanki i liczę, że ruszy w górę.

@KlausKörner rzuć proszę na nie okiem, szczególnie na zdjęcie listków Gorilli, po tym nieszczęsnym flushu zbyt bardzo opuściłem lampę i nieco ją przypaliłem. Ma tak na trzech listkach.

IMG_20211025_151115.jpg

IMG_20211025_151239.jpg

1635169452859.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie przypaliles,jest ok. No one sobie dojdą do siebie po tym flushu, na razie nie masz co ich podlewać, koło soboty -niedzieli będzie widać czy z nimi lepiej czy nie. A na weekend daj im calmagu jak coś 

Od czwartku to ona podrosła,widać. Kolor też ma lepszy

Ta największa w sensie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Taak, też zwróciłem na to uwagę, że zdrowiej wygląda. Im więcej luzu w głowie i mniej podglądania co chwile i szukania małych plamek tym lepiej 😉
Jak coś mnie zaniepokoi to będę pisał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, PereZi napisał:

@KlausKörner Aż dziwne, bo ten miernik pH co kupilem wydaje się wiarygodny, podlewałem ją ph 6.0-6.2. Dam im kilka dni i zobaczę czy sie polepszy czy coś im odwali

Ja nie napisałem że ona ma teraz źle pH.

Tak czy inaczej daj im dojść do siebie, będziesz pan zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Aaa, okej. Rozumiem.

Mam nadzieje, że będe zadowolony bo powoli zaczynam sie przekonywać o trudach pierwszej uprawy 😉

Edytowane przez PereZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja!

Największa whitewidow ma dzisiaj 34 dni, za nią 26 dniowa gorilla. Najmniejsza 23 dniowa WW potrzebowała po prostu więcej światła, po podłożeniu szklanki pod doniczki ruszyła w górę. Ogromnych plonów się z niej nie spodziewam, ale chociaż rośnie:) Na największej pojawiły się ostatnio ogromne braki, musialem zostawić roślinki same sobie na kilka dni i zbyt późno zorientowałem się o niedoborach. Wczoraj dostała pełną dawkę calmagu, a 3 dni temu Alga growa(chyba już powinienem lać blooma, i tak zrobię od kolejnego nawożenia).

@KlausKörner zerknij na zdjęcia poniżej i daj znać jak to ratować, żebym dostał więcej niż 5tke z trzech roślin 😂

IMG_20211105_120043.jpg

IMG_20211105_120051.jpg

IMG_20211105_120240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pH jest dobre a pewnie jest to karm ją dalej. Głodna ta wysoka jak Cholera. Na bloom PK musisz dać koniecznie, calmag możesz dać jeszcze raz on ma azot też. Jak masz organiczne Bio to jak z tabeli dawaj na razie bo one tak szybko nie działają. 

Nic nie umiera, lepiej takie dokarmiać niż burdel po pH i przenawożeniu sprzątać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na towim miejscu strzelalbym w oh na metrze 6.5,bo jak pokazuje ci zly wynik, np masz 6.1 na metrze a w rzeczywistosci 5.9 to lipka moze byc. A czy cala dawke bym im dal jak mowi producent? No nie wiem nie wiem moze daj 2/3?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po podlaniu największej alga bloomem nieco ożyła i nie wygląda już na taką głodną, ładnie leci w górę. Aktualizacje ze zdjęciami dodam na dniach, na razie mam pytanko w kwestii najmniejszej whitewidow. Większość listków wygląda tak jak ten na zdjęciu poniżej (Zaczynają robić się lekko jasno brązowe na krawędziach). Jakiś magik podpowie czego jej brakuje, albo czego jej za dużo? 

@KlausKörner

IMG_20211110_091841.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Daj jej chłopie jeść , tu wszystkiego brakuje i magnezu i potasu i fosforu , zaraz ci odbarwi liscie i stanie fotosynteza z braku chlorofilu . I podnieś troche ph do 6.5 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...