Skocz do zawartości
PereZi

2x White Widow Automatic + Royal Gorilla Automatic RQS

Rekomendowane odpowiedzi

@Brazil Munster Tyle, że mam mały problem. Jakieś kilka dni temu dałem jej za dużo wody, mam miernik jej nawodnienia i wtedy pokazał maximum, teraz gdy wloze go do dołu doniczki dalej pokazuje, że jest znacznie nawodniona. Podać jej jakaś drobna ilosc wody z tym nawozem, czy na razie odpuscic podlewanie i poczekać na susze?

Edytowane przez PereZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym w takim razie co według Ciebie warto zrobić? Zaryzykować i podlać z nawozem jeżeli były przelane, czy przeczekać aż bardziej się wysuszą i wtedy to zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedługo dodam pełną aktualizacje ze zdjęciami, jednak teraz niepokoi mnie jedna sprawa. Tak jak wyżej napisał @aspire1 dwie z nich miały za sucho. Wczoraj je podlałem z ukorzeniaczem, zaczęły żwawiej rosnać. Dajcie znać czy gorilla wygląda dobrze, bo wydaje się znacznie bardziej matowa do tego jej jeden listek jest pofalowany. 

IMG_20211017_130213.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One z dnia na dzień teraz będą prężniej szły w górę i rozrastac się. 

A ukorzeniacz rozbudowuje system korzeniowy, więc będzie tylko lepiej. 

U mnie w sumie na każdej miałem takie listki na pierwszym pieterku.  Później już było ok. 

 

Na jakiej wysokości masz lampę i na ile mocy ustawiona ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster Regulacji mocy nie mam możliwości, odległość liczę tak, że jak przyłoże rękę nad roślinke to nie czuje nadmiernego ciepła. W każdym razie lampę mam na tyle wysoko że nie parzy na szczycie najwyzego WW, więc tej małej gorilli na pewno zbyt ciepło nie jest 😉 Po jakimś czasie dzisiaj zaczęła wyglądać ,,normalniej".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wygląda elegancko.

Wcześniej zapomniałem Ci napisać, kup sobie miernik TDS. To właśnie nim zmierzysz twardość wody i mając tą wiedzę, łatwiej ci będzie zapobiec czemuś takiemu:
20211007_133946.jpg
To moja roślina, uwierz mi, że do 3 tyg kwitnienia szła idealnie. 
 

W dniu 17/10/2021 o 19:46, Brazil Munster napisał:

Nie chodzi o ciepło A o moc promieni z lampy. 

To może powodować wykrecanie sie lisci

Tu kolega ma jak najbardziej racje, warto mieć luksomierz. Przy lampie LED metoda sprawdzania ciepła przy szczycie nie ma racji bytu, bo tu produkcja ciepła poprzez światło jest bardzo niska, w porównaniu do HPS. Musisz wiedzieć jakie natężenie światła dostaje roślinka. Metodą prób i błędów kontroluj wysokość lampy. Zbyt mocna dawka, jak kolega wspomniał spowoduje wykręcanie liści, a nawet zatrzyma lub spowolni rozwój.

Edit. Przy tej mocy lampy, którą dysponujesz nie powinno być problemów. Ile od rośliny masz aktualnie lampę?

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 🙂

 

1. White Widow ma dzisiaj 18 dzień

2. Gorilla 10 dzień

3. White Widow 7 dzień

Żadnych niepokojących objawów po nich nie widzę 😉

 

mamma.jpg

 

@aspire1 ale mnie nastraszyłeś tym swoim zdjęciem... Mam nadzieje, że u mnie takiej lipy nagle nie będzie. Na dniach sobie go zamówię. Lampę mam 30cm od szczytu najwyższej WW.

Edytowane przez PereZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Szym @grolsch3 niestety teraz zauważyłem coś bardzo niepokojącego na dolnych listkach w największej WW. Roślinka była regularnie podlewania, nawozilem ją poza power rootsem tylko raz połowa zalecanej dawki alga growem. pH wody zawsze sprawdzane, lałem im wodę przefiltrowaną. Co taki syf na liściach może oznaczać i jak sobie z tym poradzić?

IMG_20211021_001111.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi

6 godzin temu, PereZi napisał:

@Szym @grolsch3 niestety teraz zauważyłem coś bardzo niepokojącego na dolnych listkach w największej WW. Roślinka była regularnie podlewania, nawozilem ją poza power rootsem tylko raz połowa zalecanej dawki alga growem. pH wody zawsze sprawdzane, lałem im wodę przefiltrowaną. Co taki syf na liściach może oznaczać i jak sobie z tym poradzić?

IMG_20211021_001111.jpg

Siema, kolego sam się dopiero uczę. Ale postawie mało ryzykowną tezę i jak dla mnie to masz do zakupienia nowy ph metr. A resztę co masz z pomiarowych urządzeń do wyjebania. Z tabeli najszybciej pasuje mi niedobór mikroelementów - żelazo. Początkowa faza, ziemia z tego co czytałem powinna być ok, więc na początku przygody nie chodzi o brak tego składnika w glebie, a jego zablokowanie - najczęściej przez wysokie ph. Trzeba porządnie przepłukać medium z wodą o odpowiednim ph. Nie wiem czy masz dostęp do sklepów z dobrymi ph metrami, ale przez neta może uda Ci się zamówić, że będzie jutro u Ciebie. Wyszukaj tu tabelkę z niedoborami 

@Zielone krainy

@KlausKörner

Co myślicie? 

@PereZi na poprzednim zdjęciu, ta najstarsza ww i liść od góry z prawej strony to raczej wygląda na duży deficyt fe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Tester napisał:

@PereZi cała roślina taka?

Tylko dwa listki na dole, te co wyszły pierwsze. I bardzo niepokoi mnie druga whitewidow (zasiana 9 dni po tej największej). Wygląda jakby coś ją zablokowalo, od trzech dni wygląda tak samo, listki zaczęły być pofalowane.

@grolsch3 dzięki za pomoc, ogarnę z tym pH. Jeżeli okaże się za wysokie to zbić pH downem i zrobić flusha każdej roślince, tak? Jeżeli dobrze myślę to daj znać jaką ilością wody robić takie coś i czy mokra gleba po flushu nie spowoduję gnicia korzeni 

EDIT: Zaraz uciekam do growshopu po jakieś lepsze cudo do mierzenia pH. W coś jeszcze się wyposażyć? Myślałem nad calmagiem patrząc po niedoborach. Czy po przepłukaniu ziemi wodą będę musiał zakupić jakieś dodatkowe odżywki dla roślin? Bo na chłopski rozum wyplucze je z gleby.

 

 

Edytowane przez PereZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Brazil Munster napisał:

Myślę że może i gleba ma zjebane PH gleby. 

Kup dobru ph meter. To podstawa, ostatecznie nawet krople helinga

Kroplami Helinga sprawdzałem. pH od 6 do 6,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi nie mam za bardzo teraz czasu Ci odp, ale robisz 2l wody na 1l ziemi. Nie lejesz od razu całej tylko równomiernie po całej donicy w małych odstępach czasu. Poszukaj 2-3 jakiś poradników i je ze sobą skonfrontuj. To teoria, sam nie robiłem nigdy. 

Raczej nie wymyjesz, a płucząc glebę odblokujesz ph czym dasz roślinie możliwość pobierać z ziemi to co ma pobierać. Teraz raczej ma zablokowane przez ph pobór żelaza. 

Calmag na pewno się przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...