Skocz do zawartości
PereZi

2x White Widow Automatic + Royal Gorilla Automatic RQS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim 🙂
 

Nieco zwlekałem z założeniem tego tematu, lecz stwierdziłem że prędzej czy później może pojawić się jakiś problem z roślinkami i nie chciałem w przyszłości spamować forum pojedynczymi postami.

 To moja pierwsza uprawa więc jeżeli ktokolwiek bardziej doświadczony będzie miał jakieś rady/uwagi wszystkie z chęcią przyjmę 🙂

 

Namiot: 50x50x120

Lampa: LED GROW PHYTOLITE CREE X-TE COB 60W

Wentylacja: Quietline SILENT + wentylator mieszający.

Filtr węglowy: CAN-LITE 150

Nawilżacz powietrza: Metrox HYB-58

 

Pesteczki:

2x White Widow Automatic od Royal Queen Seeds (jedna z nich zasiana 4 dni temu - czekam aż się wybije, druga od 9 dni na powierzchni) + 1x Royal Gorilla Automatic również od RQS (zasiane 4 dni temu, od wczoraj na powierzchni)

Wszystkie siedzą w podłożu Bison Terra Proffesional.

Nawozy jakie posiadam to zestaw od Plagrona - Power roots, alga grow i alga bloom.

Dodatkowe informacje:

Wyrośnięte WW na początku podlane power rootsem (dopiero potem doinformowałem się żeby lać nawozy tylko jeżeli roślina o nie ,,poprosi" 😉 W pozostałych donicach sama woda z odpowiednim pH).

Żadnych treningów roślinek na tej uprawie nie planuje.

 

Na pierwszym planie 9cio dniowe White Widow, wczoraj wyszła Gorilla.

IMG_20211011_135803.jpg

IMG_20211011_135834.jpg

Edytowane przez PereZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 Zastanawialem się nad lst ale stwierdziłem, że przy tej uprawie chce zminimalizować ryzyko jakiegokolwiek błędu, a że idzie tak pięknie to bałbym się, że ją złamie. Jak ta wyjdzie zadowalająco to z pewnością na przyszłych roślinkach spróbuje wykonać taki trening 🙂 Zdjęcie lampy dodaje w załączniku

lampa1.jpg

Edytowane przez PereZi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi widać, że się zastanawiałeś bo posadzona specjalnie pod lst 🙂 ja bym próbował, 3 pozostałe masz na spokojnie, a na jednej się uczysz. Oczywiście Twoja decyzja i na pewno każdy ją uszanuje. Ale wiem po sobie, że najlepiej uczy się na swoich doświadczeniach. Nigdy nic nie uprawiałem, wziąłem się za mj dopiero i ten rok postawiłem właśnie na naukę, ale empiryczną nie tylko terotyczną😉

Jak mogę podpowiedzieć, to lampę daj wyżej i większą wilgotność ziemi utrzymuj jak masz w nich pestki. 

A lst robić najlepiej przed podlaniem, dużo na yt znajdziesz filmów. 

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, KlausKörner napisał:

Powodzenia 

 

Godzinę temu, ArteK napisał:

Powodzenia 😉💨

Dzięki ☺️

@grolsch3 wilgotność trzymam około 70%, akurat podczas robienia zdjęcia spadła 😉

Kusisz tym lst, na 99% nie na tej, może na tym WW co dopiero czeka w ziemi 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZichodzi o fotkę lampy, doniczka z lewej strony, ta u góry. Tam nic się nie przebija, a ziemia z wierzchu jest wysuszona. Jeżeli jest tam pestka to ziemię musisz mieć wilgotną. Najlepiej nakryj sobie jakimś większym woreczkiem strunowym tą donice, kilkanaście nakłuć na tej foli i będzie mini inkubator 😁 ogólnie ziemię masz ściągniętą od krawędzi doniczek. Jak chodzi Ci jakiś wyciągowy, do tego masz nisko lampę to ziemia szybko będzie odparowywać, a to na pewno nie są idealne warunki do wyjścia na powierzchnię, oczywiście trzeba uważać żeby nie zrobić bagienka ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@PereZi Nie ma , co się bać lst, na "suchej"ziemi ci łodyga nie strzeli tym bardziej, jak nie jest jeszcze mocno rozbudowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 🙂

Największa pani ma dzisiaj 12 dzień, za nią 5cio dniowa Gorilla. Najmniejsza wyskoczyła dzisiaj. Niedługo WW zbliża się czas podlania, mogę dać jej cos na wega? Mam wrażenie jakby była zbyt jasno zielona wpadająca w żółć, sam nie wiem czy mi się zdaje i wymyślam czy rzeczywiście czegoś jej potrzeba.

IMG_20211014_103835.jpg

IMG_20211014_103830.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Brazil Munster napisał:

Mistrzu daj foto bez lampy. 

Dziwne żeby po niecałych 2 tyg. W takiej ziemi miała braki.  

Spoko, około 18 podeślę. Jestem na 90% pewny że wszystko jest git ale wolę się lepiej doinformowac:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, aspire1 napisał:

Nie za sucho mają na tym etapie te mniejsze?

Niee, dzisiaj sprawdzałem i tylko od góry się ziemia wysusza, niżej mają mokro. Chyba, se na tym etapie powinny mieć zwilżaną górę, to daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi  Warto by jeszcze ktoś się wypowiedział, bo jestem ciekaw. Ale jeżeli chodzi o mnie, to na takim etapie daję im niekoniecznie więcej, ale częściej. Korzeń dopiero się formuje, więc ta wilgoć potrzebna w górnej części doniczki. A sugeruję zwilżenie jej, bo widać że spękana, czyli susza.

Dodatkowo po moich ostatnich przebojach polecam ci sprawdzić twardość wody, jej PH, oraz PH ziemi. Problemy wyszły dopiero po wejściu w kwitnienie, ale tym bardziej szkoda jeżeli wszystko szło perfect.

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aspire1 Dla pewności ziemię z góry zwilzylem, małą ilością wody więc nie powinno im zaszkodzić a może pomoże:) pH wody sprawdzam przy każdym podlewaniu, jest w normie, pH ziemi również.

1 godzinę temu, Brazil Munster napisał:

Mistrzu daj foto bez lampy. 

Dziwne żeby po niecałych 2 tyg. W takiej ziemi miała braki.  

Trzymaj foto.

IMG_20211014_164024.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...