Skocz do zawartości
aspire1

PH ZIEMI. Za wysokie, jak skutecznie obniżyć?!

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku podlań mam problem, początkowo doszło do przenawożenia, popaliło liście, więc lałem samą wodę z EXPLODE'm przez tydzień - to zaczęły pojawiać się niedobory. Już wariuje, mam 4 tyg kwitnienia, sporo kasy włożyłem w tego growa, a płata figle. 

Konkrety:
PH ziemi obecnie 7.5, może być 7.7-7.8 (miernik ph gleby mało precyzyjny - skala co 0.5)
Inne wytyczne staram się utrzymywać pedantycznie tj. PH wody/nawozu (5.9-6.2), EC (1.0-1.4), wilgotność w dzień jak i w nocy (60%-75%), oraz temperature. (20-25)

Co za tym idzie, czy takie PH ziemi rzeczywiście mogło tak mocno zablokować przyswajanie składników przez moje rośliny?

Czym najlepiej i skutecznie je zbić? Proszę kurwa o skuteczną radę, bo włosy już z głowy wypadają

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aspire1 mogłeś chociaż fotkę dać. 

3 godziny temu, aspire1 napisał:

Co za tym idzie, czy takie PH ziemi rzeczywiście mogło tak mocno zablokować przyswajanie składników przez moje rośliny?

coś mogło

3 godziny temu, aspire1 napisał:

Czym najlepiej i skutecznie je zbić?

są preparaty typu ph minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szym napisał:

@aspire1 mogłeś chociaż fotkę dać. 

coś mogło

są preparaty typu ph minus

https://allegro.pl/oferta/ph-minus-1l-zakwaszacz-glebowy-8817152975   ??

I nie polecam ziemi od Plagron, ona na starcie miała już PH 7.

20211007_134351.jpg.1befe3e3bc02d8dbec2ac97a04a1a11c.jpg

20211007_133946.jpg.308f8a9d13cf933cfe517a568c27a517.jpg

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie było tematu.....

Czyli nawóz źle dobrany winny wszystkiemu. Woda w moim regionie twarda, nawóz miałem do miekkiej.

 

Bez tytułu.png

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@nie  Tak, idzie do przodu, trochę zmęczona walką, za niecałe 2 tyg cięcie. Przyczyna to splot 2 problemów - woda jest "twarda" gdzie obecnie mieszkam, nawóz miałem do wody "miękkiej", bo się przeprowadziłem do innego kraju, co daje znaczącą różnice w zawartych składnikach. Musiał bym wrzucić rozpiskę obu nawozów, bo już nie pamiętam dokładnego składu. Do tego miernik PH wody odmówił posłuszeństwa i być może PH odżywki też było niewłaściwe, co blokowało pobór. Domyślam się, że wyszły nadmiary i niedobory w jednym momencie. Generalnie gruby syf. Cieszę się, że udało się to wyprowadzić. Szkoda plonu, bo pewnie będzie sporo mniejszy, ale i tak w miarę dobrze to wygląda. 

@Zielone krainy Widzisz kolego, to była grubsza akcja niż tylko źle podany nawóz. Szukałem źródła problemu, dodatkowo "sprzęt" który miałem dawał zły odczyt, więc nie dziw się, że ze stresu szukałem odpowiedzi. Przyczyna była tam gdzie w ogóle jej się nie spodziewałem. Ale jak to mówią - człowiek uczy się całe życie.

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...