Skocz do zawartości
aspire1

Niedobór w 4tyg kwitnienia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, potrzebuje porady.

1-szy grow
Pełno-sezonówka Critical

Od początku roślina wyglądała idealnie, proces przebiegał bez problemu, do momentu, gdy zdecydowałem się zwiększyć dawkę nawozu (aczkolwiek wszystko mieściło się w "widełkach" podanych przez producenta, EC w szczytowym momencie 1.6). Doszło do popalenia końcówek liści wiatrakowych. Automatycznie odciąłem roślinie nawóz, przez dokładnie tydzień podawałem samą wodę, przez co po kilku dniach zaczęły pokazywać się niedobory.

Na dzień dzisiejszy, tj ok 8h temu podałem nawóz w minimalnym stężeniu rekomendowanym przez producenta, EC 1.2 (takie utrzymywałem od początku grow'a). Niedobór u rośliny ewidentnie postępuje, zaczyna się pokazywać na liściach przytopowych.

Teraz moje pytanie. Korzystam z nawozów firmy DutchPro. Jedyne czego NIE używałem to Leaf Green, reszta wg rozpiski. Czy użyć wyżej wspomnianego specyfiku, by poprawić wygląd liści? 
https://www.growbox.pl/pl/products/dutchpro-leaf-green-2700

2700_1200.png

 

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@aspire1 po 1. Wrzuć zdjęcie rośliny bo nawet nie wiemy w jakim jest stadium.

po 2. Nie trzymaj się tej tabeli, może posłużyć jako wzór ale staraj się samemu uzupełniać roślinę w brakujące składniki gdy ta pokaże ich niedobór. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fota 1 - roślina nr 1
Fota 2 - roślina nr 2, ta zareagowała zupełnie inaczej, nie wyskoczyły żadne plamy, liście zrobiły się tylko jaśniejsze. Dopiero dzisiaj, 10h po wczorajszym podlaniu widzę, że krańce liści zagięły się do góry.
Fota 3 - roślina nr 3

20211007_133946.jpg

20211007_134133.jpg

20211007_134351.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. Okazało się, że miałem nawóz do miękkiej wody, woda u mnie ma 380ppm. - Czyli były od początku nadmiernie pompowane Wapnem i Magnezem.
Mam kupiony już do twardej.
Obecnie wyglądają tak. @fxxx1337 - dalej proponujesz pełną dawkę?

 

20211012_022743.jpg

20211012_023220.jpg

Edytowane przez aspire1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Warto pamiętać że jak Ci się robią dziury z braku calmag to nie tykać tego bo jak nie pokruszysz to one po dostaniu odżywki wypełnia to spalenie tkanka . Pierwsza dalej calmag 1-2 azot i wydaje się że na 2 masz początki braku pk też warto dać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Pod ledami jak najbardziej podawanie w jakiś sposób wapnia i magnezu jest potrzebne . W innych przypadkach ciężko mi się wypowiedzieć .

Prawdopodobnie w zależności od potrzeb 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...