Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10/10/2021 o 22:14, Vampidrut napisał:

@Zielone krainy  tips - jeżeli robisz trening lub jakikolwiek stres dla roślin , wypadało by troszkę zmniejszyć moc lampy przez około 48h , roślina szybciej wychodzi ze stresu i się regeneruje. Pozdr. 

Hi. Pytanie do kolegi @Vampidrut . Czy po Lollipoppin-u to zmniejszenie światła jest konieczne / potrzebne? 

V. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zielone krainy napisał:

Ładnie się rozrastają, niby tylko dwie rośliny, a w miarę szczelnie wypełniają moją powierzchnie uprawną.

A jaka to powierzchnia? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Masz jakieś doświadczenie z tym setupem, 8l doniczki nie wydają ci się małe?

0,32 m2 to więcej niż trzy moje rośliny, i w zasadzie od lat miały do dyspozycji 5l, ale tym razem zmieniłem podejście i zwiększyłem donice zwłaszcza że coś tam próbuje z organikom.    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak wyciągasz po uprawie nie masz wrażenia że te korzenie się tam duszą. 

Ja swoje rośliny przesadzałem już cztery razy, i dusiłem je w małych doniczkach, zobaczyłem wiele braków różne rodzaje i praktycznie każda roślina pokazywała to w inny sposób ale było to spowodowane brakiem miejsca na rozwój korzeni. 

Zobaczymy kiedy przestanie być zielona.

Mówisz że nie chcesz dużo a ile to dużo ponad 100g?    

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak Mam sprawdzone, że ich system korzeniowy z wegiem 30 dniowym, będzie zajmował około 3/4 doniczki. W moim przypadku się to w pełni sprawdza, więc wielkości doniczek nie widzę sensu zmieniać. Nie chce więcej niż 150 g, ale pewnie i tak więcej wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dorzuciłem dzisiaj sznurki, jakie przytwierdziłem ziperkami do doniczki, bo roślina pnie się do góry i zaraz powyrywa druciki, jakimi była gięta, a nie chce, by główna łodyga uniosła się nazbyt do góry.  Pierwsze zdjęcie z ledami, a dwa pozostałe bez włączonych ledów.

 

1.JPG

4.JPG

5.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...