Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy na następną przygodę będę leciał z ec metrem, teraz już odpuszczam wydatki. Jeszcze nie interesowałem się tematem. Zechcesz ziomkom sprzedać tip na wartości do ziemi jakie stosujesz czy książkowe i mam se wygooglowac? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  Nie kieruje się danym wzorcem, czyli nie klepie do ziemi książkowo, jakbym był robotem, jaki działa według programu. Patrzę na roślinę i ustalam takie ec , jak uznaje , że jak chodzi o roślinę, to w takim stężeniu dane pierwiastki są jej potrzebne, nie robię nic motorycznie, obserwuje i wyciągam wnioski i wtedy dopiero ustalam ec, dostosowuje do ziemi ph, a dopiero potem leje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy, ja jadę bez sprawdzania ec, i tylko ze zwykłym najtańszym ph metrem. Jak wyjdę na tym moim setupie ok.180g to będę mega zadowolony! Jak dojdzie do tego dobry miernik to mam nadzieję w przyszłości na jeszcze lepsze wyniki... Jak teraz będzie mniej niż 150, to znaczy, że jeszcze sporo nauki przede mną 🙃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UKTHC Ja wszystko monitoruje, bo to daje mi pewność, że uprawa skończy się pełnym sukcesem i dojdzie do zamierzonego skutku w miarę szybko, ale każdy może prowadzić swoją uprawę, jak tylko chce, nawet na oko, bo to też może się udać, ale sam polecam pełen monitoring, by nic nie udało się przypadkiem, ale wszystko szło w danym kierunku, bo ty to w pełni kontrolujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 dzień kwitnienia. Porównanie topów roślin. Pierwsze zdjęcie dotyczy rośliny rosnącej po lewej stronie boxa, jaka dostaje średnie ec, a drugie zdjęcie dotyczy rośliny, jaka rośnie po prawej i dostaje wysokie ec. Ta na wysokim ec dojdzie znacznie szybciej, więc będę miał mały problem z suszeniem, ale jakoś to ogarnę.

3.JPG

1.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomaszszym  Są ogólne wskazania dla każdego etapu wzrostu rośliny, tabele znajdziesz na stronie producentów nawozów. Ja jednak się bawię i robię po swojemu, co nie raz odbiega od tabel, ale ja kieruje się obserwacją rośliny i jej indywidualnymi potrzebami, raz daje większe ec, a innym razem mniejsze, lub nie daje nawozów wcale, bo dla mnie to głównie kwestia tego, co pokazuje roślina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster  Podwiąże je jutro, pobawię się , bo będę miał czas. Co do zapachu, to jest bardzo intensywny, wystarczy , że otworzę szafkę na moment, a muszę wietrzyć i zagłuszać zapach innymi zapachami, jakie go zdominują, by nic nie było wyczuwalne. Moje pachną bardzo intensywnie, jaranie od dilera nie pachnie ani lepiej ani gorzej według mnie, ale to kwestia też dotycząca danej odmiany i tego, jak się roślinę na koniec wysuszy, mnie zapach w pełni satysfakcjonuje, ale bardziej liczy się dla mnie ostateczna moc i smak.

Edytowane przez Zielone krainy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster  U mnie ze słoika te, jakie ściąłem na poprzedniej pachną pięknie i mocno, ale mają swój specyficzny zapach, jaki jest związany z daną odmianą. Zostało mi Acapulco gold, jakie pachnie pięknie i intensywnie, chwila otworzenia słoika i przestrzeń wypełnia się intensywnym zapachem zioła. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te  rośliny też będą kwitnąć trzy miesiące?

Trochę nie wyglądają.

Miernik EC jest według mnie ważniejszy od pH przy uprawie w ziemi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...