Skocz do zawartości
Pepsiz5

Produkcja olejku cbd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Planuje wyekstraktować CBD z dekarboksylowanego suszu za pomocą alkoholu izopropylowego. Chcę to zrobić w ramach eksperymentu, nie mam absolutnie żadnego sprzętu ani oczekiwań. Po oddzieleniu alkoholu od suszu odłożę miskę z cieczą żeby sama odparowała w temperaturze pokojowej. Macie może jakieś rady jak przeprowadzić cały proces żeby miało to najwięcej sensu? myślałem o dodaniu oliwy z oliwek pod sam koniec odparowywania, oraz o lekkim podgrzaniu aby upewnić się że cały alkohol zniknie z produktu końcowego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie kwestia izopropanolu, posiada on 99,9proc czystości, ale jak wiadomo nie nadaje się do spożycia. Czy po odparowaniu nie pozostawi resztek trujących substancji? Jeśli chodzi o zwykły spożywczy spirytus to cena produkcji takiego olejku zrównałaby się z ceną gotowych produktów cbd dostępnych na rynku, także cały eksperyment nie miałby sensu.

@Szym Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jak najbardziej, mogę zamieścić instrukcję 🙂

Edytowane przez Pepsiz5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pepsiz5 jeżeli zainwestujesz w CZDA to nie powinno być ryzyka, aczkolwiek ja chyba bym wolał zastosować spirytus spożywczy, jeżeli bym robił na swój użytek

tak sobie myślę, że roztwór olejowy CBD można by dodatkowo wytrząsnąć z wodą aby się pozbyć niepożądanych zanieczyszczeń

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum Dobra, dzięki za odpowiedzi, pod koniec miesiąca postaram się zamieścić relacje na forum. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie/rady, chętnie zapoznam się z każdą odpowiedzią 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...