Jump to content
Sign in to follow this  
Pepsiz5

Produkcja olejku cbd

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Planuje wyekstraktować CBD z dekarboksylowanego suszu za pomocą alkoholu izopropylowego. Chcę to zrobić w ramach eksperymentu, nie mam absolutnie żadnego sprzętu ani oczekiwań. Po oddzieleniu alkoholu od suszu odłożę miskę z cieczą żeby sama odparowała w temperaturze pokojowej. Macie może jakieś rady jak przeprowadzić cały proces żeby miało to najwięcej sensu? myślałem o dodaniu oliwy z oliwek pod sam koniec odparowywania, oraz o lekkim podgrzaniu aby upewnić się że cały alkohol zniknie z produktu końcowego. 

Posted (edited)

Zastanawia mnie kwestia izopropanolu, posiada on 99,9proc czystości, ale jak wiadomo nie nadaje się do spożycia. Czy po odparowaniu nie pozostawi resztek trujących substancji? Jeśli chodzi o zwykły spożywczy spirytus to cena produkcji takiego olejku zrównałaby się z ceną gotowych produktów cbd dostępnych na rynku, także cały eksperyment nie miałby sensu.

@Szym Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to jak najbardziej, mogę zamieścić instrukcję 🙂

Edited by Pepsiz5

@Pepsiz5 jeżeli zainwestujesz w CZDA to nie powinno być ryzyka, aczkolwiek ja chyba bym wolał zastosować spirytus spożywczy, jeżeli bym robił na swój użytek

tak sobie myślę, że roztwór olejowy CBD można by dodatkowo wytrząsnąć z wodą aby się pozbyć niepożądanych zanieczyszczeń

@bingobum Dobra, dzięki za odpowiedzi, pod koniec miesiąca postaram się zamieścić relacje na forum. Jeśli ktoś ma jakieś sugestie/rady, chętnie zapoznam się z każdą odpowiedzią 🙂