Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Hydro DWC / Lumatek Attis 200W / Lemon Cheese - Green House Seeds / 80×60×160 0.48m22

Rekomendowane odpowiedzi

@Danczan wcześniej w glebie używałem tylko canny. Do hydro chciałem kupic rizhotonic na korzenie ale jego cena byla taka sama jak butelka power roots od plagrogna. Tylko że jest bardziej oszczędny w dawkowaniu. W rizhotonic 4ml/1litr a power roots 1ml/1litr.

 @doominik wspomniał cos o 7 albo 10dni o flushu.

Nie używałem bo jak dostałem ten hydroguard w sklepie to mi to zbędne. Bardzo duzo osób chwali hydroguard nie widziałem jeszcze żadnej negatywnej opinii. Jutro do tego jeszcze dokupie ,,white shark,, i dodam do zbiornika. To jest mikroza. Podobno w połączeniu z hydroguard jest w stanie wyleczyć zgnilizne korzeni nawet w zaawansowanej chorobie i przy większych temperaturach. Trochę kosztuje bo u mnie za 28g liczą sobie 30 euro.

@Zielone krainy uwierz mi ze duzo pracy i czasu mi nie zabiera ta uprawa. Wszystko zależy od organizacji czasu przy uprawie, a wydaje mi sie ze tu i w zyciu i w pracy jestem zorganizowany. Ja to traktuje jako hobby z którego czerpie mega satysfakcję. Nienawidzę jak mi cos nie wychodzi dlatego tez ten wolny czas poświęcam na naprawe tego co popsułem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!  W pełni cię rozumiem, mimo wszystko coś ci nieustannie wyskakuje, czy to ziemia, czy hydro i cały czas musisz walczyć o rośliny, jak nie tak to inaczej. Ja poświęcam moim , jakieś 5 minut dziennie, może ciut więcej, jak miernik ph dłużej mierzy, a tak to cyk pyk i zamykam , popatrzę moment na rośliny, strzelę zdjęcie i dobranoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sobie co komplikować życia. Naturalnie większość roślin jakie istnieją na ziemi i jakie znamy w naturalnym środowisku rośnie i kwitnie w zwykłej glebie. W zwykłej glebie też umrzemy i tak nas zapamiętają ludzie. Jebać to co było, żyjmy tym co jest : D

Edytowane przez konopny_janusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@konopny_janusz Pochowaj się w zwykłej ziemi, bo taniej wyjdzie, a niestety wyjdzie na to samo, bo nawet , jak cię pochowają w allmixie czy innej dobrej składowo ziemi, to i tak z niej nie wyrośniesz, ale twoje ciało będą jadły robaki i bakterie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek!@Dobry_Człowiek! Mi gościu polecił Krakena mycoterrA i powiem Ci ze działa ale sprawdź sobie jeszczee Orca liquid to jest mikoryza w płynie nie wiem czy nie lepsza opcja do hydro. Zresztą czekam na Twoja opinie jak to będzie działać 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Zielone krainy napisał:

@Dobry_Człowiek!  W pełni cię rozumiem, mimo wszystko coś ci nieustannie wyskakuje, czy to ziemia, czy hydro i cały czas musisz walczyć o rośliny, jak nie tak to inaczej. Ja poświęcam moim , jakieś 5 minut dziennie, może ciut więcej, jak miernik ph dłużej mierzy, a tak to cyk pyk i zamykam , popatrzę moment na rośliny, strzelę zdjęcie i dobranoc.

@Zielone krainy Masz rację, ostatnie 2,3 uprawy cały czas coś, ale za to jakie doświadczenie przy tym zdobywam. Mimo problemów i tak je ratuje i zbieram kozak plony. Ilość nie jest jakaś monstrualna ale jakość to przebija.

@Danczan to jest chyba cos pobobnego do ,,white shark,, tylko ze shark w proszku a to w płynie. Zobacze narazie jak działa hydroguard. Po 3,4 dniach ocenie. Jak nie bede zadwolony to dodam white shark. Ja juz wczoraj po plukaniu w cannazym widzialem w lepszej kondycji korzenie i rosline. Także może wszystko wróci do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! planty zdecydowanie odżyły, oby  wszystko szło już tylko w dobrą stronę! 

Przeglądając hydro fotorelki na amerykanckich forach wiele razy widziałem, że hg jest tam bardzo popularny i chyba równie skuteczny, czego i Tobie życzę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Korzenie i rośliny po dodaniu hydroguard zdecydowanie odżyły. Jestem w szoku co przez dobe moze stać sie z korzeniami. 

Dzisiaj poszedł porządny fryzjer i lst. Scroga sobie odpuszczam bo nie bede miał zbytnio możliwości wyjścia roślin do czyszczenia korzeni.

Na tą chwilę wygląda to tragicznie ale niebawem wszystko odżyje.

20211106_152903.jpg

20211106_152822.jpg

20211106_163815.jpg

20211106_163809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

37 dzień wege.

Roślinki odżyły po wczorajszym treningu. Może coś jeszcze z tego bedzie.

Widać że z korzeniami co raz lepiej. Kontrolując ph i ec zauważyłem ze rośliny zaczęły pobierać więcej pierwiastków ze zbiornika niż wody co mnie bardzo cieszy.

 

20211107_145544.jpg

20211107_145523.jpg

20211107_145441.jpg

20211107_145436.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 dzien wege.

Codziennie ogromne zmiany z moimi roślinkami. Kazdego nowego dnia co raz większe. Chciałbym żebyście to zobaczyli chodź by na zdjęciach.

Dzisiaj do diety na korzenie dołącza mikroza ,, great white,, niebawem chcę przełączać na flo dlatego chce zadbać o korzenie.

Dzisiaj do zbiornika dodałem:

30ml / 25 litrow cannazym

3g / 25 litrow great white 

13ml / 25 litrów hydroguard 

Ph-5.85 , Ec-1.52 , Ppm-0.76

 

20211108_173157.jpg

20211108_173351.jpg

20211108_174214.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...