Skocz do zawartości
Dobry_Człowiek!

Hydro DWC / Lumatek Attis 200W / Lemon Cheese - Green House Seeds / 80×60×160 0.48m22

Rekomendowane odpowiedzi

🤦🏻‍♀️

W hydro jeszcze nie robiłem i dobrze bo już bym się wkurwial🤪 a to dopiero początek. Zalamka🤦🏻‍♀️

Toku myślenia @Ważniak i tak nie zrozumiem i ty pewnie też nie, jednak też uważam że jej czegoś brakuje niż że jest spalona od nawozów. Liścienie zjadła, znaczy wyssała. 

A bez deficytów powinny być zielone jeszcze dość dlugo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Dobry_Człowiek! napisał:

nie zbyt rozumiem Twoj punkt myślenia? Roślina wygląda jak by była popalona od nadmiaru nawozów a Ty byś i tak zwiększył dawkę nawozów...?

Wcześniej napisałem że to PK. To że mi wygląda na popaloną od nawozów niczego nie zmienia bo niemożliwe jest żeby była popalona przy EC 0,6.

Jak korzenie ma zdrowe, to powinien być brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ważniak  Nie wiem na 100% , jaka jest przyczyna, ale twoja logika mi nie pasuje do tego, co widać. Moim zdaniem skoro obydwie rośliny mają identyczną dawkę nawozów, a na większej niedoborów nie widać,  to i młodsza nie powinna dawać oznak niedoborów, ale jak już to nadmiaru. Dał ukorzeniacz od plagrona, jaki potrafi spalić młodą sadzonkę , ja przez rhizotnic od Canny miałem już widoczne popalenia u młodych sadzonek. @Dobry_Człowiek! Zaczekaj jednak na opinie @doominik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! sorki, że dopiero teraz się odzywam. Jak maja te same nawozy, to jedynie różnica może być w genetyce, a czasem tak jest, że jedne są delikatniejsze, a dwa to przepływ powietrza w namiocie. Trudno coś doradzić, bo roslina wygląda, jakby dostała za dużo nawozu, a ec jest niskie. Przelej ją czasem czystą wodą, nie zaszkodzi jej, ale wygląda po prostu na słabą roślinę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 dzień wege.

Temperatura dzień miedzy 24 a 26 stopni. Wilgotność między 70 a 80%. Noc 20 stopni

Po 0.75ml na litr canna aqua i 0.75ml power roots od plargona. Ec 0.85 Ppm 0.42 Ph 5.9 Temperatura wody miedzy 19.5 a 21.5 stopnia. Obecnie w zbiorniku jest około 40 litrów wody.

Chorą roslinke wyjąłem ze zbiornika bo nie wiedziałem co jej dolega. Ja jej miejsce włożyłem trzecią roslinke którą tez kielkowalem w wełnie i posadziłem do malej doniczki z ziemią. W ziemi też dostała plam na pierwszych lisciach ale wyżej nie poszło. Wypłukałem korzenie i wełnę z ziemi i przesadziłem do zbiornika z wodą. 

Roslinka po prawo juz widać jak rozwijają sie korzenie, po lewo niedawno ją przesadziłem i też widać delikatnie wychodzące korzenie.

@doominik kiedy moge zacząć podwyższać Ec? Czekać az roslinka z lewej strony trochę podrośnie i rozwinie bardziej korzenie? 

20211016_160412.jpg

20211016_160347.jpg

20211016_160427.jpg

20211016_160451.jpg

20211016_160440.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! ja na tym etapie przy wodzie RO mam ec około 0.8-0.9. Obserwuj rośliny i jak nic im nie dolega, to możesz powoli podnosić. 

Tą chorą możesz przelewać co jakiś czas czystą wodą, ale wygląda generalnie na słabą i ja bym sobie nią dupy nie zawracał. Jak wstanie to ok, jak nie to się nie przejmuj, czasem tak jest i nic nie poradzisz na to. 

Edytowane przez doominik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 dzień wege.

Idzie powoli do przodu. 

Roslinka po lewo idzie dość mizernie ale za to bardzo ładnie rozwija korzenie. 

Podwyższyłem ec do 1.1 ppm 0.52 i ph jest stałe 5.9 temperatura wody z odżywkami od 19 do 22 stopni. Do wody co 3 dni dodaje 30ml / 40 litrów oxyplus 12%.

 

 

20211020_165918.jpg

20211020_165934.jpg

20211020_165940.jpg

20211020_170012.jpg

20211020_170021.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, przemiły napisał:

@Dobry_Człowiek! dobrze idzie, w razie czego jestem do dyspozycji. Powodzenia 🙂

 

@przemiły dobrze wiedzieć i dzięki Wielkie :ganjamon:

Jakie ec i ph trzymasz na tym etapie?

Ja teraz delikatnie podwyższyłem i po roślinie nie widać przenawożenia. Mogę wtedy jeszcze bardziej w górę podnieść ec czy czekać az sie bardziej roślina rozwinie?

Co ile najlepiej wymieniać wode z pożywką w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dobry_Człowiek! Jak ja ci dziękuję, że przecierasz szlaki, bo już wiem, że pierdole to dwc ,aż tyle czasu wolnego nie mam... a mało brakowało abym się wpakował, nie było akurat nikogo na forum aby mnie podkręcił, bo chciałem budować już dwa miechy temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner ja też nie mam dużo czasu wolnego ale chwile sie znajdzie zeby spojrzeć po pracy do roślinek. Początek był najtrudnieszy, bo trudno było mi ustalić odpowiednie Ec i Ph pożywki. Gdzie coś czytałem to każdy zazwyczaj używa wody Ro i ciężko za poczatku bylo mi ustalić ec z moją wodą kranową. Teraz jak juz mam ustwione to tam rzadko zaglądam cos kontrolować. Napewno juz nie bede używał canna start bo to moim zdaniem nie potrzebne bo wystarczy sama woda a pozniej dodac odżywek A i B z małą dawką. Canna aqua - cos pięknego wogole nie trzeba regulować ph. Cały czas miedzy 5.9 a 6. Nie raz wrzuce do zbiornika kilka kropel ph down żeby tak spadło do 5.6 a po paru dniach wraca do tych max 6ph. Gdzies czytałem ze dobrze jak te Ph jest ruchome a nie stałe to wtedy roślina lepiej przyswaja pierwiastki. Teraz jak jest juz wszystko w normie cieszę oko jak rosliny ładnie rosną, z dnia na dzień co raz większe. 

20211022_193947.jpg

20211022_193941.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te korzenie są chore zaraz rośliny zaczną zdychać. Jak często wymieniasz wodę?

Więcej potasu.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, konopny_janusz napisał:

@Ważniak też to miałem napisać, ale się cykałem żeby głupoty nie palnąć bo nie znam się na dwc. Korzenie wyglądają jakby gniły

Korzenie nie gniją tylko mają kolor pożywki. Niestety power roots jest prawie czarny i stąd ten ciemny kolor. Aqua A tez masz ciemniejszy kolor.

Rośliny co drugi dzień płucze w czystej wodzie z dodatkiem oxyplus.

Teraz, Ważniak napisał:

@Dobry_Człowiek! Po wyglądzie, zdrowe korzenie są białe. 

Wszystko zależy od koloru pożywki. 

I wody nie mam co jeszcze wymieniać bo rośliny są w niej 10dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Dobry_Człowiek! napisał:

Wszystko zależy od koloru pożywki. 

Po części, ale u ciebie widać na dole kolor jest zbyt intensywny widać że coś je atakuje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...