Skocz do zawartości
PereZi

Nie wyciąga się zbyt bardzo?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim, to moja pierwsza uprawa, za tym idą również duże obawy i brak wiedzy;)

Spójrzcie proszę na zdjęcie w załączniku, wczoraj wykiełkowała, średnia temperatura 22-25 stopni, wilgotność 60-75%. Czy roślinka nie wyciąga się zbyt bardzo?

IMG_20211003_095539.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, onyx napisał:

@PereZi wszystko z nią w porządku, pytanie czy to automat czy sezon?

To automat

 

4 minuty temu, Pyszczak napisał:

Zależy jak duża jest ta doniczka.

Ta w której jest obecnie roślinka to 0,25l. Większa do której chce ją przesadzić ma 5,7l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi ogólnie zaleca się sądzić automaty w głównych doniczkach ponieważ spowolnić rozwój rośliny poprzez stres związany z przesadzaniem lub nawet z możliwością uszkodzenia korzeni zwłaszcza osoby początkujące.

Ogólnie to rób po swojemu jak już masz w małej doniczce to daj jej jeszcze z parę dni i wsadź ją do docelowej donicy tylko bardzo ostrożnie i najlepiej na róg doniczki gdyż będzie ci łatwiej trenować roślinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi Gdybyś zrobił fotorelacje, to chętnie bym zaglądał, bo też sie ucze. Gdzieś czytałem, że do automatów daje sie donczki 11 l, to nie jest duzy koszt, może pomyśl nad przesadzeniem do większej. Jak bedziesz robił fotorelacje, to napisz jakiem masz lampy, ziemie, itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, onyx napisał:

@PereZi pamiętaj również aby wypełnić doniczkę w pełni co by była dobra cyrkulacja powietrza

Tak zrobię, dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@onyx Ziemia Bison Terra Profesional, na starcie z tego co później wyczytałem popełniłem błąd, bo zamiast przez pierwsze 2-3 tygodnie lać samą wodą z odpowiednim pH to podlałem wodą z Power Rootsem od Plagrona, potem raz podlałem wodą. Na razie cały czas mają mokro więc nie leje więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi Uwazaj że by nie przelać bo to automat i będziesz miał lipe jak zjebies Wega, rootsa możesz używać od 7 dnia życia a oprócz tego to myślę że całego Wega pocisniesz na tej ziemi nie używając nawozów, mierzysz ph wody?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PereZi Pilnuj pH obserwuj nie nie lej nawozu jak tego nie potrzebuje a wszystko będzie git, wsadzają palucha do ziemi czy sucho czy mokro i nauczysz się podlewać na zasadzie czy donica ciężka czy lekka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...