Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Hindu Kush - Sensi Seeds/Critical - RQS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość
W dniu 09/01/2022 o 09:50, grolsch3 napisał:

Nic ciekawego, zmniejszam im drastycznie temperaturę w nocy. Na kilka godzin trzymam w okolicach 10-12°. W dzień nie więcej niż 23°. 

Podlane 3 razy. 1 i 2 raz wodą po 1l na krzaka, 3 raz pk i top max. Po 3ml/1.5l wlane po 750ml.

Plan niezmienny, za tydzień sprawdzam trichomy criticala i jak coś to tnę. Hindu poczeka prawdopodobnie do końca stycznia. 

Pozdro 

IMG_20220109_092348.jpg

IMG_20220109_092406.jpg

Ty i w tej temp 10-12 wytrzymują ? To może ja jednak przeniosę się już do większego zimniejszego namiotu? 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bloodwyn jak wiesz, że nie masz tam poniżej 10 ° to z zasady powinny się rozwijać. Ale lepiej imitować po prostu naturę w namiocie. Czyli wiesz jaką masz temperaturę wokół namiotu i ile w samym namiocie bez włączonego kabla grzewczego. Potem dostosuj swoje działania pod system ciepła i wilgotności dzień vs noc. W nocy zimniej i wyższa wilgotność. W dzień cieplej i mniej rh. Do tego przy dwóch odmianach (nawet jeśli są to głównie indyjskie) widać, że lubią inne klimaty. Inaczej szronia. Dlatego testowałem jak zachowają się na tak niskich. Weź też pod uwagę, że w naturze mj ma niższe temperatury ma na kwitnieniu (pory roku). Dlatego w skrócie odp na Twoje pytanie, na weg na pewno robiłbym w cieplejszym w przedziałach 27-20°

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Critical od RQS? Dostałem taką pestke w przeprosinach za późne kwitnienie od seedbanku 😁

20220117_160036.jpg

Może w tym roku zasadzę 🙂

@grolsch3

PS: smacznego palonka życzę ^^

Choć de facto coś malutko tego xd jak u mnie z tego critical haze od big seedbanku xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadszedł czas na podsumowanie i zamknięcie tego rozdziału 🙂 

Rośliny nie były duże, dużo błędów i gorąca krew czy nadgorliwość tylko dolały oliwy do ognia błędów. Twardość i jakość produktu, smak, czystość to na pewno ogromny plus tej uprawy. Nie potrafię dobrze ocenić co czuje paląc, nawet z vapka. Moc obu zaliczam do mocnych odmian. 

Critical RQS-7g delikatniejsze z tych dwóch. Mnie wpadał w jakiś owoc smak, ale jestem smakowym daltonistą, nie powiem co, ale słodkie 😁

 

Hindu Kush Sensi Seeds-9g rośnie na jeden główny top, nie tak jak critical. Ogólnie noce wolał chłodniejsze niż towarzysz. 

 

Błędy: dwie rośliny na 0.12m2, doniczki plastikowe w których topiłem korzenie, przesadzenie w trakcie indukcji (mogłem zmienić period, dać im się pozbierać po topieniu i później zmienić programator), a najbardziej to za wcześnie rozpoczęty trening. Przynajmniej do takich przemyśleń sprowadziła mnie myśl po jednym seansie z produktami końcowymi 😁 trzeba iść do przodu, podejmuje kolejne rękawice. Oby bez błędów młodości. 

Co do odmian. Wiem że ostatnio słabo z prasą u RQS ale ziarno jakie gratisowe, a nie było problemów od kiełkowania aż do zbiorów, zresztą tak samo jak Hindu kush. Polecam i do uprawy i do inhalacji.

Ta uprawa pokazała mi jak ważny jest dobór odmian do swoich grow. Widać jak bardzo do siebie podobne na papierze odmiany lubią inne warunki.

Pozdro 

 

IMG_20220119_221723.jpg

IMG_20220131_173357.jpg

IMG_20220119_221851.jpg

IMG_20220131_174052.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jeszcze z działu ciekawostki do fotorelacji, zdjęcie jednej bryły korzeniowej, wyciągnąłem za główny pęd. Czyli zastosowany przedział pomiędzy roślinami zdał egzamin. Ale już nigdy więcej do jednego pojemnika dwóch krzaków 🙈

 

@Tester proszę o przeniesienie. Dzięki 

IMG_20220206_103840.jpg

IMG_20220206_103910.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, onyx napisał:

@grolsch3 najważniejsze że masz swoje i jesteś zadowolony a każdy kolejny raz będzie tylko lepszy 

No wyniki nie są imponujące. Najważniejsze, że już rozumiem o co chodzi w uprawie. Kolejne levele do podnoszenia, od totalnego laika, patrzę tylko w przyszłość. Doświadczenie zostaje, pozytywów trzeba szukać wszędzie 😉 a waga dla mnie nie ma znaczenia, wiadomo zostaje na krócej, ale ja raczej i tak mikro dawki. Jestem mega zadowolony z jakości i w sumie bez problemu oprócz swoich błędów. Cieszę się, że się spodobało. Wiem, że swoje to i w rachunku ekonomicznym oszczędności, a sam produkt to bez porównania niż od D. Na takiej lampce i takiej powierzchni na pewno da się lepiej, ale tak, jestem zadowolony. I serio polecam critical i hindu do uprawy i do palenia. 🖐️

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3 cierpliwość, cierpliwość i jeszcze raz cierpliwość. Też jestem na początku mojej przygody, błędy są wkalkulowane, najważniejsze to wyciągać wnioski. W pierwszym moim projekcie oczywiście przenawoziłem, zablokowałem rośliny, możliwe że też przelałem. Jednym słowem  przekombinowałem. Teraz staram się robić wszystko na spokojnie bez zbędnego ciśnienia. Uprawa sprawia mi ogromną przyjemność, a plon przyjdzie z czasem ważne, że Ty jesteś zadowolony. Kibicuje! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...