Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Hindu Kush - Sensi Seeds/Critical - RQS

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Jerzy napisał:

olejem co Ty chcesz zrobić tym larwa w ziemi??? Namascic ziemię? Nic nie zrobisz i

Bzdura. 

Odpowiednio przygotujesz olej neem, zrobisz zabiegi porządnie i nie ma prawa być ziemiorek ani przędziorków. Dokładnie tak, namaści ziemię. Dorosłe przestaną żerować i się rozmnażać a nowe się nie wyklują, a jeśli się jakies wyklują to już nie zdolne do żeru. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, grolsch3 napisał:

Tak jak napisałem, wszystkiego spróbuję. Łącznie z ziemniakiem 😉 d

Próbuj pyre ale to bajka jest. Wiem bo sprawdzalem sam  to tydzień temu i przykro mi ale ni chuja,to nie dziala.@KlausKörner A oleju nie próbowałem, może i on jest taki cudowny. Niechaj próbuje i sam oceni.

Daj znać po tym olejku jak rezultat, bo sam ciekaw jestem.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jerzy spoko loko, dam znać. Może Twoje im nie smakowały 😉 nie jest to jakiś inwazyjny sposób, jak się nie uda z ziemniakiem to i tak oprysk neem wjedzie. Opiszę wszystko co zastosowałem, może komuś przyda się w przyszłości ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, grolsch3 napisał:

Może Twoje im nie smakowały 😉

Może i tak, bo ja mam od sąsiada, którego nie lubię i nie działają he 🙂

A tak na serio, to sporo tych porad w Internecie piszą osoby, które nie mają NIC do czynienia z opisywana przez nich sprawą. Człowiek czyta taki artykuł, po drodze wyświetli się 150 różnych reklam a może coś klikniesz, ktoś dostanie za to jakiś grosz a Ty zostajesz w najlepszym wypadku z kartoflem w doniczce i tak to działa.

A z tym olejem to ciekaw jestem.... bo wierzę w dobroczynne właściwości olejów. Mam sporo różnych olejków i jestem ich cichym fanem he 🙂

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 dzień weg. Ten critical od rqs mnie wkurwia, hindu idzie spoko. Co do ziemiórek-w poniedziałek rano wjechał solidny oprysk biobizz leaf coat, po nim nie widziałem już tych latających skurwieli. We wtorek zastosowałem oprysk z preparatu firmy agrecol neemazal t/s, wg zaleceń jak na zioła 🙈 resztą roztworu została spryskana ziemia. Wisi też żółty lep, na razie jest czysty bez żadnych przyklejonych robali. Dokupiłem do zestawu biobizz bioheaven, gdyby były uszkodzone korzenie podobno lepiej przyswaja składniki odżywcze roślina przy jego stosowaniu, dziś rano zostały nim podlane 3ml/l, oprysk calmag 0, 5ml/l. W piątek przed ciemnią ścinam głowy i wjedzie oprysk z asahi. 

@Jerzy miałeś rację (albo miałem ziemniaki od Twojego sąsiada 😉) żadnej żerującej larwy na nich nie widziałem, nawet pod mikroskopem kieszonkowym 😂

Pozdro załoga 🖐️

IMG_20211027_081810.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zmieniłem ustawienia programatora, będzie dłuższa noc, termostat też ma zmienioną temperaturę, wchodzimy w czas indukcji i kwitnienia. Oprysk delikatnie z leaf coat. Nadal nie widać (na szczęście) ziemiórek, oprócz tego co udało im się zniszczyć. Wiem, że kokosów nie będzie, dlatego postanowiłem zbudować prowizoryczną sieć, będziemy próbować przekładać pomiędzy oczka. Kolejna nauka na przyszłość. 

IMG_20211104_215151.jpg

IMG_20211104_215142.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwie nieprzespane noce, a decyzja podjęta w 3min... Albo wygram, albo przegram. Zamiast się rozwijać widziałem jak się duszą. Nigdy więcej tak małych donic. Pierwszy grow był w 12l materiałówce, tam nie miałem problemów w sumie z niczym oprócz niezapowiedzianego przełożenia urlopu. Teraz ewidentnie dusiłem korzenie swoimi działaniami... Do wyboru miałem wyjebac na śmietnik lub podjąć rękawice, przy 2 sztukach wpadłem na pomysł skrzynki na podniesieniu, obita agrowłókniną. Na spodzie sucha, świeża ziemia. Porażki się nie boję, pestki są, setup zostanie. Jak się sprawdzi skrzynka to zostanie, jak nie to kolejny grow donica materiałowa minimum 12l. A teraz idę napierdalać pokłony aby wyszło... 

IMG_20211108_221721.jpg

IMG_20211108_221727.jpg

IMG_20211108_222914.jpg

IMG_20211108_223406.jpg

IMG_20211108_223415.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  Fajnie to zrobiłeś i pomysłowości i zaangażowania ci nie można odmówić, ale to niestety zły pomysł, jak siedzą w jednej ziemi, bo rośliny mają różne potrzeby, nie takie same, bo istnieje coś takiego, jak genetyka, a związku z tym na dalszych etapach rozwoju, jednej może czegoś brakować, a druga będzie miała wszystko pod dostatkiem, i jak wtedy będziesz nawozy lał do ziemi, by jednej dać to czego potrzebuje, a drugiej nie popalić nawozami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...