Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Hindu Kush - Sensi Seeds/Critical - RQS

Rekomendowane odpowiedzi

@Zielone krainy

@KlausKörner

O zwiększeniu temperatury nawet nie myślałem, co do wilgotności nie zaopatrywałem się w żadne urządzenie, robię 'domowymi' sposobami. Mam czas żeby zrosić dość często. Poniżej 50 nie zeszło. Najwyżej dłużej potrzymam na weg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Zależy od odmiany, na niektóre odmiany nocą dobrze wpływa przedział 18-21 C. Choć niektóre źródła mówią o tym, że powinno być 5 C różnicy między nocą , a dniem, by było optymalnie. Jednak on nie ma zbytnio możliwości, aby wprowadzić to w życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dzień od wyjścia z ziemi. Zastosowałem już lst, na razie inaczej na criticalu ze względu na jego ociąganie we wzroście. W tym tygodniu, po przeprowadzonym lst, wjechał oprysk 2ml/l algamic oraz 0,5ml/ asahi. Dodatkowo podlane wodą z 1ml/l rhizotonic oraz 2ml/humus. Po około 0,5l na doniczke. 

IMG_20211016_082739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster zamówiłem dopiero specyfik na bazie tego oleju. Do tego pałeczki do gleby i żółty lep. Czytałem żeby na powierzchni gleby położyć świeżego ziemniaka /ogórka na 12-24h aby larwy przybyły na ucztę do świeżej materii organicznej. Potem zwyczajnie podnosisz i wyjebujesz, zrobię wszystko żeby ich jak najszybciej się pozbyć. W 3l doniczkach, nawet podłużnych, mam mało czasu na wzrost 😂 ale najwcześniej z tym ziemniakiem jutro spróbuję, na razie mam wolne od koleżanek 😉

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, grolsch3 napisał:

Czytałem żeby na powierzchni gleby położyć świeżego ziemniaka /ogórka na 12-24h

Z tym ziemniakiem to chuja prawda jest,tydzień temu też toczylem bitwe z nimi, patafianami. Lep ok ale nie zlikwidujesz patafianow. Mozesz je utopić te larwy tak jak byś flusha robił,dużo padnie larw ale trzeba później powtórkę zrobić za ok 4-5 dni, bo jajca są w ziemi i patafiany zaś się wykluja a zanim wstawisz doniczki do namiotu,to spryskkaj zwykłym muchozolem porządnie i zamknij szczelnie namiot na dwie godziny. 

Ja wstawialem doniczki do wanny i natryskiem pryskalem dość długo każdą doniczke a jak woda splynela, to ponownie. Później w wannie widać pełno larw, które wyplukalo.

A olejem co Ty chcesz zrobić tym larwa w ziemi??? Namascic ziemię? Nic nie zrobisz im.tylko plukanke rób lub zmiana ziemi+dezynfekcja boxa .

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...