Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Hindu Kush - Sensi Seeds/Critical - RQS

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zielone krainy

Przy 22 stopniach C optymalnie jest w zakresie 60-70 % wilgotności powietrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy

@KlausKörner

O zwiększeniu temperatury nawet nie myślałem, co do wilgotności nie zaopatrywałem się w żadne urządzenie, robię 'domowymi' sposobami. Mam czas żeby zrosić dość często. Poniżej 50 nie zeszło. Najwyżej dłużej potrzymam na weg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Zielone krainy

@KlausKörner Zależy od odmiany, na niektóre odmiany nocą dobrze wpływa przedział 18-21 C. Choć niektóre źródła mówią o tym, że powinno być 5 C różnicy między nocą , a dniem, by było optymalnie. Jednak on nie ma zbytnio możliwości, aby wprowadzić to w życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

14 dzień od wyjścia z ziemi. Zastosowałem już lst, na razie inaczej na criticalu ze względu na jego ociąganie we wzroście. W tym tygodniu, po przeprowadzonym lst, wjechał oprysk 2ml/l algamic oraz 0,5ml/ asahi. Dodatkowo podlane wodą z 1ml/l rhizotonic oraz 2ml/humus. Po około 0,5l na doniczke. 

IMG_20211016_082739.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brazil Munster zamówiłem dopiero specyfik na bazie tego oleju. Do tego pałeczki do gleby i żółty lep. Czytałem żeby na powierzchni gleby położyć świeżego ziemniaka /ogórka na 12-24h aby larwy przybyły na ucztę do świeżej materii organicznej. Potem zwyczajnie podnosisz i wyjebujesz, zrobię wszystko żeby ich jak najszybciej się pozbyć. W 3l doniczkach, nawet podłużnych, mam mało czasu na wzrost 😂 ale najwcześniej z tym ziemniakiem jutro spróbuję, na razie mam wolne od koleżanek 😉

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, grolsch3 napisał:

Czytałem żeby na powierzchni gleby położyć świeżego ziemniaka /ogórka na 12-24h

Z tym ziemniakiem to chuja prawda jest,tydzień temu też toczylem bitwe z nimi, patafianami. Lep ok ale nie zlikwidujesz patafianow. Mozesz je utopić te larwy tak jak byś flusha robił,dużo padnie larw ale trzeba później powtórkę zrobić za ok 4-5 dni, bo jajca są w ziemi i patafiany zaś się wykluja a zanim wstawisz doniczki do namiotu,to spryskkaj zwykłym muchozolem porządnie i zamknij szczelnie namiot na dwie godziny. 

Ja wstawialem doniczki do wanny i natryskiem pryskalem dość długo każdą doniczke a jak woda splynela, to ponownie. Później w wannie widać pełno larw, które wyplukalo.

A olejem co Ty chcesz zrobić tym larwa w ziemi??? Namascic ziemię? Nic nie zrobisz im.tylko plukanke rób lub zmiana ziemi+dezynfekcja boxa .

 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...