Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Hindu Kush - Sensi Seeds/Critical - RQS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie 😁

Z wyposażenia nic się nie zmieniło, chce sprawdzić na małych doniczkach ile mogę zebrać. 

Box 35x35x90cm, wentylacja wentylatory pc, oświetlenie ledam 30w, doniczki prostokątne 30x15 cm 3l. Ziemia biobizz lightmix, dosypana mikoryza i guano. Nawozy też od biobizz-bloom, topmax, algamic, fishmix, calmag, plagron pk, atami rootfast. 

1 zdjęcie to pestka od rqs, 2 zdjęcie to hindu kush. Zdjęcia aktualne, kolejne jak juz będzie coś zielonego na powierzchni. 

Pozdrawiam 

IMG_20210929_222221.jpg

IMG_20210929_222325.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bloodwyn dzięki bardzo✌️ ja specjalnie szukałem takich żeby zmieściły się dwie idealnie i jestem zadowolony. Udało mi się znaleźć typowe kaktusiary, podłużne z odpowiednim wymiarem do mojego namiotu. Korzeń będzie miał gdzie się rozrastać, posadziłem je na biegunach tych doniczek żeby mieć też miejsce, aby poprowadzić lst. Zresztą jak się pokażą nad ziemią to wrzucę up i opiszę co planuje 😁 pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@grolsch3 ja Goryla mam w okrągłej i de facto nie ma miejsca na lst, połowa roślinki wystaje zza doniczki, więc dobry pomysł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@ArteK@grolsch3 no i teraz będę wiedzieć o tym 😅😁 artek zajrzyj do mnie na fotorelke, bo mam mały problem z gorylem, a w sumie z listkiem. U Ciebie ładnie rośnie, to może coś doradzisz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hindu Kush w ciemnej, Critical w jasnej. Światło 18/6, później standardowo 12/12. Lampa 45cm nad doniczkami. 

Z treningów lst i maksymalnie 2 cięcia głów. W zależności jak będzie się rozwijać. Plan jest taki, aby poprowadzić łodygę po długości doniczek, czasami będę położenie doniczek zmieniał, czyli jasna z lewej, ciemna z prawej. Podlewane wodą z kranu odstaną 48h, do podlania dodałem rootfast wg zaleceń producenta. Nie narzucam sobie długości wega, wyjdzie w praniu. Upy planuje w częstotliwości tygodniowej, ale może być że będą dłuższe przerwy we wrzucaniu aktualizacji. 

Pozdro 

IMG_20211002_081035.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura drastycznie spada w nocy, trzeba było działać. Dzięki wielkie za pomysł @Zielone krainy. W ciągu niecałych 2 minut wzrost temperatury o stopień - przy rozusnietych drzwiach od namiotu. Kabel 80w. Jak będzie trzeba zrobię dodatkowo 'ocieplany domek' dla namiotu 😁

Na początku miałem za nisko leda co pokazuje hindu, ogólnie przez warunki coś słabo idą. 5 dzień a critical ledwo ledwo. Co prawda podsypałem ziemi, więc trochę łodygi się schowało. Dużo osób ostatnio widzę narzeka na rqs, ale jak mam pestki to przecież nie wyrzucę 😉 pozdro 

IMG_20211008_000952.jpg

IMG_20211008_000801.jpg

IMG_20211008_000737.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grolsch3  Fajnie to zrobiłeś, ale jeszcze bym etan kabel ziomku osłonił, bo roślina i tak będzie się przyklejała do ścian , więc lepiej by coś ją oddzielało od kabla grzewczego, ja bym na to nakleił koc termiczny , albo lepiej folie mylar diamond. No chyba, że będziesz je pilnował, by nie dotknęły ściany grzewczej. W tym celu tą drogą doniczkę z tyłu daj, jak tą pierwszą, abyś przez lst kładł roślinę w odwrotnym kierunku do tej ścianki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy dzięki wielkie. Na razie nie chce osłaniać, jak będzie się rozrastać i nie będę mógł jej zagwarantować poparzeń to na pewno to zrobię. Niech Ci obrodzi plon na maksa za każdą podpowiedź i dobre słowo ✌️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...