Skocz do zawartości
Grzechoczący Grzechotnik

Hindu Kush - Sensi Seeds/Critical - RQS

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... Zdrowie pań 🙈 a już całkiem serio, był taki jeden post, gdzie pisałem że przegrodziłem, że znalazłem materiał który mnie satysfakcjonuje 😉 no a że operacja odbywała się już jak były przesadzone, starałem się bardzo, ale nie wiem czy którejś i ile korzeni nie uszkodziłem 🤷🏻‍♂️ nie mogę też zagwarantować, że przegroda oddzieliła w 100% dwie osobniczki. Widzę, że rosną, zbierają się powoli, ale przyrost jest i to mnie cieszy. W końcu normalne liście, nie wybrzydza. Żałuję swoich błędów, tak jak błędów młodości, ale czasu nie cofnę 😁 pozostaje nauka ✌️

@ArteK czymaj czymaj ziomuś. Jak będzie chociaż jakiś top to pierwszego bucha biorę za te wszystkie wkurwienia, kolejny poleci za to czymanie kciuków. Peace and yo🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniego upa dwa razy podlane, pierwszy raz sama woda ph 6.1, drugi raz ph 6.5 - calmag 0.3 ml/l; topmax 1 ml/l; bloom 1 ml/l. Pierwsze zdjęcie od razu po defo, odsłonięcie odrostów na niższych partiach, stare i przelane liście z dołu same odpadły. Uzbierana dobra garść z dwóch roślin. Drugie zdjęcie 24h po zabiegu. 

Po przełączeniu światła zszedłem bardzo nisko z temperaturą, dzień utrzymywałem na 24-25 °, noc na 19-20 °, aby przyspieszyć etap kwitnienia, nie pomogło, a wręcz zastopowało-tak to odbieram. Indukcja trwała ~10 dni. Od dzisiaj liczę początek kwitnienia. Od 48h noc utrzymuje w granicach 21 °, a dzień około 26-27°. Widać w końcu w nich wigor. Na późnym etapie kwitnienia spróbuję schodzić niżej z temperaturą, tak jak w naturze. Samo wywołanie (przyśpieszenie) blooma to chyba nie zdaje egzaminu. 

IMG_20211123_215415.jpg

IMG_20211124_222131.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, na polu bitewnym nie dzieje się nic nadzwyczajnego. Kwitną sobie powoli. Raczej dużych kwiatów się nie spodziewam. Na podsumowanie błędów i porażek przyjdzie czas przy ścince, ale trochę tego było. Teraz jedynie robię co w mojej mocy, aby było jak najlepiej. 

Konkrety. 

Od ostatniego upa 3 podlania. 1 po 700ml - 1ml/l fishmix, 1ml/l rhino skin ph 6,6.   2 po 600ml - 1ml/l biobloom, 2ml/l algamic, ph 6,2.  3 po 600 ml - 1ml/l bioheaven, 0.5 ml/l calmag, 2ml/l - rhino skin ph 6,5. 

Pierwsze dwa zdjęcia przed defo i po, tydzień temu. 

IMG_20211127_082444.jpg

IMG_20211128_222029.jpg

I aktualne. 

IMG_20211205_001337.jpg

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bloodwyn drutem bez oplotu :) 

@Bloodwyn aaa, Tobie pewnie chodzi o całość konstrukcji. No to podaje przepis 😁 bierzesz kawałek płyty (plecy z mebli) chyba nazywa się to płyta hdf, jak masz folie mylar to takerujesz ją na wymiar do tej płyty. Później rozłożyłem sobie kabel i mniej więcej zaznaczyłem miejsca do nawiercenia dziur. Jak się przyjrzysz na zdjęciu z tej fr to są zdjęcia prawie całej pyty i dobrze widać gdzie są nawiercone dziury 🖐️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

I pewnie też tak zrobię, nie chce mi się wyżynać 60x120 dechy xd byle by było sztywne i trzymało kabel

@grolsch3 teej dobra kumam o co ci chodzi, o tą taką cienką dupe szafy np jo? Xd gruba na pól cm plus minus xd i to owinąć foliakiem. Dobra kumam xd sry ja bez kawy lub innych środków pobudzających od rana xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bloodwyn napisał:

I pewnie też tak zrobię, nie chce mi się wyżynać 60x120 dechy xd byle by było sztywne i trzymało kabel

Ile masz długi kabel? 8m? Stary miałem akurat taką płytę, że ją uciąłem w pół 😁 na szerokość 30cm, tylko długość musiałem sobie skrócić. Dobra rada. Jak masz na 120,nie rób wyżej niż 80. Jak rozłożysz sobie kabel to zobaczysz że się zmieścisz, według mnie 1.5cm odstępu kabel - kabel da radę. Nic się nie stanie 

7 minut temu, Bloodwyn napisał:

I pewnie też tak zrobię, nie chce mi się wyżynać 60x120 dechy xd byle by było sztywne i trzymało kabel

@grolsch3 teej dobra kumam o co ci chodzi, o tą taką cienką dupe szafy np jo? Xd gruba na pól cm plus minus xd i to owinąć foliakiem. Dobra kumam xd sry ja bez kawy lub innych środków pobudzających od rana xd

Taaa, dokładnie nie więcej niż 3mm😁

@Udyr to wyższa szkoła, ja jestem poziom beginner w takie klocki 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@grolsch3 narazie wybieram i mam na oku 4m. Styknie? W zasadzie tylko jedna ściana plus wejsćie do namiotu jest wystawione na mróz, bo jedna ściana przylega do szafy a tył namiotu do ściany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@grolsch3 tak. W zasadzie brakuję mi już tylko kabla, wczoraj przyszła cała reszta odżywek, 4 herculesy 9,5l... no jest pięknie 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bloodwyn jak z termostatem to nie kombinuj i bierz dłuższy. Jak będzie za ciepło to będziesz się bawił ustawieniem temperatury na termostacie. Pomimo tego co pisałeś to dokładnie obłóż  ten namiot, serio. Temperatura jest bardzo istotna, szczególnie na samym początku życia. Zanim wysadzisz te pestki, zrób testy temperatury i wilgotności. Unikniesz niespodzianek na starcie i będziesz wiedział jak reagować. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

@grolsch3 no dobra to biorę 8m. Ten kabel z termostatem można ustawić by samoistnie się załączał jak temp spadnie no do 18 stopni C? A wyłączał jak temp dojdzie do 26?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Bloodwyn napisał:

@grolsch3 no dobra to biorę 8m. Ten kabel z termostatem można ustawić by samoistnie się załączał jak temp spadnie no do 18 stopni C? A wyłączał jak temp dojdzie do 26?

Ja mam taki, że muszę ręcznie to zrobić. Ale tak działa termostat 😁 czyli przed nocą dla roślin lub w trakcie trwania zmniejszam na pokrętle, a przed dniem podnoszę temperaturę.  

Pewnie za odpowiednią zapłatą znajdziesz, że ustawisz automatycznie na termostacie. Ale ja lubię się przejść do krzaków zobaczyć co w trawie piszczy 🤣

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Udyr napisał:

@grolsch3 mordo ale w casto masz to do kupienia w rolce 😄 klej w sprayu, trochę zmatowić ta cienka płytę i Bajlando 😄

Nawet o tym nie pomyślałem😁

Ale luz, będę budować prawdopodobnie drugi grzejnik, więc może się przydać tip 😁

Edytowane przez grolsch3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...