Skocz do zawartości
Obserwator

Jaka lampa dla początkującego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was wszystkich. Mam roślinę ktora kwitnie, pachnie ladnie ale brakuje jej topkow. Myślę nad zakupem lampy i tu mam do Was pytanie, jaką najlepiej kupić na początek? Prosiłbym moze o link, z góry dziekuje za pomoc i podpowiedzi. Załącze zdjecie abyście widzieli jak wygląda sytuacja. Pogoda troche kiepska zeby wystawić na słońce, bo często teraz pochmurnie lub deszczowo

 

1632690440582.jpg

1632690440576.jpg

1632690440567.jpg

Myślałem nad led czerwono-niebieska lampa ale czekam na Wasze opinie. Koszt okolice 250zl jaki chciałbym wydać ale fajnie by bylo znaleźć coś tańszego tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Obserwator wydaje mi sie ze ts 600 mars hydro powinieneś wyczaić za jakies 400-300zl 

Ledam ale to odsyłam do @doominik💪

Jakieś lampy z chin "typowy czajnik" nie polecam bo wtopisz tylko kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK @Obserwator Ledam mam, ale ja jej używałem tylko do malutkich roślin, więc co do flo nie mogę się wypowiedzieć. 

TS 600 jest spoko, po prostu najmniejszy z linii, na pewno jest to mocniejszy sprzęt i bardziej zaawansowany niż ledam. 

Jak budżet jest ciasny, to chyba ten ledfam zostaje-kilka osób robiło tu ma forum uprawy i były zadowolone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@doominik dokladnie. Wydaje mi sie ze między tymi dwoma modelami jest sens w ogóle soe rozglądać, chyba ze wierzyć reklamą z alledrogo i z 60w 15tys lumenów 😂🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są boksy różnych rozmiarów. Do wyboru do koloru. A światło dla początkujące to żarówki Led. Możesz nimi doświetlać roślinkę bez boxa. Daj znać jak będziesz chial więcej szczegółów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do sprzedania raz uzywana tylko jak nówka Mars Hydro TS 1000.

Jest lepsza od TS 600 bo jest mocniejsza 150w bodajżę i z regulowaną mocą, pokrętłem. 

Zaplacilem 170euro (778pln) z dostawą. Kupiłem w lipcu.

Moge Ci ja opylić za 300zł jak chcesz plus wysylka na Twoj koszt. Mam Pudelko, paragon itd. Opłaca Ci się.. A efekty.. Obadaj sam jak na 150w w moim 1m² jest ok, ale dla Ciebie bedzie kosior skoro masz mniejszy namiot. Jest mocna i kompaktowa. Polecam

20210929_143453.jpg

20211002_225113.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy jeżeli nie za bardzo wiem to mnie popraw proszę.

Jedna z propozycji to

https://epstryk.pl/product-pol-88689-Zarowka-LED-EVOLUTION-15W-E27-A65-3000K-2500lm-160LM-W-A-2812-V-TAC.html?query_id=2

Koszt 21zl. Nie masz kasy teraz na drogie światło i boxa i resztę sprzętu? To sobie zrób coś własnoręcznie. Takich 4-5 ci powinno wystarczyć na 40x40. Koszt jak łatwo policzyć to 84-105zl. Sa oparte o diody samsunga które są wykorzystywane w panelach do uprawy. Jak się zdecydujesz na bardziej profesjonalny sprzęt to żarówki sobie wkręcisz gdzieś w domu.

 

 

Edytowane przez Pyszczak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pyszczak  Ziomku rób, jak uważasz, bo to twoja uprawa i masz prawo ją prowadzić według swojego pomysłu, ale według mnie i wielu innych nie ma sensu iść w żarówki, bo to rozwiązania gorsze niż sprawdzone panele led, ale każdy uprawia na miarę swoich własnych możliwości i do tego nic nie mam, że ktoś wiesza żarówki , czy to w szafce czy namiocie. Na żarówkach też się da , byle była ich odpowiednia ilość do powierzchni uprawnej, aby rośliny były odpowiednio dobrze naświetlone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Zielone krainy napisał:

Na żarówkach też się da , b

@PyszczakTez się da. Szmuglować zioło z Albani,we własnym odbycie też się da. Cenowo jak te żarówki wychodzi.  Wtedy masz jakość przewyższająca cenę. Przy tych żarówkach będzie jednak odwrotnie.

Chcesz uprawiać żeby uprawiać, to żarówka ci nie potrzebna. Automat nawet w pokoju urośnie. Chcesz uprawiać żeby mieć plony, odpuść sobie te żarówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Luznyyy napisał:

Najwyżej się przypomnę albo wystawie ogłoszenie.

tu handlu nie ma z tego co wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...