Skocz do zawartości
growerhaha

Pomoc w dobraniu zestawu pod 3-4 krzaki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wiem że wątek już pewnie powtarza się parę razy na forum, ale rynek się zmienia i doświadczenie również, pomoglibyście wybrać jakiś zestaw w przedziale cenowym 1300zl-1700zl(jak warto to się dołoży), maks 160 wysokosci.

Który pozwoliłby mi otrzymać jak najwyższą jakość jaki i maks plon jaki mogę uzyskać z zestawu z tej kwoty, dodam że rozumiem że duży wpływ ma jak będę dbał o roślinki(to już zostawiam książką które zakupiłem do uprawy). Może być to gotowy zestaw albo spis rzeczy które warto kupić jako zestaw. Niestety susz w aptekach bardzo drogi i z opinii ludzi średniej jakości, a bardzo potrzebuje zadbać o jakoś. Zależało by mi na tym żeby jak najbardziej maskować zapach w sumie to najważniejszy aspekt.

Edytowane przez growerhaha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod 3 krzaki wystarczy box o podstawie 60x60 , na 4 przydało by się już 80x80 (może być problem z wysokością)

jak chcesz budżetowo, to na grupie często polecane są gotowe zestawy od Spider Farmer; jak składać wolisz sam (do czego bym namawiał w tych okolicznościach) to popatrz na box'y od Royal Room albo HOMEbox i dopłać do dobrej jakości, przewymiarowanego filtra węglowego

większość budżetu przeznacz na lampę- ja polecam Lumatek Atis 200W

musisz założyć, że 100% zapachu nie uda się zamaskować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bingobum 1600 najtańszego attisa znalazłem,to mu sama lampa zje budżet,@growerhaha na początek lepiej coś z niższej półki jakiś mars-hydro?

Albo Ledam?

Co do zapachu naprawde dobry filtr węglowy jak i wentylator z lekkim zapasem m3/h(duzo też zalezy od odmiany ktorą tam wpakujesz) . Są jeszcze krążki maskujące zapach ONA. Zapraszam do działu fotorelacje podejrzysz co i jak. 

Pierwsza zabawa w grow?

 

Reasumując box 300-600 zl zależy na jaki typ i model Cie zainteresuje.

Wentylacja tez 300-500 zl

(Plus wiatrak albo dwa mieszające)

Oświetlenie- tutaj wybór jest ogromny od ledam(od 400-2000)

Przyżądy miernik ph/ec (180zl) adwa 12

Stacja pogodowa

Nawilżacz powietrza

( pestki, ziemia, donice tu tez okolo 300 musisz policzyć, zalezy od odmiany, czy kupisz ziemie dedykowaną, czy kupisz donice z marketu czy zainwestujesz w materiałowe.

Jakies nawozy( tu masz od 12 zl do kredytu hipotecznego)

Jesli sie myle prosze o poprawke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...