Jump to content
Sign in to follow this  
bingobum

Technika waporyzacji ograniczająca działanie euforyzujące

Recommended Posts

Czy możliwe jest zmniejszenie efektu euforyzującego marihuany, przy równoczesnym utrzymaniu jej skuteczności medycznej (działanie p/bólowe, p/wymiotne, ułatwiające zasypianie)?

Pomysł pierwszy to mikrodawkowanie (częściej ale mniej) ale nie wiem jak to osiągnąć przy waporyzatorze przenośnym? Można w ciągu dnia podgrzewać wielokrotnie jedną dawkę albo może solucją jest wypełnienie czymś komory celem zmniejszenia objętości?

Drugi pomysł to połączenie THC z CBD ale nie wiem jak to zrobić aby nie utracić skuteczności? Rano CBD, wieczorem THC, czy może od razu mieszanka z większym % CBD?

Edited by bingobum

Godzinę temu, konopny_janusz napisał:

@bingobum jeśli wiesz ile dana odmiana ma thc, cbd jesteś w stanie oszacować i przygotować mieszankę. Jeśli nie wiesz, musisz eksperymentować

wiem dokładnie jaki jest % THC pytanie tylko czy blokowanie receptora przez domieszane CBD równocześnie nie osłabi działania leczniczego? 

Na ogół połączenie THC z CBD powinno dawać lepsze efekty terapeutyczne w Twoim przypadku. Im większy udział CBD tym słabsze oddziaływanie THC na zachowania behawioralne. Ja bym osobiście przygotował sobie mieszankę na dzień (z większym udziałem CBD) i mieszankę na noc (z większym udziałem THC). 

Tak czy siak i tak jesteśmy zdani na własne eksperymenty. Raz, że leczenie kannabinoidami na każdego działa inaczej (podobnie jak i leki), po drugie brakuje dokładnych standaryzacji dla danych dolegliwości, po trzeci każda odmiana działa inaczej ze względu na profil kannabinoidowy i terpenowy (którego znaczenie jest w badaniach coraz bardziej podkreślane). Problem leczenia - dawkowania, dostępności i doboru szczepu - idealnie obrazuje dokument produkcji Netflixa "Weed the people".