Skocz do zawartości
bingobum

Technika waporyzacji ograniczająca działanie euforyzujące

Rekomendowane odpowiedzi

Czy możliwe jest zmniejszenie efektu euforyzującego marihuany, przy równoczesnym utrzymaniu jej skuteczności medycznej (działanie p/bólowe, p/wymiotne, ułatwiające zasypianie)?

Pomysł pierwszy to mikrodawkowanie (częściej ale mniej) ale nie wiem jak to osiągnąć przy waporyzatorze przenośnym? Można w ciągu dnia podgrzewać wielokrotnie jedną dawkę albo może solucją jest wypełnienie czymś komory celem zmniejszenia objętości?

Drugi pomysł to połączenie THC z CBD ale nie wiem jak to zrobić aby nie utracić skuteczności? Rano CBD, wieczorem THC, czy może od razu mieszanka z większym % CBD?

Edytowane przez bingobum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, konopny_janusz napisał:

@bingobum jeśli wiesz ile dana odmiana ma thc, cbd jesteś w stanie oszacować i przygotować mieszankę. Jeśli nie wiesz, musisz eksperymentować

wiem dokładnie jaki jest % THC pytanie tylko czy blokowanie receptora przez domieszane CBD równocześnie nie osłabi działania leczniczego? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ogół połączenie THC z CBD powinno dawać lepsze efekty terapeutyczne w Twoim przypadku. Im większy udział CBD tym słabsze oddziaływanie THC na zachowania behawioralne. Ja bym osobiście przygotował sobie mieszankę na dzień (z większym udziałem CBD) i mieszankę na noc (z większym udziałem THC). 

Tak czy siak i tak jesteśmy zdani na własne eksperymenty. Raz, że leczenie kannabinoidami na każdego działa inaczej (podobnie jak i leki), po drugie brakuje dokładnych standaryzacji dla danych dolegliwości, po trzeci każda odmiana działa inaczej ze względu na profil kannabinoidowy i terpenowy (którego znaczenie jest w badaniach coraz bardziej podkreślane). Problem leczenia - dawkowania, dostępności i doboru szczepu - idealnie obrazuje dokument produkcji Netflixa "Weed the people". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...