Skocz do zawartości
FarmeroMoreno

Witam wszystich nowych i starych Farmerów!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich nowych i starych członków grupy, myślę, że nie zbędna jest pomoc drugiej trochę doświadczonej osoby w uprawie jeśli ktoś zaczyna od zera, tak jak ja. Palę od 7 lat,ale nigdy nie pomysłem, żeby zrobić coś swojego, więc nadszedł ten czas, żeby dołączyć do najlepszych farmerów i dzielić się wiedzą zdobytą w uprawach. 🥦💪

Moje pierwsze pytanie polega czy ktoś jest w stanie już odróżnić, czy to nie będzie MĘSKA roślinka? Czy jest to za wczesny okres, żeby określić, bo jeszcze trochę jej brakuje, zeby wejść w środkowa fazę Kwitnienia. Dostałem 2 nasionka od znajomego, ale nieznajomego pochodzenia, lekko się martwe, że moja praca może pójść na marne. Dzisiaj dla pewności wrzuciłem dwa nowe nasionka z royala, Amnesia Haze i Critical Haze. Do nich na pewno się przyłożę z całego serca 🥰

W skrócie opiszę moje królestwo 

Lampa Lumatek HPS 600 Watt

Zasilacz do lampy Gib 600 Watt 

Box zrobiony własnoręcznie, 100x100x180

A z pierdół to 

Nawilżacz powietrza, wiatrak, odżywki Canna, miernik PH, i lupa x30, warto się przyglądać jakimś plamkom u mnie wyskoczyła jedna, ale to z mojej winy, spryakalem liść i w jednym miejscu go lekko przypaliło, mała kropeczka, ledwo widać. jeszcze obowiązkowo muszę kupić wyciag ciepłego powietrza, filtrów nie potrzebuje, tylko muszę pozbyć się nadmiaru ciepła, otwierając drzwi zbijam temp do 25 stopni, ale gdy drzwi są zamknięte zaraz robi się dobre 30 czasem z plusem, nawilżenie w granicach 50/60%  

Jestem świeży w tych sprawach także proszę u wyrozumiałość... Piona mordki! Wysokich, grubuch i soczystych plonów, które dała nam matka ziemia! 🥰❤️🇵🇱

IMG_20210925_090146.jpg

IMG_20210925_090318.jpg

IMG_20210925_090240.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno Sieemanko po zdjeciach nie widać jeszcze, mojim zdaniem bedzie dziewuszka, nastepnym razem warto zainwestować w pestki wiadomego pochodzenia( chociaz pewności do genetyki nie ma nigdy) tu znajdziesz sporo odpowiedzi^^ pozdrawiam 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK Siemasz mordko, też tak myślę, że jeszcze jest za wcześnie, żeby to ocenić. Co do pestek masz rację, ale gdy dostałem to chciałem tylko tak wrzucić zobaczyć, co z tego będzie, ale trochę serca włożyłem w to i czasu, zawiódłbym się trochę jakby jajca mi wyjebał..  

Dzisiaj wrzuciłem Amnesie i Criticala, tylko czekać aż zostanę ojcem 🥰

IMG_20210925_100856.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Szczerze to jest długa historia tej roślinki, na pewno miała wstrzymaną fazę wzrostuu, brak słońca, bo przez pierwsze dwa tygodnie od wykiełkowania tylko sporadycznie dostawała światło, praca brak miejsca i brak boxa, dopiero po 3 tygodniu jakoś zorganizowałem cały sprzęt, także nie wymagam od niej też dużo, bo będzie to taki lekko down, mój błąd wiadomo, cierpliwość to podstawa, ale nie wiązałem się za bardzo z tymi nasionkami, bo nawet nie mam pewności, co to jest... Póki co jest malutka jakieś niecałe 20cm długości, druga jest tydzień młodsza i ma dłuższą łodygę, ale mniej liści, każda inaczej przechodzi, wydaje mi się, że ziemia też nie jest za specjalna, bo była to zwykła z ogrodniczego do upraw, teraz mam biobizz, ale tak jak mówię, te roślinki dostały po dupie z mojej głupoty i niedoświadczenia. Dlatego czekam aż wykiełkują nowe dwa, wtedy zaczniemy wsyzstko już bardziej ala profesjonalnie od samego początku. Skrzywdziłem trochę moje maleństwa, wiem, ale myśl gdy wkładam dużo serca jednak może odżyją chociaż troszkę... Jak myślicie, czy darować sobie już z nimi przygode? Z lewej starsza z prawej młodsza tydzień, 15.08.2020 wykiełkował lewa. 

To nie jest normalna 

IMG_20210925_103522.jpg

IMG_20210925_103539.jpg

IMG_20210925_103532.jpg

Edytowane przez FarmeroMoreno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre są. Ta jedna trochę żółtawa albo pH albo azotu daj trochę więcej. Ewentualnie przelewasz albo po prostu przelewasz.

Dwa, daj wyżej lampę bo robi się karłowata sałata,brak odstępów między węzłami, dlatego ona wygląda jak mała.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Dzięki wielkie za radę, już podniosłem lampę jest równo metr od roślinki, nie za mało?

pH, myślę, że jest okej, sprawdzałem dwa dni temu, było w granicy 6.5/7, delitaknie będę musiał zbić pH, ale muszę kupić ten produkt do zbijania pH, natulanych sposobów szukałem, ale też nic ciekawego znalazłem. Ale może się zapytam, myślisz, że może to być wina ziemi? Staram się dziennie dostarczyć  roślinkom dawać po 1l, spryskując ziemię, ale gdy wkładam palec w ziemię na jakąś głębokość 4cm, jest bardzo mokra, gdy z wierzchu jest sucha, może ziemia nie oddychać? Tylko pytanie co w takim przypadku zrobić? Wyjac całą roślinkę oczyścić dookoła korzenia starą ziemię i zastosować świeża tej samej firmy, czy już tej bardziej pod uprawę Marii?

Wyczytałem, na jakimś forum, żeby trzymać tak 50-60cm nad roślinką lampę, bałem się, że ją popali, ale cóż... Próbować trzeba, inaczej sie nie nauczę jak zachowuje się roślinka w danych momentach, też jestem ciekawy jak to wsyzstko się zachowuje i każdy szczegół ma duży wpływ, bardzo ciekawe, zmienić naświetlanie 18/6? Czy zostać przy 17/7, wiem, że tak z dupy te godziny, ale tak mi było dobrze, zasypiałem 24, gasiłem i o 7 pobudka do pracy to włączałem, teraz zakupiłem automatyczny wyłącznik więc mogę zmienić, ale nie chciałem im kolejenych szoków dawać, i tak już dużo przeżyła... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rośliny przelewasz i to bardzo w takim razie 

 Litr wody na takie małe co dziennie to jest bardzo źle. Ziemia swoją drogą też może być słaba. Przesadzić do ziemi dedykowanej dla konopii możesz. To dobry pomysł. To pH może i ten żółty kolor może być spowodowane przelewaniem bo wyplukujesz składniki mineralne.

50 cm od rośliny trzyma się lampę LED 200W na flo 30-40cm ale 600W hps? Ja co prawda nie pracuje na hpsach ale wydaje mi się że należy trzymać ją wyżej niż LED. Światło trzymaj 18/6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner Świeżak, droga prób i błędów. Ale miło, że znalazłeś chwilę i pomogłeś, zaraz biorę się za przesadzenie w inna ziemię, bo boje się, że nie oddycha, ale jeszcze takie szybkie pytanie, niby glupie, ale lepiej ziemię ubic na dnie a resztę taką lekko napowietrzoną? Czy nic nie ubijać po prostu wsypac i przełożyć krzaczka 

Najważniejsze co jest przy uprawie to cierpliwość ja poszedłem trochę na hopcika, szybko, szybko teraz też bym wybrał led 200watt na 2 krzaczki w zupełności by starczyło, 600 hps wziąłem patrzac na lumeny do m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KlausKörner @KlausKörner No i zostały przesadzone, w tej starszej korzeń był bardzo rozbudowany ile mogłem tyle zrzuciłem, ale ziemia była jak gnój... Morka cała i zgniła tak, przesadziłem z wodą, aż przykro się patrzyło... także dziś zostawię je tak do nocy, niech wyciągną wszystko z reszty starej ziemi i od jutra zacznę spryskiwać po 200ml rano, popołudniu i na wieczór, na razie tak zostawię i zobaczymy mniej więcej co się stanie po kilku dniach, do usłyszenia i dzięki za wszystko! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno Dalej błąd Ci się wkrada. Nie podlewaj teraz parę dni,ze 3 dni. Potem w zależności od rozmiaru donicy, przelej po woli taką ilością wody aż będzie się wylewać ze spodu donicy. Dziury donica rozumiem ma?

I podlewaj co trzy cztery dni w taki tylko sposób. Podlewaj porządnie ale rzadko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ArteK Nie powiem bo trochę przeżywam, delikatny stresik, ale i euforia, że to jest moja malutka i chce dla niej jak najlepiej, z czasem nabiorę wprawy to już będzie tylko lepiej, cieakwią mnie treningi też, ale to chyba z czasem, wstępnie chce zobaczyć jak to wsyzstko naturalnie rośnie 

@KlausKörner Hah... Dobry jestem, myślałem, że codziennie jej trzeba lać bo piję trochę plus ta lampa, ale ona w sumie nie ma kiedy tego wszystkiego wchłonąć, więc zrobię tak jak piszesz ok. 3 dni i zaczniemy, oczywiście dziury są, przy zmianie ziemi wywierciłem odatkowo po 2 dziurki w donicy, podstawki jakieś podłożylem w razie czego, żeby woda mogła ścieknąć, poprzednia miała donica trochę wody na dnie, a mały odstęp był i cały czas jakby donica w wodzie stała, kurwa... Jak ja mogłem tego nie dopatrzeć... Mam nadzieje, że wróci do siebie i pójdzie troszkę w górę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@FarmeroMoreno naturalnie na sam koniec wyjdą niedobory. Przerabialem to, duzo tu mi Grono szanowne pomogło ale samemu trzeba w lekture zanurkowac czytać obserwować czytać obserwować, duzo pomaga podglądanie fotorelacji innych. Bedzie dobrze 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zielone krainy Prawda, tak jak już napisał to Klaus tak też zrobiłem. Światło poszło metr od roślinki, nawet po 3h już widać delikatną różnicę, zaczęły obie iść w górę i liście też więc, jeden błąd zażegnany, nigdy hps blisko roślinki, ładnie pną się w stronę światła, czekamy i zobaczymy@Zielone krainy@ArteK @ArteK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...